Pilové řetězy Hecht



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?) 
16.1.2009 21:09, zobrazeno: 8425x

Koupil jsem si dva řetězy Hecht 49E, používal je na stejné pile a za zhruba stejných podmínek (stejné napnutí řetězu, mazání stejným olejem, řezání stejné veteše - prkna a kulatina s hřebíky atd.). Oba už jsou na vyhození.

Ale - jeden z nich má výrazně "očvachtanější" dolní část zubů, kterou unáší řetězka. Když jsem se podíval na označení řetězů, je na zubech toho zachovalejšího označení R1, na tom očvachtaném je kód ze dvou písmen, tuším BV.

Je mi jasné, že u levné čínské produkce nelze očekávat stabilní kvalitu, ale zajímalo by mě, jestli někdo udělal podobnou zkušenost.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 206.106 (?), 17.1.2009 12:52

Ahoj netušim kolik stojej tyto řetezy u Hechta ale já kupuju stihl řetězy a tento mám dojem stojí kolem 300-350 kč a jsou super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 17.1.2009 13:35

49článkový řetěz Hecht stojí asi 160 - 170 Kč. Koupil jsem je proto, že je

a) prodávají na rohu v železářství a

b) řežu "hřebíkaté" dřevo, ve kterém nemá smysl tupit dražší řetěz. Jednou jsem např. musel řetěz během jediného odpoledne brousit 5x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 17.1.2009 14:52

tak na co si stěžujete, když vám to vyhovuje? BTW používal jste řetězy současně, nebo za sebou? Broušení řetězu není nijak neobvyklá věc, a při řezání stále platí pravidlo ostrý řetěz, ostrý řetěz, ostrý řetěz, bohužel se denně přesvědčuji že to pro každého z nás znamená úplně něco jiného (to co já už považuji za tupý řetěz, má většina zákazníků za řetěz ostrý)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 236.3 (?), 17.1.2009 15:35

Vůbec jste nepochopil, na co se ptám. Chci se dozvědět, jestli si i někdo jiný všiml u řetězů Hecht rozdílu v kvalitě závisejícího na tom, jakým kódem jsou na nich značené články (kombinace písmeno a číslice vs. kombinace dvou písmen).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.192 (?), 17.1.2009 19:11

Dobrý večer, možná by váš dotaz měl znít spíše takto. Vydrží více značkový řetěz (oregon, stihl, husqvarna) než hecht, když budu řezart dříví s hřebíky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 17.1.2009 20:18
Dotaz je, dle mého, zadán srozumitelně:"Chci se dozvědět, jestli si i někdo jiný všiml u řetězů Hecht rozdílu v kvalitě závisejícího na tom, jakým kódem jsou na nich značené články."__________________ Co je na tom nejasného, že všichni svorně (kromě jirilan) odpovídají na něco úplně jiného :-)? ______________________________ 2 Chalupář: Patrně se jedná o řetěz Carlton. Mají oba řetězy stejný profil řezného zubu? Je možné, že tento "takyvýrobce" vyrábí řetězy z materiálu, který mu zrovna přišel pod ruku, každopádně by možná stálo za to kontaktovat Carlton a zkusit se zeptat tam. Ještě dotaz. Mají oba řetězy stejný profil řezných zubů?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.78 (?), 17.1.2009 19:34

Máte zajímavý příspěvek do diskuze. Škoda, že je některými čtenáři čten velmi povrchně. Chápu Vás i v tom, že nechcete používat kvalitní a tudíž i drahý řetěz na řezání palivového použitého dřeva, kde bývají i skryté ocelové hřebíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika