Údržba motorové pily



host - 26.238 (?)
18.12.2006 21:47
Například u mě tak,že když manipuluju se dřevem,používám rukavice(třísky,smůla,špína atd)no a když mám ty rukavice od smůly a chytnu do ruky pilu,tak ju prostě zas....
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 120.31 (?), 18.12.2006 20:32
Za celou dobu topím dřevem jsem nepocítil potřebu čistit pilu od smůly , protože na ní žádná nebyla  tak co s něma děláte že je máte tak zas....ný ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.238 (?), 18.12.2006 21:47
Například u mě tak,že když manipuluju se dřevem,používám rukavice(třísky,smůla,špína atd)no a když mám ty rukavice od smůly a chytnu do ruky pilu,tak ju prostě zas....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.10 (?), 18.12.2006 22:56
Na smůlu stačí technický benzín nebo ředidlo 6005 a pri častější údržbě je pila jak nová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.238 (?), 30.12.2006 19:07
Nevím teda jestli jste to ředidlo zkoušel,ale to moje ředidlo naleptává barvu,jinak smůla je pryč.Takže docela dobrý....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.199 (?), 14.4.2007 21:44
Chtěl bych se zeptat, jak správně musí být napnutý řetěz. Díky za přesnou odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.201 (?), 14.4.2007 23:02
Variant správného napnutí  řetězu je víc podle stavu řezné soupravy a dle práce. Obecně by řetěz neměl být příliš napnutý - jeho pohyb na liště by byl možný pouze s velkou silou, ale neměl by být zase moc volný - tedy před řezáním nedoléhá ze spodní strany na lištu. Správně napnutý řetěz je tedy přiléhající po celém obvodu lišty a jeho pohyb je možný bez většího odporu - pokud se nepořežete rukou bez rukavice s ním bez problémů pohnete uchopením za zadní stranu zubu. Při použití nového řetězu je nutné častěji kontrolovat jeho správné napnutí a při celé nové řezné soupravě je toto nezbytné již po několika řezech(barva z lišty + záběh způsobí rychlé uvolnění a nutnost napnutí řetězu). Při napínání během řezání je nutno  zohlednit, že nemůžeme napínat tak, jako na začátku - tedy se studenou řeznou soupravou a ponechat řetěz volnější - při větším napnutí a  smrštění řetězu po zchládnutí trpí řetěz i ložiska. Pokud není možné napnout řetěz tak, že se volně pohybuje bez chvilkových prověšení je nutno vyměnit řetězové kolo, případně řetěz - dle opotřebení. Další vliv na prověšení řetězu a jeho nutnost jej napínat je jeho ostrost - pokud na pilu musíme tlačit, aby řezala vznikají vyšší teploty a olej jej již nedokáže udržet v optimální provozní teplotě a dochází k přehřívání a prodlužování řetězu. Dále je to nevhodně nastavené olejové čerpadlo - na malé dávkování při řezu tvrdého suchého dřeva většího průměru - výsledek je stejný. Nekvalitní mazací oleje způsobují také podobné problémy - neumazání a vyšší teploty - nutné korekce napnutí. Nekvalitní řetěz  se více prodlužuje - nutné napínání. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.82 (?), 16.10.2009 15:23
Dobry den. Chtel bych se zeptat kde je chyba u me pily. Ma pila je asi rok stara vcera mne privezli drevo. Rezal jsem asi pul hodiny a prestala tak jsem usoudil, ze mi dosel benzin tak jsem ho dolil.Pila se uz nerozjela nesla nastartovat.Tak jsem vycistil svicku svicka a saci hadicku na benzin a nic tak nevim co mam delat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.10.2009 11:09

Vyšroubujte svíčku a ověřte jiskru, než ji dáte zpět, zapněte sytič a několikrát protočte motor. Z otvoru svíčky musí být vidět mlha - to je směs benzínu a vzduchu. Jestli je vidět, použijte jinou svíčku, pokud ne, je chyba v přísunu paliva(vycházím z toho, že motor není od zastavení mechanicky poškozen a ani se znatelně nesnížila komprese).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 17.10.2009 0:02

Po každé práci doma pilu vyfoukám kompresorem od bordelu. Doporučuju! Pozor na postup foukání, aby jste nepořádek nenatlačili někam kde nemá být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika