Přilba k motorové pile



tomfzr6 - (2) - 247.254 (?)
26.11.2017 22:56

Zdravím vás, letos dělam už pátým rokem samotěžbu dřeva, začínal jsem jako naprostej amatér a zjištuju že je potřeba nejaké ochrané vybavení.dřevo dostávám většinou po probírce nebo po mýtné těžbě, většinou teda dřevo na zemi.při odvětvování mi lítaj piliny do očí, brýle pomůžou než se zpotíte pak je to s nima nebezpečné, na uši používam špunty.tak přemejšlym o helmě, líbí se mi ta hoby od husqwarny.není helma na samotěžbu takového dřeva zbytečná?jak se v helmě pracuje?potí se hlava?jak jde vydět přes tu mřížku?nestačil by mi na takovou práci jen štít se sluchátky? další otázka- jak se do lesa oblékáte?po dvou hodkách sem celej zpocenej a nebaví mě si vozit náhradní oblečení a nedokážu si představit dělat v protipořezech. děkuji za info

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 140.103 (?), 2.11.2013 21:24

Ještě bych se pozastavil nad těma hluchátkama (sluchátkama) ono nadměrné tlumení není úplně super, mám doma Peltor s ochranou třetího stupně což jsou super sluchátka pro odstřelovače a dělostřelce laugh, ale při práci s motorovou pilou jsou docela nepoužitelné, člověk neslyší absolutně nic co se kolem něj děje = když na mě kolega hodí strom, neuslyším volání uhni, když se kolem mě někdo motá jak už to tak bývá a naráz ke mě zezadu přistoupí a bude mi strkat ruce pod pilu s větvičkou ať to ficnu, můžu ho leknutím zranit a v neposlední řadě neslyším pilu, její otáčky atd. takže jí můžu přetáčet, takže pokud sluchátka něco propouští, je to lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.11.2013 21:57

Chrániče sluchu od HQ jsou frekvenčně selektivní, takže v oblasti důležité pro srozumitelnost řeči tlumí méně a řev motoru od vysokých otáček více. V každém případě to není o úplném tichu, ale o tom, aby se stím dalo pracovat celý den. Používám je i při řezání na cirkulárce (bez štítu a přilby).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.252 (?), 2.11.2013 23:23

Tie sluchátka Peltor sú v poriadku. Iba ste zvolil zlú skupinu. Sú delené do troch akustických skupín a pre prácu s pílou sa používa prvá najslabšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 4.11.2013 14:13

Já používám jeskyňářskou přilbu. Samozřejmě štít i slucchátka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomfzr6 - (2) - 247.254 (?), 26.11.2017 22:56

Zdravím vás, letos dělam už pátým rokem samotěžbu dřeva, začínal jsem jako naprostej amatér a zjištuju že je potřeba nejaké ochrané vybavení.dřevo dostávám většinou po probírce nebo po mýtné těžbě, většinou teda dřevo na zemi.při odvětvování mi lítaj piliny do očí, brýle pomůžou než se zpotíte pak je to s nima nebezpečné, na uši používam špunty.tak přemejšlym o helmě, líbí se mi ta hoby od husqwarny.není helma na samotěžbu takového dřeva zbytečná?jak se v helmě pracuje?potí se hlava?jak jde vydět přes tu mřížku?nestačil by mi na takovou práci jen štít se sluchátky? další otázka- jak se do lesa oblékáte?po dvou hodkách sem celej zpocenej a nebaví mě si vozit náhradní oblečení a nedokážu si představit dělat v protipořezech. děkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.142 (?), 28.11.2017 21:07

S oblečením Vám neporadím, je to príliš individuálna záležitosť. Niekto sa potí viac niekto menej. Dnes som napr pracoval iba s funkčným spodným prádlom, flanelovou košeľou a tenká mikina na to a na vrch pracovná blúza. Ja sa vždy vyzlečiem ak je mi je teplo alebo zhodím jednu časť oblečenia a oblečený som tak že ak sa nehýbem je mi zima ak robím je mi akurát. V 600m boli dnes 2˚takže nejaké vyzliekanie nebolo treba. Okuliare používam Rudy Project Xray je to starý cyklo model a svojho času ich vozil Miguel Indurain keď zopár x vyhral TdF. Nezahmlievajú a ak tak len veľmi málo a nestalo sa mi ani raz že by sa zahmlili tak že nič nevidím. Bežné prac. okuliare sú nanič. Tie sa mi zahmlili vždy a vždy na 100%. Neergonomické a nodvetrané kusy plastu. Xray je robený nejak inak nezahmlieva sa a naviac môžem meniť sklá podľa počasia tmavé alebo biele. To že straničky mám polepené dentacrylom a nedajú sa skopiť je druhá vec. Predsa len majú už roky ale uvažujem nad novými športovými od českej firmy Force. Sú síce cenovo úplne niekde inde ako tie pracovné šmejdy hmlovky ale nebudem šetriť. Potrebujem vidieť a nie tápať v hmle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.142 (?), 28.11.2017 21:16

Ešte doplním že na prácu s ležaninou nepoužívam prilbu. Nosím bežnú šiltovku a cez ňu sluchátka. Ak nájdem nejaký stojací suchár dojdem si do auta pre prilbu Stihl. Prilbu používam potom ešte aj vtedy ak náhodou prší alebo mrholí. Inak nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.254 (?), 30.11.2017 18:40

zdravím a děkuji za odpověd.na uvedené brýle sem koukal ale abych napsal pravdu není to to co bych chtěl.samotěžbu dělam většinou na jaře a na podzim a tady u nás je v 700metrech věčně hnusně, kšiltovku mám zachvilku mokrou.jelikož dělám dřevo sám tak bych raději něco bezpečnějšího a taky aby mi nepršelo na hlavu.jde mi spíš na komkrétní postřehy, jak se v tom potí hlava, jde v tom dělat 4 hodiny v kuse?JAK DE VIDĚT PŘES MŘÍŽKU?děláte s helmou v probírce kde dřevo leží ale musí se odvětvovat a větve lítají do obličeje?poptal bych se někoho v lese ale za 5 let sem tam nepotkal dřevorubce. děkuji za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.0 (?), 18.2.2018 15:00

Mám komlet přilbu Peltor a jsem obyčejnej hobík. Přilbu si beru pokaždé, když jdu dělat dřevo. Nechával jsem si vozit dřevo ze skládky ve dvoumetrových polenech. Více méně přilbu používám ze dvou důvodů. Ochrana zraku a ochrana sluchu. Přes štít je vidět dobře. Jak je černý, tak dělá minimální zkreslení a "trošku" zatmaví. Ale i tak se vyplatí si vzít čiré nebo zatmavené pracovní brýle, dle počasí.. Jemné piliny se dostanou i přes síťový štít a pak mi dělají paseku v očích. Sluchátka/hluchátka odhluční dobře a pak mi večer alespoň nezvoní v uších.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika