Stihl ms 211



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
23.5.2014 20:38

Tady zřejmě někdo nečetl správně text, normální běžná údržba a výměna opotřebených dílů (lišta),to vše bez ohledu na přiložené foto.Jako majitel pily bych to rovněž neřešil a byl spokojen, co víc?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.135 (?), 22.8.2009 21:07
Tak třeba stiftscrew - taky fuj? :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 23.5.2014 1:17

MS 211 po tříletém používání ve slabších prořezávkách a prostřihávkách v plném profesionálním nasazení. Výměna olejové hadičky, řezací části a bočního krytu, vyčištění karburátoru ultrazvukem a následně jeho seřízení. Investice cca 1700 Kč, práce grátis-protislužba. Na přání Elastostart, který jsem si vyměnil před dvěma lety.  Věřím, že byla bude sloužit dále k mé spokojenosti.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 23.5.2014 20:27

Romane to vám ta pila 3 roky ležela v regále, že jste nestihl ošoupat ani lištu, nějak mi to foto k vašemu popisu nesedí...

Povyměňovat prakticky všechny díly a stále věřit ve spokojenost, k tomu se dá jen poblahopřát ať vám to vydrží do dalších let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 23.5.2014 20:38

Tady zřejmě někdo nečetl správně text, normální běžná údržba a výměna opotřebených dílů (lišta),to vše bez ohledu na přiložené foto.Jako majitel pily bych to rovněž neřešil a byl spokojen, co víc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 25.6.2014 13:58

Kolik stojí ta slavná olejová hadička ve stihlu na MS211 a jak dlouho asi vydrží? Nevím zda mám jít do tý 211.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.136 (?), 25.6.2014 16:16

Samotná hadička je zandbateľná položka. Pri výbere správneho modelu je to akú má hadičku asi to posledné rozhodujúce. To potom sa môžte orientovať pri výbere aj podľa toho akú dlhú má štartovaciu šnúru a koľko asi vydrží zatiahnutí. Späť na zem k hadičkám - na malej štilke mi hadička vydržala asi 3roky intenzívneho používania a po výmene za novú - takú istú je tam tá druhá dodnes. Na väčšej profi štilke mám po 6tich rokoch používania originál hadičku a aj tú štartovaciu šnôru. Nebol dôvod nič meniť všetko funguje ako má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 25.6.2014 19:21

Převzato z Heureky.sk

Po kúpi po dvoch týždňoch (rezanie asi 2 metre dreva) odišlo mazanie reťaze, po odstránení závady dve sezóny prípravy dreva na kúrenie, relatívne dobre pílila, potom sa ukázalo zospodu presakovanie oleja okolo hadičky čo dopravuje olej k mazaní reťaze, ktoré prešlo až do vytekania. Tak isto sa uvoľnilo prepínanie páčky leto zima, páčka nedrží samovoľne sa pri prevádzkovaní píly pohybuje v letnom období môže dojsť k prehriatiu píly. Chýba druhý šraub na uchytení lišty je potreba opatrne manipulovať pri uťahovaní šraubu.
Už by som si ju nekúpil ani na príležitostné rezanie dreva, volil by som radej pílu MS 230 alebo MS 250. Píla je po tretíkrát v servise. Bohužiaľ už je po záruke mal som ju naozaj na príležitostné pílenie takže dosť veľké sklamanie očakával som viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 25.6.2014 20:34

...188.136 - problém je ten, že tato pila právě na tu hadičku dost trpí (a néjen na ni), každý kdo ji má tak už ji měnil nebo mu pila propouští olej a neřeší to..

Byl jsem si ji osahat v krámě a docela mě zarazilo, jak jde těžko plyn, oproti ostaním pilám např. Dolmar. Je toto normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 25.6.2014 21:18

Dolmar má zase jiné problémy, zanášení filtru, odcházení zapalování, furtšlap čerpadlo. Huska super řeže, minimální vibrace, super filtrace, ale problémy s čerpadlem, při přetížení povolí rozpálené ložiska. Solo ošizený výfuk, špatná filtrace, po 3 letech se ošoupe plastové uchycení lišty a olej při chodu mírně prosakuje podél lišty. Já koupil za necelou sedmičku Hitachi a za 2,5 roku jsem neřešil ani jednu opravu, ani filtr jsem nemusel měnit, ale zase horší servis, napínák nepohodlně zepředu a cena vzrostla a za 9-10k už bych rozmýšlel, jestli nevzít vysší řadu, už to není nijak ekonomicky atraktivní. Takže v hobby v dnešní době těžko radit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.66 (?), 25.6.2014 21:30

Mám 350c a furtšlap nebo co čerpadlo rozhodně nemá ani jiny závady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika