Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?) 
14.7.2014 21:25

Debata se ubírá špatným směrem... jak bylo řečeno, mně se jezdí na motorce bez přilby líp...,v rukavicích je každému teplo, když řežete né zrovna v zimě, když budete kontrolovat řetěz a lištu, tak se spálíte, můžete se otřít i o motor o smolu o otřep... ale vaše věc.Nakonec v cuklích je taky líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 216.69 (?), 14.7.2014 21:34
Než rukavice bysme měli upozornit na stav pily, záchytu prasklého řetězu, stav celé řezné soupravy, obsluhu pily. Ty rukavice chrání ruce, proto bych je nesrovnával s přilbou na motorce. Když Vám kopne pila, tak Vás podle rukavic akorát rychle identifikují. Ale ty Vám ani za mák nepomohou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 93.96 (?), 14.7.2014 21:00

Ten Váš návod na obsluhu mal na mysli rukavice určené pre prácu s motorovou pílou. Su to rukavice so špeciálnou vložkou, mnohovlákno ktoré sa pri styku s reťazou rozstrapká a okamžite zasekne reťaz píly. Rovnaké vložky s mnohovlákna sa používajú aj ostatnom pracovnom odeve pre pilčíkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.136 (?), 14.7.2014 21:18

Ak máte z píly strach tak s ňou nepracujte. Rukavice odvahu nepridajú. Ja sa napr. bojím šoférovať autobus preto si vždy radčej kúpim lístok ako cestujúci. Vy si nechajte popíliť čo treba niekomu kto to vie a nemá strach z píly alebo použite bruchatku. Pre vás to bude bezpečnejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.29 (?), 15.7.2014 21:55

od té doby co jsem si zadřel třísku a potom dostal zánět a měsíc jsem byl na neschopence si rukavive beru už při pouhém pohledu na jakékoliv pracovní náčiní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.158 (?), 16.7.2014 8:45

Pri každej práci s pílou a aj krovinorezom používam kožené rukavice z jemnej kože... dobre sa prispôsobujú zovretej ruke a plne postačia na ochranu rúk pred trieskami a tiež v prípade že spadne reťaz a nebodaj nejak nešťastne švihne po rukách... ochranu pred vibráciami by som v prípade hobby použitia píly neriešil... a taktiež používam slúchadlá s ochrannou sieťkou a pri práci s krovinorezom ešte pod sieťku aj ochranné okuliare... myslím že pri týchto veciach nie je dôvod šetriť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 16.7.2014 9:51
Příklady kdy mají rukavice pomoci v držení pily a ochraně rukou, co uvádíte jsou pro mne neopodstatněné. Třísku nemám v ruce od držadla pily, řetěz při prasknutí vyjede a zachytí se na záchytu, spadnutý řetěz je způsoben zamlženou ochranou zraku a také obsluhou pily. Pro dřevorubce se rukavice de fakto nařizují z důvodu vibrací a práci v hustém porostu, ostružiny, suché větve malých smrků. Při zpracování palivového dřeva nedělám v úkole, očistím si prostor kolem dřeva, které budu řezat a potom řežu. Na manipulaci se dřevem si mohu vzít rukavice, abych si neporanil ruce. Kdyby jste měl mít na sobě všechno podle předpisů, tak se do 5 minut koupete ve vlastní šťávě. Já se držím pravidla 100% stav pil, řetězu, nesnažím se ztrhat sebe, práce neuteče a za desítky let práce s pilami jsem neměl ani jednou důvod říct, měl jsem mít rukavice. Mimo velkou zimu, od té doby si beru pily s vyhříváním. Toto není návod pro ty, kteří obsluhují přesněpily opačně, než jsem napsal a těm ty rukavice nepomohou tak, jako tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.158 (?), 16.7.2014 13:21

hmmm... taky "bohatiersky " prístup... ale aj tak sa da wink ešte ste zabudli napisať že pilite v kraťasoch a šlapkách... aby to bolo už úplné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.69 (?), 16.7.2014 13:37
Můžete pantofle, kraťasy, určitě rychle zjistíte, že jste se špatně oblékl a obul, já bez rukavic dřevo bez problémů pořežu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 16.7.2014 13:56

Jsem před mnoha destítkami let vyučený lesař. Vůbec si neumím představit, že i dnes, kdy pilu používám jen tak kolem domu či v sadu, si nevezmu kvalitní rukavice. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika