Výběr elektrické pily



host - 23.158 (?)
25.10.2007 21:53
Asi před 1/2 rokem jsem z mladické nerozvážnosti zakoupil novou el. pilu od známého zn. black and decker. Už několikrát mě varovali před touto značkou/neznačkou. Po několika hodinách(+-20) spíše rekreačního řezání odešlo čerpadlo oleje mazání řetězu. Po rozebrání jsem byl velmi zaskočen, zděšen a zklamán. Především použitými plasty na na místech, kde bych to nečekal, výr. zpracováním. Čerpadlo sice stálo "jen" asi 125,-Kč, ale je to zřejmě jen předzvěst dalších problémů a závad.
 Dle katalogu náhr. dílů lze usoudit, že všechny modely této značky jsou stejné konstrukce (krom výk. motoru a pár detailů) a tudíž stejně nanic.
 
Poohlížím se tedy také po pile "na futrt" ale nerad bych fin, vykrvácel. Nepreferuji max. rychlost řezu, nýbrž výdrž a spolehlivost. Máte někdo prosím dobrý typ, se kterým máte dlouhodobější, prořezanou zkušenost?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 26.238 (?), 2.10.2007 20:21
Tak jsem si to bohužel přečetl pozdě a už jsem ji koupil - http://www.youtube.com/watch?v=MlIMEGtw8I8
Jenom ten kameraman byl nějak pomalej. Ten motor na boku mě tak trochu štve, špatně se drží nohou poslední polínko, ale už to nějak rozchodím. Jinak trochu hlučnější, kupoval jsem ji abych nedělal pořád randál s motorovkou a moc velkej rozdíl tam není. Jenom snad když řežu špičkou nebo u konce lišty, tak jako by něco rachotilo v motoru, tak nevím co s tím. Jinak docela pěkně rychle řeže, ale na tohohle fakt nemá...
http://www.youtube.com/watch?v=rrPcNNsN27g&mode=related&search=
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.10.2007 20:41

Nechtěl jsem Vás nijak ovlivňovat, ale je to trochu škoda, právě ten známý mi taky říkal, že se mu zdá ta hlučnost velká - je to dáno jiným soukolím přímým-  a prostě to chtěl porovnat. To je již použitelné pro někoho jiného. Přesto se nepřestávám divit, že u takových nákupů se lidé více neinformují, než koupí. Třeba byste se rozhodl stejně, ale já nemám vůbec rád pocit, že jsem mohl koupit něco jiného. Ale ještě pilu pořádně vyzkoušejte a uvidíte. Na www.youtube.com jsem vložil video řezání s ES 2135 A na kozlíku - je to suché dřevo ze skládky. To mě napadlo, že to taky chtěl někdo dříve vidět. Do vyhledávače dejte Dolmar by J.S.Nevím kdy se to objeví asi zítra. Jestli máte možnost, tak nám ukažte, jak řeže Vaše pila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.238 (?), 2.10.2007 20:56
Vaše videa jsem viděl, přidal jsem taky jedno, je to taky na youtube (trochu výš je adresa). Jinak nevím co byste chtěl natočit. Více se mi líbila husqwarna, to je pravda, ale už tolik ne ta cena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.10.2007 22:09
Už to jde, zkusil jsem to hned po Vašem příspěvku a nic tam nebylo, proto jsem uvedl jestli nevložíte, jak Narexka řeže. Jak jsem to viděl, tak řeže velmi dobře, tak ať to vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.10.2007 22:17 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 3.10.2007 7:00
Já jsem koupil elektrickou pilu, první levnou v supermarketu asi před 15 lety. Používám ji málo, ale už jsem s ní řezal mokrá buková polena o průměru 30 cm a úplně v pohodě, ač jsem se v rozumné míře ji snažil v těch polenách zadusit, nepovedlo se mně to. Jakožto jedna z prvních elektrických pil nemá brzdu ani nějakou vypínací spojku, jede natvrdo, takže si dávám při řezání pozor. Výhoda proti motorové je ta, že před řezáním nemusím roztahovat benzín a míchat s olejem a pilu oživovat, aby motor chytl, jen doleju olej do mazače řetězu. Po řezání nemusím hodinu čisti,t rozebírat a konzervovat, jen hadrem otřu piliny a pilu uložím na další půlrok tak, aby olej z mazače nezatekl do elekromotoru aa to je všechno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 3.10.2007 8:34
Dobrý den, co uživatel, to názor. Já se zase raději natáhnu pro benzínovou hq než elektrickou pilu. Tu mám jen na něco malého, příležitostně. Ať Vám slouží a pozor na prsty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.238 (?), 3.10.2007 19:42
Můžu se zeptat, co máte za husqwarnu?

Dnes jsem trochu špalkoval. Pilin mám asi 4 kýble a jedny kolečka, takže pěkná hromádka. Jede fakt pěkně. Tady jsem natočil ještě jedno video, jen mi to ještě moc nešlo. Jinak když srovnám s HQ, která je asi 3x dražší, tak v řezném výkonu není téměř žádný rozdíl.

http://www.youtube.com/watch?v=R4125cXSGWU
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.158 (?), 25.10.2007 21:53
Asi před 1/2 rokem jsem z mladické nerozvážnosti zakoupil novou el. pilu od známého zn. black and decker. Už několikrát mě varovali před touto značkou/neznačkou. Po několika hodinách(+-20) spíše rekreačního řezání odešlo čerpadlo oleje mazání řetězu. Po rozebrání jsem byl velmi zaskočen, zděšen a zklamán. Především použitými plasty na na místech, kde bych to nečekal, výr. zpracováním. Čerpadlo sice stálo "jen" asi 125,-Kč, ale je to zřejmě jen předzvěst dalších problémů a závad.
 Dle katalogu náhr. dílů lze usoudit, že všechny modely této značky jsou stejné konstrukce (krom výk. motoru a pár detailů) a tudíž stejně nanic.
 
Poohlížím se tedy také po pile "na futrt" ale nerad bych fin, vykrvácel. Nepreferuji max. rychlost řezu, nýbrž výdrž a spolehlivost. Máte někdo prosím dobrý typ, se kterým máte dlouhodobější, prořezanou zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 26.10.2007 9:38

Dobrý den, pokud jste četl příspěvky, tak je toho tam napsáno dost. Co člověk to názor, já bych šel do benzínové ale pokud mermomocí chcete elektrickou, tak bych já z vlastní zkušenosti šel do zn, sthill (nebo tak nějak se to píše). Určitě se ozve někdo další, co bude vychvalovat značku jinou, ale to už tak je a bude. Nabídka zboží je veliká. Luiss

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika