Vyber pily na 15-20 m3 rocne, max 12tis



host - 233.144 (?)
21.9.2013 16:50

Díky za rady, bylo to opravdu obsáhlé...

Kouknu asi na nějakou Dolmarku v profi... mám v bydlišti obchod kde to prodávají, tak aspon ten servis bude blízko... Japonec se mi taky líbí, ale s tím servisem je to fakt špatný, i když bych ho spíš nepotřeboval, ale člověk nikdy neví...

Díky za názory, Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 115.106 (?), 20.9.2013 22:07

Mimochodem 543XP není Husqvarna, ale je to Zenoah 4300 v jiné barvě, takže čistokrevnej japonec.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.190 (?), 20.9.2013 22:08

No jo, ale pro hobíka tyhlety našlápnutý x-péčka moc nejsou. Tam je potřeba něco klidnějšího a s prominutím blbuvzdornějšího. Já si stojím za tou MS271. Nebo zkusit tu zmiňovanou Shindaiwu (Echo) Ta 543XP je spíš na prořezávky, výrobu tyčí a slabé probírky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.144 (?), 21.9.2013 16:50

Díky za rady, bylo to opravdu obsáhlé...

Kouknu asi na nějakou Dolmarku v profi... mám v bydlišti obchod kde to prodávají, tak aspon ten servis bude blízko... Japonec se mi taky líbí, ale s tím servisem je to fakt špatný, i když bych ho spíš nepotřeboval, ale člověk nikdy neví...

Díky za názory, Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.103 (?), 21.9.2013 17:20

Servisní místa Japonců - najděte si české oficiální stránky (echojapan) a zjistíte, že těch servisů je docela hodně a díly díky malé nabídce mají v drtivé většině ihned skladem, takže se pletete, už to se špatným servisem dávno neplatí.

Do krbu řeže dřevo kamarád Stihlkou 180 už 10 let, vždy si průběžně něco napižlá, jinou pilu nechce u vás to vidím zrovna tak, toho dřeva dělat nebudete a ač bych hobby nedoporučil, těžkou pilu také ne. Až budete vybírat ve svém zájmu na to myslete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.9.2013 14:06 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.66 (?), 7.10.2013 7:23
Teď jsem se rozhodoval taky co koupit a podařilo se mi sehnat za dobry peňíz zanovni Husqvarnu 365 je to profi a jsem s ni spokojen a vlezl jsem se do 10 500kč i se 2 lištama.Raději jsem šáhl po profi je to fakt dělo který mi vydrží snad napořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.70 (?), 2.8.2017 21:09
Zdravím, páči sa mi váš príspevok na túto tému. Po 2-dňovom čítaní rád a skúseností som sa rozhodol pre kúpu Stihl 261 aj ked dam za ňu od 600-700€ ale očakávam že vydrží, pilu budem používať na prípravu palivového dreva do krbu (10 kubikov/2 roky) a okolo domu. Chcel by som ešte vedieť či mi fakt vydrži aspoň 10-15 rokov pri používani tohto druhu, samozrejme korektné zaobchádzanie aj údržba a potom by som ešte potreboval radu či si mám priplatiť za systém rychlonapínania reťaze, mám rád vychytávky zamerané na komfort obsluhy, len či ten system nieje náchylný. Za radu vopred velmi pekne ďakujem. Lukáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.106 (?), 21.9.2013 2:58

Měl bych dotaz na pana Romana-lesnictví a dřevařství. Jakou přesně vidíte spojitost výběru pily a její kvalitu s rozřezáním sršního hnízda???laugh

Dotaz č. dva, které díly jsou levnější na MS271 v porovnání HQ450???

S dodací lhůtou je to podle mé zkušennosti stejné u obou značek, pokud je díl na skladě, dostanete ho naprosto stejně rychle jako u Stihl, Pokud ne a jde to ze zahraničí, pak je samozřejmě čekací doba delší, ale to bude stejné i u Stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.89 (?), 21.9.2013 7:22

jeste jste nekoupil pilu a už chcete opravovat, menit píst kroužky, ložiska nebo co? snad kupujete stroj který nejakou dobu vydrží a jeho vydrž je ovlivněna pouzitím kdyz profíkovi do 3 let umre pila tak proste koupi novou pac mu zaty 3 roky vydelala kdyz hobby pila vydrží do opravdu vetsího servisu 10let tak za tu dobu mu tolikrát pomohla a ušetřila také nemalé nemalé peníze za topení ze proste by mel byt schopen si pripadne koupit novou nebo ji cca za třetinu kupní ceny opravit. a pokud resite jestli opravava H nebo S je radove o stokoruny rozdilna takto nechapu to neni škoda fabia a ford mondeo...

co tak budete maximalně menit je lišta, řetezka a řetaz ale i to vám vydrží pri hobby pouzití opravdu hodně dlouho a kdyz to preci jen budete menit tak at máte jakou chcete pilu tento sortiment je pro vsechny pily stejne drahy protože oregon dodava reznou soupravu na 99% pil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.39 (?), 21.9.2013 22:00

S tím souhlas, letos jsem měnil velkou pilu, prodal jsem 365 a než mi kolega sehnal (cena) 560, byl jsem měsíc bez, mám jen hobíka HQ 235.  Přišel jsem ale k vlečce tvrdýho z likvidace polomu tady kousek, a bylo potřeba to našpalkovat. Dělám to tak, že naložím na vlečku klacky scca 6m podél a doma to rovnou na vlečce odzadu ořezávám na 50 cm a házím dolů na místo. Je to na plnou lištu, dlouhej řez přes celou šíři vozu. Výhoda je, že se to pěkně skládá dolů a piliny zůstanou většinou na vlečce, někde je pak sklopím. Takový počínání chce silnou pilu, nemusí být lehká, je skoro jedno jaká. Ale v nouzi mi to ta HQ235 taky zvládla. Sice o hodinu dýl než HQ 365 a netlačit, ale šlo to. Poznamenal bych tady ale, že tu nezaznělo, že je nejdůležitější mít stále opravdu ostrej řetěz. Spousta hobíků neumí brousit, často x hodin řezání bez použití pilníku. To je špatně, čím menší pila tím spíš. Já většinou brousím, teda jen 1-2x přetáhnu po jedné až dvou nádržích. Tady se bavíme o profi pilách za fůru peněz, který jsou na doma daleko předimenzovaný, ale často chybí doporučit základ, a to je péče o řetěz. Vím co říkám, když jedu v sobotu na kole po okolí a slyším to kvílet u baráků bez odporu.. Myslím že tak 3 z deseti mají řeznou soupravu v cajku. Tím nechci nikoho nabádat k nákupu slabého hobbíka, ale na druhou stranu pro spoustu lidí je agresivní profi pila nanic. V případě HQ bych hobbíkům doporučil se vyhnout verzím XP, nemají rády šmrdlání, potřebují valit na výkonu a pak chcípnout, jak je někdo podtáčí, motor se nevypláchne a odejde spodek dřív než lesákovi při těžbě. HQ má jednodušší verze X-torque kterým to nevadí.  Bavím se o HQ, protože bych do jiný nikdy nešel, ale ne proto, že mám něco proti konkurenci, ale prostě děda měl, já měl, celkově mi je symatické provedení a tak.  Podobně na tom je i vyznavač Stihlu a rivalita je všude, je to sranda. Ve skutečnosti je to jedno, HQ a Stihl jsou číslo jedna na světě, oba na stejně vysoké úrovni, a pak dloouho nic, ostatní značky jsou dost nestabilní a místní.  Docela jsem se podíval i do míst mimo Evropu, tyhle dvě značkyjsou všude a jejich fandové se podobně dohadují v hospoděwink  David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika