Pila Stihl 211



host - 4.83 (?)
21.9.2008 18:50

Toho záběhu bych se nebál, "zaběhnul" jsem MS 211 na smrku průměr 50 až 60...Citovka, poslouchat motor, nechat častěji  "vydechnout"...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
zdeno - (1) - 236.243 (?), 19.9.2008 15:21, zobrazeno: 48001x

Prosim o radu. Dnes jsem dostal nabidku na palivove drivi tykajici se smrkovych stromu do prumeru max 30cm. a pilovych okoru. Melo by se jednat o cca 20m.kazdym rokem. Proto chci koupit pilu. Jako amater jsem se zahledel do novinky stihl 211. Je lehka a mala. Bude vykon 1.7kw dostacujici nebo mam koupit hq 142e vykon 1.9kw. Prosim poradte. Pri koupi pily stihl 211 v rakousku usetrim ale kde sezenu cesky navod a jak je to u nas se zarukouj

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 19.9.2008 17:34

Výkon by měl stačit. Jen pro představu - čím nižší je výkon, tím déle řežete a více to unavuje, zbytečně velký výkon přináší navýšení ceny i hmotnosti, ale vyšší výkon kdo vyzkoušel, těžko hledá cestu zpět. Je to poznat v rychlosti, pohodlnosti - vyšší robustnost i hmotnost působí, že pila neposkakuje na dřevě a řeže vlastní hmotností s minimálními vibracemi. Z těchto pil bych se přiklonil k MS211, ale ještě bych zvážil volbu kolem 2kW, např. Dolmar PS420 - jen si to porovnejte, to neznamená, že ji budete kupovat. Ale MS 211je podle toho, co jsem si na ni prohlédl vysloveně hobby pila. Pokud narazíte na možnost většího dřeva, nebo množství dřeva, tak by volba lehké farm pily stála za zvážení. Jinak k těm návodům, obecně nečekejte nadšení, až prohlásíte, že pilu máte koupenou a nemáte návod, ale určitě to půjde vyřešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 19.9.2008 23:03

Zatímní zkušenost s MS 211, bude bohatě stačit, na toto množství a hmotu přebohatě! Velkou neznámou však je AV systém. Jak dopadnou pružiny, až budete tlačit tupý řetěz do dřeva? Nevím. Naučíte li se dobře a včas brousit, myslím, že to bude pohoda. Vyšší hmotnost je mnohdy na škodu a elektronika zapalování motor podrží. Líbí se mi průhledná hmota kterou je zalito. Působí to dojmem, že výrobce nic neskrývá. Se zárukou to ovšem při koupi v Rakousku bude horší. Jak jsem tady na jiném vláknu již napsal, prodejce žije především z prodeje a záruky jsou vůbec ta nejhorší varianta servisu. Dodavatel nám řekne - buď dám slušnou marži, nebo nižší a proplatím reklamační práci. U Stihlu platí první varianta a tak se nikdo nemůže divit nechuti zárukovat stroje zakoupené v zahraničí. Těch reklamačních oprav je tak málo, že se druhá nevyplatí. 

Navíc beznářaďové zátky nádrží, boční napínání řetězu a přístup k válci, svíčce a vzduchovému filtru, dávají jasné + MS 211 ( brzda i napínák jsou totožné). Ovšem PS 420 postrádám v české nabídce.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.243 (?), 20.9.2008 12:08

Dekuji za odpoved a zvazim jeste akcni stihl ms 250. Vaha je o neco vetsi ale mam rezervu ve vykonu. Jeste jedna malickost probihaji v ramci zaruky nejake servisni garancni ukony jako treba u auta.Jako amater bych jeste prosil neco o brouseni. Pilnikem bude asi problem se naucit spravny uhel brouseni. Ikdyz jsem se dival na brousici sadu primo v obchode stihl v cene 570.-. Nebylo by lepsi zakopit brusku na retez NPR. einhel SKS 85E.Dekuji.    zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.9.2008 22:07

Zdenku, garanční prohlídkou je pouze doseřízení po jakémsi záběhu, tj. po vyřezání několika nádrží, to nesmí být prováděno v dřevu o průměru stejném, nebo větším než délka lišty. Doporučuji vždy do půl délky lišty, pět nádrží a pak seřídit. Broušení je na jiném vlákně popsáno dostatečně, pokud brusku domů, tak u řetězů Stihl pouze takovou, u které jde nastavit úhel čela zubu. Teoreticky to znamená, poloha kotouče při pohledu zepředu lze přestavět ze stojaté polohy do ležaté. Šroub je na zadní, odvrácené straně brusky, měrka dole za kloubem. Což tato nemá. Toto je drahá varianta levné brusky na řetězy starší konstrukce. Nové mají jiný úhel a budete se pak připravovat o jejich výhody. Brousící sada je s vodítkem a pokud nemáte 15 dioptrií, to vás povede. Navíc Stihl vodítko je perfektně provedené, šroubové uchycení pilníku je stabilní a pevné. Je však dost drahé, to je pravda, ovšem obráceně vzato, levnější než špatná bruska. Pokud se rozhodnete pro brusku, jak jsem popsal (Gude Profi 2500 a pod.), nejprve si vezměte nový řetěz a zkuste si dle něj nastavit úhel (bez zapnutí!). Uvidíte sám kde se měřidlo zastaví.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.243 (?), 21.9.2008 11:40

Radku. Moc dekuji a jdu pro pilu a rezua rezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.83 (?), 21.9.2008 18:50

Toho záběhu bych se nebál, "zaběhnul" jsem MS 211 na smrku průměr 50 až 60...Citovka, poslouchat motor, nechat častěji  "vydechnout"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.9.2008 17:35

To mám radost, konečně někdo, kdo má uši a cítí mašinu! Gratuluji. Tento dar není vlastní každému. Jen to s tím průměrem nepřehánějte! Opravdu citovka.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.9.2008 18:14

Pane Radane, na jedné straně píšete o AV na MS 211, že je velkou neznámou v jiném vlákně popisujete testy novinek před prodejem o kterých se nám ani nezdá. Tak jak to tedy je? Taky jsem zde četl, jak si někdo nakonec vzal MS 210 proto, že 211 je novinka a prodejce řekl... a právě zde já vydím, že ho zmanipuloval aby prodal 210 i když cena byla asi lepší než u 211 a za sebe říkám, že i já věřím tomu, že nová pila Stihl projde zkouškamy o kterých se nám nezdá a na pult se nedostane vyloženě nepovedený či poruchový model.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.9.2008 20:32

Tou "velkou neznámou" jsem myslel hlavně ruce uživatele, který radši "dořeže" tupým řetězem, aby "to" měl hotové a nabrousí, nebo nabrousit to pak nechá později! Ze servisní praxe vím co dokáže soustavný tlak na tupý řetěz udělat s tímto AV systémem. V žádném případě o něm jinak nepochybuji. Zadní pružina dostává zabrat jako nikdy. To samé je u přední levé. Není mi jasné také, proč si tazatel vybral MS 210 a ne MS 211, vyjádření prodejce nepovažuji za manipulaci, ale za rozumné. Je to novinka? Je a provozně, kde víme co někteří dovedou, odskoušena není. Těmi testy před uvedením na trh jsem myslel zátěž, provádí je však profesionálové a pochybuji, že některé takové režimy a činnosti navozují. Zátěž zde je spíše časová ale třeba uvedené řezání s tupým řetězem asi běžné není.  Cena MS 210 je vyšší než u MS 211! To snad mohlo rozhodnout u prodejce. To už se nedozvíme.

Jen drobný dotaz k vám 11.107, my se známe osobně?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika