Pila táhne do strany



host - 114.253 (?)
2.11.2016 9:59

Asi máte pravdu, každý to drží jinak, ale i pohon má vliv, do které strany stahuje řetěz.Když pila zatáčí, primární problém je v nabroušení zubů, jsou jinak na každé straně broušené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 40.135 (?), 31.10.2016 13:51

Dobrý den se zájmem sleduju tuto diskuzi a tak přidávám své zkušenosti.Když mi zákazník donese do servisu pilu, která řeže do boku tak vždy je na vině špatně nabroušený řetěz a ten potom následně opotřebuje lištu k jedné straně, setkal jsem se i s opotřebováním na pravé straně a po rozhovoru se zákazníkem vyšlo najevo že tuto pilu používá výhradně na řezání v držáku kde řeře jen horní stranou listy. Další takto načatá lišta byla i u pily, která se používá jen v katru na podélné řezy takže žadné těžište na to nemá vliv při práci s pilou ji přece držíte levou rukou ve vyvážene poloze. Ve všech případech byly nestejnoměrně nabroušené zuby a pokud se s takto nabroušeným řetězem řeře delší dobu tak nejenže opotřebuje lištu ale take se jednostranně opotřebuje spodní kluzná strana řetězu a to už se broušenim zachránit nedá .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.124 (?), 1.11.2016 21:34

Mám podobnou zkušenost. Pila zatáčela. Srovnalo se to po orovnání lišty a přebroušení řetězu. Na jedné straně byly zuby delší. Teď to občas kontroluju a zjistil jsem, že lišta se mi zbrušuje více z jedné strany. Otřepy strhávám pilníkem. Zajímalo by mě jak to máte vyJá mám dříve otřepy na levé spodní hraně lišty. Je to normálně cítit prstem při pohlazení zboku. Musím jí častěji rovnat. A to už mám 3. lištu a 9. řetěz. Tedy dělá to i nová lišta s novým řetězem. Asi to křivě držím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 1.11.2016 21:44

dosť vysoká spotreba líšt, keď vám vydrží na 3 reťaze. akú značku používate? odíde vždy koliesko, alebo aký je problém? lištu otáčajte pravidelne, raz pismenami normálne, potom hore nohami :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.17 (?), 2.11.2016 8:20

Po 3 řetězech měním lištu a řetězku. Stará lišta je ještě funkční ale už má vyčvachtaný vodicí žlábek a řetěz v ní moc plave. Nechávám si jí na staré dřevo, pařezy a vůbec tam, kde jí můžu dodělat. Nechci si ničit nové řetězy. Rolltop odešel pouze jedenkrát ale to bylo proto, že se skřípl ve větvi a spálil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 2.11.2016 9:59

Asi máte pravdu, každý to drží jinak, ale i pohon má vliv, do které strany stahuje řetěz.Když pila zatáčí, primární problém je v nabroušení zubů, jsou jinak na každé straně broušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 31.10.2016 19:42
zase tady pisete Poznámka o ničení řetězu patřila k příspěvku výše: zkusit si naostřit řetěz jen z jedné strany nebo si obrousit zuby na jedné straně.prosim o vysvetleni jak nicim retez když ho nabrousím jen na jedne strane a druhou stranu dobrousim az po vykonane zkoušce nebo mate na mysli ze se snad ten retez znici když ho zkusim zaříznout takhle do spalku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.21 (?), 1.11.2016 9:07

Zdravím, s klidným svědomím si tuto zkoušku můžete provést, když Vám pila řezala rovně před zkouškou, tak tomu bude i při zkoušce s jednostranně nabroušeným řetězem. Jak asi se brousí řetěz v terénu, pila se "chytne do kolen" a řetěz se přebrousí pilníkem bez jakých koliv držáků tak aby byl ostrý. Na nějaký přesný úhel se nehledí stejně ani na délku jednotlivých ostří zubů. A jak asi takový řetěz řeže, no samozřejmě rovně, protože je lišta v pořádku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.40 (?), 1.11.2016 16:13
samozrejmne ze to při prvním lehkym prebrousenim nebude moc znat aby bylo videt jak zahyba tak by mel byt rozdil v delce zubu as 1 mm a to se spatnym stylem brouseni dokaze udelat uz po par prebrouseni také si pilu brousim v lese na spalku nebo ruzne podepřenou ale vždy ji brousim pokud možno stejne a mam 5 pil a na kazdou listu 4 retezy a nestalo se mi ze bych mel znicenou listu natolik aby mi uhýbala do strany i s dobrym nebo dokonce novym retezem ale se zahnutym rezem jsem jiz setkal mnohokrat staci chytnout zarostly kaminek a otupit si zuby jen z jedne strany pokud se tak stane vymenim retez a mohu pokracovat kdybych s takto ztupenym retezem rezal dal tak samozrejmne tu listu ohobluju
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.228 (?), 1.11.2016 19:22
zdar i vlese ne peřezu nabrousím pilu aby řezala jak větr, ale kolikrát za sebou. Až budeš Stando řezat špalky na šindel poznáš broušení na rovnej řez. laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.209 (?), 1.11.2016 21:41

ono stačí nabrousit jí několikrát mezi koleny a časem se zuby rozhodí, protože jedna strana se brousí snáz a druhá hůř. Může být křivá lišta. Může být křivý šraňk zubů. Mimochoem šraňk zubů na ruční rámové pile dělá totéž-pokud ještě někdo řežete ručně a zatáčí řez tak to je špatným jednostranným šraňkem nebo nerovnoměrným zbroušením zubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika