Stihl kontra Husqvarna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 59.13 (?) 
7.1.2014 20:30

Jelikož se diskuze trochu rozjela, tak upřesním, na co jí potřebuju. Jak již bylo řečeno, na palivové dřevo na chalupě, ta je na horách, obklopená lesem a dřeva je dosti z vlastních zásob. Převážně smrk, olše, jasan. Ale žádné staleté lípy (s nadsázkou) bych nekácel, takovej machr nejsem. Spíš když vítr zlomí v půlce olši, tak než aby shnila tak šup s ní do kamen. Jinak z ovocných stromů převažují staré jabloně a švestky. Těch už ale moc není, takže spíše typ dřeva výše zmíněný. Popř.samovýroba v lese.

Takže nepotřebuji profi pilu, farmářka stačí. Předpokládám výkon od 2,5 - 3kw. Myslel jsem na Stihl MS 291 nebo 311. Co se týká lišty, měl jsem za to, že čím delší, tím lepší. Delší lištou logicky uříznu tlustčí strom (samozřejmě s přihlédnutím k výkonu). Fakt je, že jsem řezal Stihlem byl jsem spokojen. Na tu Dolmarku se také zaměřím, bohužel neznám v okolí nikoho, kdo jí má. Všichni jsou věrní Husqvarně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 11.169 (?), 7.1.2014 21:09

MS 311 je dobrá volba ale, už je nad 10000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 7.1.2014 21:37

Nesoustřeďte se na to, jestli je pila profi nebo farm, pro vás profi nepřináší žádné nevýhody i když budete řezat sporadicky oceníte u takového stroje její nižší váhu a kvalitnější provedení, menší spotřebu, lepší motor.

MS311 je těžká kráva 6,2Kg připočítejte k tomu 1Kg náplně + 1,5Kg lišta s řetězem a jste na 8,7Kg s takovou pilou šermovat při odvětvování smrku po hodince práce už je docela fuška, zvlášť pro amatéra který to neumí.

MS 311 stojí 15800Kč za ty peníze si můžete koupit daleko lepší pilu a dokonce profi.

Pokud chcete pilu ve farm od Stihl pak váš strop je pila 291 která oproti 311 váží 5,6Kg což už je přijatelná váha případně nižší kubatůry 271 atd.

Za 15200Kč máte možnost koupit profi mašinu od Husqvarny 555 která je oproti MS311 úplně někde jinde.

Za 15700 je Husqvarna 550 která vyniká svoji malou váhou 4,9Kg

Na to vaše řezání vám ale klidně postačí Husqvarna 545 za 14600 nebo i ty solovky od bédě.

Výkonou pilou rozhodně nic nezkazíte, ten není na škodu, ale neplést si to s váhou, tahat deset let po lese zbytečně tězkou pilu, to nase...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.173 (?), 7.1.2014 21:29

dobrý den, někde sem tu četl že stihl má plastové motory v hoby třídě, haha,to má jen husqvarna a jonsered.Dolmar je kvalitní pila, ale pokud nemáte v okolí servis, šel bych radši do stihlky, já osobně postupně prodal všechny husqvarny a přešel na stihl, lepe se mi drží a bez problemu.Ty novější modely od HQ začali postrádat spolehlivos a to podotýkám že to byli profi modeli 372 xp,543xp a 560xp.Ted mám stihl ms 241,ms 441,ms 661 a tři starší modely 024 super,036 a 038 magnum, nezničitelné stroje! Solo taky neni špatná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.65 (?), 7.1.2014 21:57

Jak už tu někdo psal, tak bych se podíval i na ty Dolmarky, případně také u toho Bédi na Solovky, může se Vám klidně podařit v těchto značkách koupit pilu i kolem 12 000Kč.Já jsem vloni pořídil 681 za tuto cenu a u ostatních značek se pohybujete v hobby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.10 (?), 8.1.2014 16:24

Pokiaľ máte drevo takých priemerov a ste ochotný priplatiť berte profi pílu. Moja prvá píla bola farmárka o obsahu asi 55 ccm a výkone 2,5 kW. Slúžila bez problémov19 rokov, ale v hrubších kusoch jej dochádzal dych a musel som ju nechávať vychladnút. Teraz mám profi pílu s podobnou kubatúrou o výkone 3,2 kW a práca s ňou je niečo úplne iné. A verte, aj keď to bude Stihl, farmárka je vždy farmárka. V takom hrubom dreve budete mať nútené prestávky aj tak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.209 (?), 8.1.2014 21:56

Díky všem za názory. Takže abych to nějak srhnul. Vybíral jsem nezi Stihl, HQ a nyní jste mi do výběru zakomponovali ještě Dolmarku.

Když jsem porovnával jednotlivé pily, je jasné, že za cenu farmářek u Stihlu a HQ má Dolmar již profesionálky. Jenže ty jsou zase o dost těžší. A tak je otázka jestli vzít za cca 13 tisíc farmářku nebo už raději profesionálku. Hledat rozdíly mezi těmito značkami asi nemá smysl, co jsem se tady dočetl tak kvalitativně na tom budou stejně. Alepsoň předpokládám, že Dolmarky se kvalitou rovnají Stihlu a HQ. Proč jsou tedy o tolik levnější? kvůli tomu, že tu nemají takové renomé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.160 (?), 8.1.2014 22:22
Od r 1990 je Dolmar vždy cenově výhodnější vlivem nastavené ceny pro náš trh. V Německu a pod je cenou velmi podobný jiným značkám. Já bych doporučil buď PS 420SC, 4605, 5105. 420 řeže díky soupravě 1,3 mm a vysokému kroutícímu momentu 2,6 Nm téměř stejně rychle, jako 460 2,7Nm, 4605 2,8Nm, 5105 3,2 Nm. 420 se vejdete do limitu a zároveň získáte velmi kvalitní pilu. Bez problémů zvládla 45 suché duby. Kvalita je u nižích řad ještě vyšší a pily mají širší výbavu - např regulaci olejového čerpadla a pod. V profi je kvalita srovnatelná s nejpovedenějšími pilami Hq a Stihl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.65 (?), 8.1.2014 23:26

Přesně tak, značka Dolmar a Solo tu v Česku není moc zavedená, ani servis není moc velký narozdíl od ostatních značek.Tak proto jsou ceny nižší.Ale třeba v tom Německu jsou všechny značky Stihl, Solo,Dolmar a Husqvarna za téměř stejné ceny a kvalitou stejné, proto bych se nebál a klidně šel do toho Dolmaru a Solo, záleží na vás jak to máte ve s vém okolí se servisem těchto značek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.42 (?), 9.1.2014 4:33

Mám od dolmaru dvě motorovky jednu elektrickou pilu a jeden křovinořez už asi 8 roků a servis jsem ještě nepotřeboval, nemyslím spotřební věci jako řetězi lišty atd. ty koupite kdekoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika