Stihl kontra Husqvarna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 149.135 (?) 
3.2.2014 17:27

Žádná prababička, ale kvalitní a spolehlivá pila na 20 let. Nebo rádoby "profi", co se zadře na prvním stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 41.214 (?), 3.2.2014 17:39
Prodejci nabízejí 55 stále, protože je lepší, neż co mohou od hq nabídnout ve farm současného. 55 není ani rádoby profi, v profi má velkou spotřebu, nemá regulaci olejového čerpadla, spojka ven, gumové tlumiče a pod, taková spolehlivá, nenáročná prababička na palivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 3.2.2014 19:27

Husqvarna 55 je přežitek. V dobách kdy profi stály 30 000Kč byl nákup farmy HQ55 jediná možnost jak dosáhnout na pilu v únosné ceně, její spolehlivost je dána z velké části i tím, že ji používali hobíci na palivo kde zátěž je minimální, při současných cenách není důvod tuto pilu kupovat. Výroba 55 se přesunula do Brazílie, kde ještě u tamních domorodců najde uplatnění. HQ 353 je daleko lepší stroj a na palivo bude rovněž spolehlivá, bohužel 353 už se nedělá a nahradila ji nová HQ 545. Pokud má někdo zájem o ideální pilu na přípravu palivového dřeva, pak 545 je jedna z nejlepších, výkonově dostačující, všestraně použitelná, ale hlavně 4,9Kg vážící. V porovnání s MS 311 která atakuje 6,4Kg je to rozdíl jak blázen. Když uvážím stejnou cenu 13 000Kč obou pil, pak Husqvarna jasně lepší volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.235 (?), 3.2.2014 19:38

Zdravím, příklad H 55 jsem použil protože je na stejné technické úrovni jako nyní předhazované dolmarky, jen s tím rozdílem, že je to třicet let stará koncepce. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.96 (?), 3.2.2014 19:48
Podobnost je v kovových karterech a umístění výfuku za válcem a karburátoru před válcem, nádrži a tím to končí. Brazilská 55 je žádaná protože plastové pokusy o pily nesplňují název kvalitní pila od hq. Ty dolmarky jsou o třídu lepší volba farm/profi při stejné a lepší ceně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 3.2.2014 20:06

Podobné reakce mne vždy nadzvednou. Kdyby tazatel hledal pilu 45 ccm, tak by si ji asi vybral.

Pro 204.49   Nenechte se rozhodit, vybral jste dobře. Kdysi tu jeden člověk, který o pilách ví hodně řekl dobře, že kdo má problem s pilou 6,5 kila, ať chodí po lese s konvičkou na boruvky.

Mám od St. víc výrobků, mají jedno společné.           Spolehliví pracanti. To je myslím hodnota co po výrobcích obvykle chceme    Hodně spokojenosti s novou pilkou     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.186 (?), 3.2.2014 20:20
Cha chá, nenechte se rozhodit, zbytečná dřina je pro opravdového chlapa, který potom ani tu konvičku neunese.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 3.2.2014 20:26

Váš problem. Něco s tím dělejte. Jde to třeba cvičením.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.127 (?), 3.2.2014 20:41
Pilu mám na zpracování dřeva a ne abych si zakládal na tom jak se s ní zbytečně nadřít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.55 (?), 3.2.2014 20:51
Problem má tazatel je nadřený, já ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika