pily s automatickým broušením řetězu



Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60)
10.2.2007 11:45
Focený byly pily McCulloch.

Obr. 1 – torzo pily Power Mac 300 rok výroby 1988.  V tomto případě je přípravek uchycen  pevně s blokem motoru a červené šipky ukazují na brusný kámen, žlutá šipka ukazuje směr tlačení tlačítka a tím pádem směr posuvu brusného kamene k broušení.

Obr. 2 – pila Titan 40 rok výroby 1990. Pozdější pily to měly jednoduše zaměnitelné se záslepkou pro případ použití normálního řetězu. Šipky ukazují část záslepky díry pro vložení brousícího zařízení umístěné v pravé půlce rukojeti pravé ruky.

Obr. 3 – pravá část rukojeti pravé ruky. Fialový „kruh“ ukazuje již vyndanou záslepku čtvercového tvaru a místo ní se vloží brousící zařízení podobného tvaru jako je na obr. 1.

Často se mě majitelé mot. pil typu PM 374 – PM 486 ptají  k čemu ta záslepka je, tak nyní už to snad budou vědět.  
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 111.190 (?), 9.2.2007 20:04, zobrazeno: 17192x
V katalogu řetězů od Oregonu jsem nalezl speciální řetěz pro motorové pily typ POWER-SHARP 3/8"-91 šíře 0,5"-1,3 typ 91LX s velmi zvláštním profilem řezných zubů. Muže mi někdo z profesionálů sdělit které typy motorových pil mají systém automatického ostření řetězu a jak to funguje, případně odkaz na www kde se to dá najít? Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 9.2.2007 23:16
K tomuto řetězu musí být přizpůsobena pila, která je vybavena brousícím zařízením. Řetěz se brousil za provozu. Přidal se plyn, aby se řetěz rozjel a zmačklo se tlačítko, z řetězu vyšlehly jiskry a byl nabroušený. Tlačítko totiž přitlačilo z vrchu na řetěz brusný kámen. Zuby jsou otočeny tak, že se brousí z vrchu. Někde tu brousící část ještě doma mám. Bylo to velmi jednoduché, ale dnes se to moc nepoužívá. Totiž každému se líbilo jak se to rychle nabrousí a tak stále přibrušovali a za chvíli byl řetěz zcela ubroušen. Cenově vycházel zhruba stejně jako řetěz normální, je i s ním zaměnitelný, ale v řezu nebyl tak klidný.
V případě zájmu mohu vyfotit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.154 (?), 10.2.2007 9:01
Fotku určitě pošlete, zajímalo by mě taky jak to vypadá.Jak musí být upravená pila a které pily jsou takto např. upraveny z výroby. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 10.2.2007 11:45
Focený byly pily McCulloch.

Obr. 1 – torzo pily Power Mac 300 rok výroby 1988.  V tomto případě je přípravek uchycen  pevně s blokem motoru a červené šipky ukazují na brusný kámen, žlutá šipka ukazuje směr tlačení tlačítka a tím pádem směr posuvu brusného kamene k broušení.

Obr. 2 – pila Titan 40 rok výroby 1990. Pozdější pily to měly jednoduše zaměnitelné se záslepkou pro případ použití normálního řetězu. Šipky ukazují část záslepky díry pro vložení brousícího zařízení umístěné v pravé půlce rukojeti pravé ruky.

Obr. 3 – pravá část rukojeti pravé ruky. Fialový „kruh“ ukazuje již vyndanou záslepku čtvercového tvaru a místo ní se vloží brousící zařízení podobného tvaru jako je na obr. 1.

Často se mě majitelé mot. pil typu PM 374 – PM 486 ptají  k čemu ta záslepka je, tak nyní už to snad budou vědět.  
obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2
obr. 3
obr. 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.21 (?), 14.2.2007 21:01
Je jen škoda že od toho výrobci asi upustili.Je to jistě dobrý vynález, který možná zanikne bez povšimnutí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 14.2.2007 22:48
Škoda je dobrého člověka!!
Napsal jsem že se to už dnes moc nepoužívá, ale přesněji je výraz že u nás se to nepoužívá. Italská firma přebírala licenci s pilami které tímto byly vybaveny a ta je také nějakou dobu i vyráběla. V roce 1990 jsem byl informován vedením McCulloch že o pily s aut. broušením je hlavně zájem v USA, kde cena nového řetězu (hobby) dosahuje celkových nákladů na nabroušení v servisu. Toto zařízení prodlouží řetězu životnost, neboť ho nemusí po prvním otupení zahodit. Myslím že nemusím nikoho přesvědčovat, že Oregon (a další firmy) tyto typy řetězů nevyrábí hlavně pro ČR. To by se asi moc neuživily. Přiznávám, že jaká je přesně situace s aut. broušením  dnes nevím, protože jsem po tom nikdy nepátral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 15.2.2007 9:20
Oregon dodává řetězy i pro harvestory a ten si brousí řetěz sám. Takže opravdu nevíte přesně jak to je s aut. broušením řetězu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 16.2.2007 1:02
Otázka zadavatele zněla takto:
„ „Muže mi někdo z profesionálů sdělit které typy motorových pil mají systém automatického ostření řetězu a jak to funguje, případně odkaz na www kde se to dá najít? Děkuji““
Nevěděl jsem, že harvestor  patří do kategorie motorových pil pane host - xxx.xxx.4.243, 15.2.2007 9:20
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 16.2.2007 8:24
Hluboce se omlouvám pane profesionále. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.90 (?), 11.12.2008 20:36

harvestor do kategorie motorových pil sice nepatří ale princip řezu je úplně stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika