Stihl 261



host - 5.102 (?)
22.1.2014 19:08

Že je to nepovedená pila, může říct jen ten, kdo tu pilu nezná :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 158.212 (?), 19.1.2014 17:23

261 má tiež dva druhy filtrov a nevidím dôvod meniť filter - oba idú normálne vyprať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.89 (?), 22.1.2014 18:27

tak ze myslite ze to zas az tak nepovedene pila neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 22.1.2014 19:08

Že je to nepovedená pila, může říct jen ten, kdo tu pilu nezná :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 22.1.2014 20:45

Naprostý souhlas!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.12 (?), 22.1.2014 22:27

Já bych se nebál si MS 261 koupit. Jak jsem psal na jiných vláknech na profesionální práce do prořezávek používám hobby pilu MS 211 a nedám na ní dopustit. Pokud by se mi rozbila Husqvarna 353,kde by se již nevyplatila oprava, koupil bych si právě MS 261. Zkusil jsem si s ní uříznout pár špalků a byl jsem nadšený. Agresivní silnější pila. 

Spíše bych se bál nových Husqvaren. Někdo chválí, ale i dost lidí v okolí, co znám, tak i nadávají.  Už to není Husqvarna, jako bývala dříve. Jednak náhradní díly jsou dražší oproti Stihlu a dodání náhradních dílů není tak rychlé, jako u Stihlu. Bohužel píši z praxe.   Roman.Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 23.1.2014 4:45

Já bych se bál si MS 261 koupit, jednak ve mě nevzbuzuje důvěru plastová klec jehlového ložiska na kterou si v zahraničí docela stěžují a jednak už i tady na foru psal dlouhodobé zkušennosti o této pile jeden profesionál (zadřel). Pokud mám volit mezi nadáváním na Husqvarnu a nadáváním na Stihl vyjde to prakticky na stejno, Agresivita, váha, obratnost, akcelerace je u Husky lepší. Náhradní díly jsou u Husqvarny o trochu dražší, ale zase mám lacinější pilu. Dodání náhradních dílů nemůžu porovnat, nedělal jsem objemnější objednávku, ale servisák u nás ve Stihlu je totální neumětel a budižkničemu, on pily vozí do jiné opravny takže oprava je pak neporovnatelně delší, na pilník na řetěz jsem čekal týden a pilník s vodítkem a měrku na omezováky projistotu zapřel, že se to nedělá i když jsem se později dozvěděl že ano. Bohužel píši z praxe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 25.1.2014 8:18

U Brna na České jsou ale pro změnu ve Stihl borci, takže pokud bych bydlel blíž, mám to tam 40km tak bych šel klidně do Stihl. Husku mám za barákem a servis díky protekci na počkání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 25.1.2014 8:59 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 8.2.2014 19:31

Důvod velké poruchovosti, možná, tarokuje po prvním řezu a díra po přidání je také znát a také kroutící moment jen 2,7Nm, to je na 50 ccm profi pilu bída. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 15.2.2014 16:40

Díra po přidání není, díky revboostu pila rychleji akceleruje než Stihl. Kroutící moment u Husky neřeže, to je nesmysl pana J.S. řeže výkon a otáčky a KM je podstatný pouze v pásmu otáček řezu kolem 10000-10500. Maximální KM využiji s dlouhou lištou, ale nebudu si kupovat pilu na odvětvování, abych na ni dával dlouhou lištu, od toho jsou jiné pily, Stihl MS661 Solo681 apod. tam je KM podstatný.  Díky otáčkám Stihl MS261 pouze 9750 a otáčkám Husqvarny 10500 a díky kompenzátoru výkonu (kde Husqvarna drží konstantní otáčky) a díky slabému řetězu 1,3mm je 2,7Nm až až a na podělání Stihlky společně s váhou o 0,4Kg menší při stejné spotřebě to stačilo.

Stihl opakuje s MS261CM to samé co s MS362CM. Nacpal do pily elektroniku co opět zvedla váhu, zpevnil pružiny a díky tomu se dost podstatně zvedli vibrace, pilu načipovali o 0,2KW, aby srovnali krok, ale tím zvedli spotřebu. Při osazení lištou je Stihl o 0,5Kg těžší pila a Dolmar 5105 o kilo a to rozdíl. Ve Stihl to jde po řezné stránce s pilama z kopce u 4kové řady se ze Stihl stane nespecifikový paskvil. Mícháním charakteristik Dolmaru a Husqvarny Stilka ztratila jak se říká "duši" nebo tvář. Pokud pilu máte kolem baráku na pal. dřevo asi bych taky dal přednost Stihl MS261, ale zvažoval bych i možnosti HQ 545 a 555, profesionál pro profesinály, je to uvedené v popise. Dost důležité je neplést si živnostníka s profesionálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika