Protipořezové oblečení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?) 
4.8.2013 19:41
Zatím jsem v těch zimních (profesional Plzeň) dělal buď v zimě nebo za chládku. Dneska v tropickým létě jsem neměl jinou možnost, váhal jsem, ale vyhrála bezpečnost práce, bylo v nich trošku tepleji, přiměřeně zátěži. Měl jsem s sebou i normální monterky, a ty jsem si oblíkl až při nakládce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 19.97 (?), 9.8.2013 19:07

V protiprořezových kalhotách s náprsenkou PROFESIONAL jsem letos pacoval zhruba 70 hodin od března do června (samovýroba dřeva-úklid po těžbě). V březnu a zač. dubna bylo potřeba pod kalhoty funkční prádlo a koncem června jsem si je nosil do lesa a převlíkal až tam. V lese jsem byl sám a tak o jiné variantě jsem neuvažoval. Tyto kalhoty mají protiklíšťatovou úpravu a výrobce uvádí zvýšenou ochranu proti klíšťatům. Přesto jsem nacházel večer dvě až tři přisátá klíšťata.  A to jsem si ještě lechce nastříkal na boty a ponožky difusil a krmil se vitamínem B. Klíšťata jsem přestal nosit až když jsem si kolem kotníků připnul repelentní pásky proti klíšťatům. Doporučuji tedy podobné repelentní pásky a nespoléhat se jen na protiklíšťatovou úpravu na kalhotách.  Fanda      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.137 (?), 21.1.2011 21:47
Ja som kúpil od známeho protiporézne nohavice do 20m/s, klasickú odvetranú budu a prilbu so štítom a sluchadlami. Všetko je Husqvarna. Mám to 2 roky a dal som za celú sadu 3000sk cca 100€ všetko bolo nové, zabalené v krabici. Za tú cenu som kúpil 3 sety. Zatial som spokojný. MK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.2 (?), 14.11.2011 19:40

Píše se tu že ochrana od pasu nahoru není nutná. Já si to nemylím. Stalo se mi v zimě že jsem odvětvoval strom a přepadl přez pařez skrytý ve sněhu. Za ním byla asi metrová jáma (taky zasypaná) do které jsem šel kotoulem, pila se mi vzpříčila a plnou vahou jsem dolehl klíční kostí na lištu. Ruku v rukavici jsem v té vteřině nedokázal vyndat z rukojeti s plynem. Naštěstí zafungovala brzda, jinak nevím...

 A nad hlavou se řeže často, je to úplně normální a často se nedá jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.11.2011 12:10

Zadavatel nebude stromolezec, ani ovocnář, takže i kdyby byl dřevorubec, "řezání nad hlavou" mu zase tak často nehrozí. Každý dřevař toho má za směnu celkem dost s pilou v normální poloze, natož nad hlavou! Je dobré pokud si každý kdo kácí a odvětvuje s pilou, vštípí jeden ze základních instinktů, při jakémkoliv klopýtnutí, pádu se co nejrychleji především zbavit pily a to pokud možno co nejdál od těla. Tato reakce mne zachránila za ta léta nesčetněkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.249 (?), 15.11.2011 13:41
Já si myslím, že hlavní otázkou bylo, jestli PP oblečení pro ne profi řezání. A bezpečnost si musí zvážit asi každý sám (u profi asi snad nemá cenu se o tom ani bavit...) a ocení to až tehdy, když mu to zachrání život. Nemusím být oháknutý ve všem od jedné značky... I jiné oblečení dokáže být kvalitní, možná i kvalitnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.165 (?), 15.11.2011 14:31
Pripájam dôležitý bod: pri prenášaní a chôdzi v teréne je treba pílu vypnúť!!! Brácha išiel so susedom v dedine na drevo. Sused niesol pílu bežiacu na voľnobeh. Netuším, prečo bežala aj retiazka, ale keď preliezali cez krovie a ohýbali pri tom konáre, pružné halúze mu pri návrate búchli do píly tak nešťastne, že mu retiazka preťala krčnú tepnu a sused do pár minút vykrvácal bráchovi v náručí. Ešte stihol akurát pozdraviť ženu a deti. Myslím si, že plastový kryt na lištu nie je iba zbytočná frajerina, ale má aj bezpečnostnú funkciu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 3.8.2013 22:18
Na volnoběh NESMÍ běžet řetěz... toto je součást kontroly před započetim práce. Spoustě lidí ty bezpečnostní předpisy připadají přehnaně přísný. Jenom do nějaké příhody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.11 (?), 11.2.2012 13:38
diskuzi sem spíše prolétl, připravuji téměř výhradně palivové dříví, včetně poražení, vyvětvení. Nějaký ten čas sem se už po PP obleku díval, koupil sem jej s ženou v Globusu za 2200 od Profesionalu a sem spokojen, dneska v -15 cti, když sem odklízel dva padlé stromy a další kácel, mi bylo příjemně teplo a manželka v 8. měsíci se nemusí tolik bát. Beru to jako ochrannou pomůcku, ne věc co mě zbaví respektu a ostražitosti, určitě těch peněz nelituji a doufám, že kalhoty nikdy nebudou muset prokazovat funkčnost. člověk by měl myslet i na rodinu když dělá ne zrovna bezpečnou práci, pravda umřít se dá i pádem ze štaflí... víťa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.34 (?), 4.9.2015 11:18

Dobrý den všem, s dovolením teď řeším problém jako jste tu řešili před lety. Měl jsem neprořezné kalhoty Forestry - lacláče. Super kalhoty ale po dvou letech jako zkřehly, ale je fakt, že byly nošené velmi velmi hodně - i na práci s křovinořezem jsem si je bral. Předposlední ranou bylo, když sem zadrhl o souček a na kalhotech skoba jako prase. Pak jsem zkusil starší elektrickou pilu a udělal jsem test, jak tu někdo psal dříve. Navlékl jsem kalhoty na konec klády a šel do toho :-) Pila neprošla (kupodivu). Ale chtěl jsem říct jinou věc. Neproříznutelná bunda - zda má smysl nebo ne. je to vždy o náhodě a štěstí. Já ji neměl a při odvětvování jsem si nevšiml zaklesnutých větví. Větev se vytočila a švihla mne přes záda. Kdybych měl odolnější bundu, nic moc by se nestalo, ale pracovní bunda jonsered nevydržela a mám přes záda šlinc jako prase. Větev bundu roztrhla a to je ten poblém. Takže pevná bunda ano, ale asi v horku to bude jako za trest... Jinak dneska jdu pro kalhoty Stihl nebo HQ zase lacláče - kvůli ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika