Prve moje skusenosti s Dolmar 4600s



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
26.8.2008 13:50
Karle, kulatý vidím pouze BPX. LPX je hranatý ;).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 26.8.2008 14:27

Zrejme ano, podivejte se sem:

www.agroles-oregon.cz/download/super_70_cs.pdf

Je tam text: "Technicka rada: spolecnost Oregon doporucuje: Ostreni provadejte pod uhlem 55 stupnu, zachovate technicke vyhody oznaceni,,X''".

Moje otazka taky je: jak se takovy retez brousi pilnikem? Je potreba mensi nez 4.8mm (pro 0.325")? Diky, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 26.8.2008 14:44

Po čase broušení pilníkem budete potřebovat srovnat délku zubů zajdete do servisu HQ podobné jako byl GI tam to vemou "po staru" a myslím si že to ani nepoznáte. Je otázkou jestli onen Oregon není mnoho povyku pro nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 26.8.2008 13:50
Karle, kulatý vidím pouze BPX. LPX je hranatý ;).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 26.8.2008 14:19
STIHL RSC (hranatý zub) RMC (kulatý zub) řetězy dělá a prodává v dělení.325" vodící články 1,3 1,5 1,6mm a 3/8" vodící články 1,5 1,6mm. H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 26.8.2008 14:23

Mate pravdu. Vsiml jsem si toho a otazku u puvodniho prizpevku potom vymazal. Diky za upozorneni. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 26.8.2008 14:56

Děkuji panu Radkovi, že za mne napsal, to co jsem měl chuť napsat já.dostal jsem se ke změně úhlu řetězů přes známého servisáka a ten díky lidem, co berou dřevorubectví víc z té sportovní stánky.Honba za lepším výkonem řetězu je dovedla až k těmto změnám v broušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 26.8.2008 20:45

Karle, zatím jsem nevyskoušel broušení pilníkem, vždy řetěz po otupení vyměním a doma přejedu na brusce. Když to ale vezmete logicky, pilník dá úhel čela zpět na 60, možná opravdu menší průměr, ale ve vodítku, by to dal. Musel bych si to namalovat.:-) Pro pana 4.243, nestane se z nich a ani z C řady Stihlu obyčejný, protože jejich vlastnost snížení vibrací se nezmění (nelze nijak vybrousit) a přeci jen zlepšená řezná schopnost tam nějaká zůstane. Nemluvě o lepším materiálu. Pane Kohoutek, tak právě vznikla před několika lety řada C u Stihlu a Oregon ji napodobil. Timbersport, řez koláče a hlad po rychlejším a klidnějším řezu! To je ta lepší stránka závodů. Výsledky a časy těžařských přeborů nám kdysi zmrvili normy a to je ta špatná stránka! :-)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 26.8.2008 22:22

Slabší pilník ve stejném vodítku úhel čela naopak zvětší. Takže buď je pilník v jiném vodítku (níž), nebo je vodítko stejné a pilník silnější...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 26.8.2008 23:08

Chytrý Gl., trochu jsem maloval a taky mi to tak vyšlo, už mi to z hlavy moc nemyslí, musím si pomoct! Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 26.8.2008 23:09

Pane Radku, napsal jste něco, nad čím se s přibývajícimi léty stale více zamýšlím.Technika jde stále dopředu, ale ne každý z nás z toho má užitek.Když jsem v mládí dělal úklid s obloukovou pilou v lese, snil jsem o (motorovce),teď jich mám k dispozici několik, ale ruce mne bolívají víc jak v mládí.Práci, kterou jsem dělal několik týdnů udělám za pár dnů a přesto nemám čas a tak jsme na tom skoro všichni.Člověk si hold na jedné straně práci usnadní, ale pak jí dělá o mnoho více a výsledná je 0.Pracovní normy, to už je kapitola sama pro sebe, horší jsou ty zdravotní následky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika