Pila táhne do strany



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 126.174 (?)
30.10.2016 5:32

je to zle nabrúsená reťaz!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 32.210 (?), 28.10.2016 20:04
Zdravim me pila reze do leva a nejsu si jistej jestli brousim spravne. Pokud reze do leva tak mam zbrousit levou stranu nebo pravou stranu dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 28.10.2016 20:15

vždy si treba dať dva poldeci pre pílením, keď iba jeden, tak potom to ťahá (žartujem). zbruste tú stranu zubov, ktorú máte dlhšiu, resp. sa pozrite či máte správny uhol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.17 (?), 28.10.2016 20:55

Zdravím, broušením řetězu oblý řez neodstraníte, je třeba vyůhlovat lištu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.58 (?), 19.8.2009 8:54

Díky všem za radu. Jak jsem večer telefonicky zjistil, původní majitel lištu neotáčel a řetěz brousil na brusce naposledy před rokem někde v bau..., jinak ručně. Pila půjde stejně do servisu na prevenci, takže nechám roviny a opotřebení zkontrolovat. Snad trefím na profíky.

...a věřte Stando Melago, že jsem hledal půl dne a ty zatracené vyhledávače ne a ne vyjet něco relevantního. Pročítáním jiných vláken půl dne dalšího. Ale aspoň jsem se dozvěděl spoustu jiných užitečných rad i to, že ne každý servisák je profík. Proto ta poznámka výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.40 (?), 29.10.2016 9:55
většinou rez uhyba do leva protoze většina lidi je pravaci když brousi pilnikem retez levak a neda va si dostatecny pozor tak vice nabrousi prave zuby u pravaka zase leve a tak dojde k nestejne delce zubu a retez bak ubira vice materialu na te strane kde jsou zuby delší a na druhé strane kde jsou kratsi a tim i vzhledem k zubu vyssi omezovac bere méně tim se uhyba do strany když se takto reze delší dobu tak se samozrejmne ohobluje i vodici drazka listy takze zaver je radne nabrousi retez nejlepe na brusce nastavit omezovace a zkontrolovat opotrebeni listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.32 (?), 29.10.2016 23:20

Zdravím, zajímavý názor na "podřezávání" lišty, co všechno se dá na toto téma vymyslet. Příčina je ale někde úplně jinde. Jak to začíná, řežu tupým řetězem a tlačím lištu do řezu jak to jen jde. Tímto dochází k porušení olejového filmu a začne se silně opotřebovávat lišta. Jeden z vodících plechů se "ošoupe" více než druhý. Tím pádem se začne řetěz naklánět na stranu a to je právě příčina oblého řezu. Stejného poškození se dosahne i krátkým řezáním bez mazání lišty. Vodící drážka nemá za úkol držet řetěz rovnoběžně s lištou, i s širokou drážkou řeže lišta rovně, pokud má oba vodící plechy stejně vysoké. Za "podřezávání" lišty může vždy obsluha pily ale nikoliv vlivem nestejnoměrně nabroušeného řetězu ale jeho včasným nenabroušením a kontrolou mazání. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 29.10.2016 23:38

to je vas nazor ja jsem si svuj nevymyslel a stojim si za nim zkuste si retez.ktery podrezava dat na jinou listu treba i novou a uvidite sam a taky si šuplerou zmerte delku zubu leveho a praveho pak retez nabruste tak aby mel vsechny zuby stejne nastavte omezovaky a uvidite ze nazor zmenite nebo umite snad vysvetlit proc tupy retez opotrebuje jednu stranu listy vic ne druhou? proc ji neopotrebuje stejnomerne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 29.10.2016 23:49

ja si tiež myslím, že nesprávna dĺžka zubov to robí, ale nemám chuť sa hádať so skúseným servisákom, lebo to je aj moja hanba, že stále neviem nabrúsiť poriadne reťaz, resp. keď chytím skalu pri manipulácii, tak je mi ľúto zbrusiť zuby rovnako, tak nechám jednu stranu dlhšiu a oblúk je na svete. výšku vodiacich plechov som ani nikdy nezrovnával, obrúsim vždy len okraj plechu, ten sa občas "rozklepe", keď je voľnejšia reťaz, ale to sú všetko veci, ktoré sú chyba obsluhy... tým chcem povedať, že u mňa sa vždy chyba odstránila tým, že som zrovnal zuby, resp. dal novú reťaz... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 126.174 (?), 30.10.2016 5:32

je to zle nabrúsená reťaz!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mikimajky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 144.252 (?), 30.10.2016 8:19

Mne sa prvý raz pila "podrezávala" keď som zle nabrúsil reťaz. 

A druhý raz sa mi to stalo zodratou lištou.

V prvom prípade stačí prebrúsiť reťaz v druhom som musel kúpiť novú lištu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika