Píst, válec, přidření, zadření



host - 84.69 (?)
14.4.2021 11:41

proc jste sundaval vyfuk kdyz neco funguje tak to prece nebudu rozebiratr pila se zabiha tak pistni krouzky vyhlazuji cestu 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Buk28 - (3) - 68.133 (?), 13.4.2021 18:50, zobrazeno: 1898x

Dobrý den, mám motorovou pilu, (Husqvarna 450) která má odřezáno 10 motohodin, má tedy za sebou teprve záběh. Jako amatér na ní neshledávám žádnou závadu, nicméně, při sundaném výfuku a pohledu na stěnu válce jsou zde vidět dva hladce obroušené svislé pruhy, široké asi 1 milimetr,  jsou světlejší a zdá se, že se táhnou po celé stěně válce a tři tenké, které začínají asi až v polovině stěny válce. Chci se tedy zeptat zkušenějších, jaký máte názor, zda se jedná o počínající přidření a co mohlo být příčinou? Píst na straně u výfuku je krásně hladký, bez jakékoli známky opotřebení. Vypovídající fotografii se mi zatím nepodařilo pořídit.

Dle celkové kontroly v servise vše v pořádku. Posoudit celistvě lze jen po rozebrání a celkové prohlídce pístu a válce, ale vzhledem k dobré kondici pily a finanční náročnosti nedoporučují.

Děkuji Vám za případné rady, postřehy a zkušenosti.

Luděk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.69 (?), 14.4.2021 11:41

proc jste sundaval vyfuk kdyz neco funguje tak to prece nebudu rozebiratr pila se zabiha tak pistni krouzky vyhlazuji cestu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.200 (?), 14.4.2021 13:39
Zdar tohle vypadá na chudou směs laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Buk28 - (3) - 68.177 (?), 16.4.2021 20:34

Dobrý den, děkuji za reakci. Díval jsem se na svíčku a je černá, suchá a od sazí. Ve výstupku motoru, na který se nasazuje výfuk je černý olejový film. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Buk28 - (3) - 68.93 (?), 15.4.2021 19:52

Dobrý den, podařilo se mi alespoň přibližně zachytit situaci na stěně válce, takže přidávám.

Stěna válce
Stěna válce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 16.4.2021 8:04

Ve válcích moderních strojů není žádná ocel, jen tenká vrstvička chemicky upraveného hliníku. Stačí málo a je to. Jak píše kolega výše, víc mazat a nepřetěžovat. Z nekvalitní fotky na dálku se nedá nic určit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.156 (?), 16.4.2021 8:31
Dobrý den jsem prodávající, pracuji jako zahradník 12 let, panu kupujícímu jsem řekl že za kvalitou směsi si stojím, míchám čerstvou směs, po 3 týdnech nová, při odstávce Aspen.olej odměřují inj.strikackou dávám 20.5 ml oleje Na litr benzinu, Shell 95, po 3 týdnech vylijí ze všech strojů směs nová(další plotostřihy).Co se týče zabehu postupují vždy dle návodu výrobce, u téhle Pily bylo doporučeno v zabehu nejet Na plný plyn Na prázdno.zverejnuji fotografie válce který sloužil 20 let.A úplně naposledy posouzení stavu pro mě je důležité vyjádření servisu Husqvarna, panu jsem několikrát opakoval že čekám Na vyjádření a posouzení stavu servisem Husqvarny, ne dle fotografií Na internetu.duvod prodeje je koupě profi stroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.156 (?), 16.4.2021 8:34
Válec originální po 20 letech fungování
Válec použity
Válec použity
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika