Pomoc s výběrem mot. pily na zahradu



host - 227.208 (?)
14.8.2012 19:26

Co se týče mé 9010 stou si hraji rád ale ta má reakce byla na váš příspěvek kde ste napsal tahat se stou 420sc po zahradě a.t.d. a hned v zápětí chválit váš profistroj 3,5 KW tak to vyznělo pomalu jako výsměch tomu pánovi skuste se zamyslet a trochu uberte nechme rozhodování na něm, V.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 156.239 (?), 13.8.2012 6:50

Když se vám rozbije MS211 je to signál, že máte koupit do prořezávek Husqvarnu 543XP a ne se držet toho co nevydrží wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.208 (?), 13.8.2012 21:21

Tak mu rovnou nabídněte 576 nebo 3120 to by bylo OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 14.8.2012 7:40

Chápu, že máte na prořezávky Dolmar PS 9010, ale jsou i slabší jedinci a ne všichni vládnou vaší silou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 14.8.2012 11:59

Dobrý den, nic ve zlém, ale budu radši, když mě vydrží Hsq. 353 a 359,než-li si kupovat nové modely Husqvaren, které ještě nejsou až tak dobře vyzkoušeny. Pily s označením XP jsem raději nekupoval. Co jsem mluvil s chlapama v lese, tak na nových typech každou chvíli něco upadne. Myslíte si o MS 211 do prořezávek své, ale ona je prořezávka a prořezávka, ne všichni víte, co to je, ale najděte si to na internetu. Mám na starosti několik desítek hektarů soukromých a obecních lesů, kde si tento zásah včas ohlídám. Bohužel lesy se nachází v kamenitém a svážnitém terénu, kde je každé deko navíc znát. Jenomže to vy někteří rádoby příležitostní "šmidlalové "nemůžete znát. K tomu abych si nevybral hoby třídu ostatních značek jsem měl své důvody. Netýká se to jenom blízkého prodeje a servisu. Prořezávky ve státních lesích jsou zanedbané, tak raději volím jednu z Hsq.,která je silnější. Nepotřebuji radit, jakou pilu si mám koupit, za svých téměř dvacet let jsem nasbíral zkušeností a praxe ne málo. Mohu říct, pokud by se mi MS 211 rozbila, kde by oprava překročila polovinu ceny, štvalo by mě to, ale co by se dalo dělat, je to hoby pilka, která jak jsem dříve psal se mi několikrát zaplatila. Má další volba do prořezávek a kolem domu je jasná Stihl MS 241 C-M, nebo raději MS 880? Tak nevím, mám dilema.smiley Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.208 (?), 14.8.2012 19:26

Co se týče mé 9010 stou si hraji rád ale ta má reakce byla na váš příspěvek kde ste napsal tahat se stou 420sc po zahradě a.t.d. a hned v zápětí chválit váš profistroj 3,5 KW tak to vyznělo pomalu jako výsměch tomu pánovi skuste se zamyslet a trochu uberte nechme rozhodování na něm, V.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 14.8.2012 11:01

Dekuji za odpoved, tj.na Stihl velmi dobra cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 12.8.2012 11:35

Nevim, no,mozna to budou tri jablone, mozna taky ne.Osobne, kdyz si kupuji pilu a jinou techniku, tak zohlednuji pomer kvalita-cena a kolik te prace, asi tak budu potrebovat, podle toho kupuji vykon, tam si spise nechavam mirnou rezervu.Osobne tvrdim, ze mirny prebytek vykonu se nikdy neztrati.Lepsi, kdyz ta masina nemusi jiti uplne na doraz, pak toho dreva muze byti take vice nektery rok, nebo vetsi prumer, treba i nejaky soused poprosi o porezani par kubiku a kdyz nic jineho, tak s vetsim vykonem, prece jen jsen vetsinou drive hotov s praci, takove pohodovejsi tj.Mirna rezerva ve vykonu se nikdy neztrati, to tvrdim ja.A znackovy stroj pokladam za samozrejmost.A vzdy radsi benzin, nez elektrina, pohon,nejak mi ten kabel vadi, nehlede na to, ze pila s kabelem nelze pouzivat pochopitelne v lese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.6 (?), 12.8.2012 13:52
Pokud vycházím z dotazu, tak není třeba vyšší výkon i cenu. Když by se teoreticky uvažovalo o lese, tak samozřejmě, že vyšší výkon je plus. Může vyhovovat i verze p.Davida, slabší a ovladatelnější pila nyní, později dle okolností příp pořídit výkonnější. I v lese je dřevo, na které je vhodnější menší pila, často zůstane ta oblíbenější, neboť pořeže hodně a přitom je práce s ní méně únavná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 14.8.2012 11:15

Chapu, ze nema cenu miti zbytecne naddimenzovany vykon, uz taky kvuli cene, vyssi vaze, obratnosti,unave.Ale treba ta 115i i pri praci kolem domu mi nepripada nejak nesikovna, neprakticka,atd.Je to hodne tez o zvyku.Ac treba pro prumer do 20ccm je tam znatelny prebytek vykonu, tj.jasne.Jak rikam, ta 420,proc ne?Akorat vice, ci mene kolem domu-palivo do kotle, plus zahrada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
da.kot - (15) - 156.141 (?), 14.8.2012 20:17

Takže pánové ukončuji diskuzi. Děkuji všem za cenné rady a podměty.

Dneska jsem prolezl pár kšešftů, osahal pár pil a nakonec si v místním obchodě objednal Dolmar PS-420 SC. Věřím, že to byla dobrá volba, peníz taky celkem rozumný a výhodou také je, že to mám v místě (pro případné reklanace, servis...).

Než s ní na podzim začnu pracovat, tak mám aspoň dost času se s ní seznámit, přečíst manuál ...:-D

PS: V porovnání s Hecht 945 mi přešla malinko menší, obratnější a hlavně výrazně lehčí. Na Stihlky jsem moc nekoukal, neb jejich ceny jsou malinko jinde, ikdyž určitě by to taky nebyla špatná volba. Husqvarny z hobby řady jsem na rady vyloučil rovnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika