Pila pro ženu



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
12.2.2016 7:49

No nevím, jestli je na roští do 15 cm průměru potřeba silnější pila. Buď neumíte číst nebo jste potřeboval napsat "Nic proti Echu". Pokud míní běhat po hotové pasece, tak asi má nějakého toho "pána na hrubou práci se silným strojem". Ono je naopak na zvážení, jestli nepotřebuje něco kompaktnějšího, aby to při dlouhodobém skladování nezabíralo mnoho místa.

Ono u používání pily ženou asi nebude "příležitostně větší fuška/melouch" pro který by bylo potřeba si koupit pilu s určitou rezervou. To je jako kdyby jste radil s výběrem auta typu "nákupní taška", že občas pojede do Prahy a tak že si má pořídit velkou limuzínu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.92 (?), 14.2.2016 22:56

I já občas na pasekách zpracovávám silné větve a špice. S jednoručkou se mi to dělá nejlépe. Rovněž doporučuji. Pro začátek, pro vyzkoušení, jestli by tento systém práce slečně tazatelce vyhovoval, by stačil třeba nějaký levný základní typ (Universal Garden, Hecht, Raptor apod., případně GTM nebo něco takového; mně taky stačí a ani 20-30 cm silných zbytků se s tím nebojím, akorát to trvá déle. Takových kusů je ovšem minimum.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.57 (?), 15.2.2016 8:06
No já zase jednoručku nedoporučuju. Delší lehčí lišta vleze do hromady a uřeže větve přes sebe a nemusím se stále hrbit. A jednoručka je na stromy ne na časté krácení dřeva na zemi. Samo, že kdybych měl jenom jednoručku, tak řežu s ní. No, slečna to vzala za správný konec a upeče koláč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 15.2.2016 8:18

Bohužel. slečna Pavlína to vzdala hned poté, co jsme se domluvili přes SZ. že za závin s makovou náplní nebo pekáč makových buchet jí udělám jednodenní školení bezpečné práce s JMP...

... a při něm si vyzkouší práci s různými typy JMP. Tedy skladnou jednoručku, slabou hobbby, střední farmářku, střední profi a těžkou profi. K tomu třeba i vyvětvovačku na tyči, křoviňáky, elektriky, ACCU atd.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 15.2.2016 8:41

Teda Stando, Vy jste snad mlsný kocour. Buchty a ještě k tomu makové... Cosi jste psal ve vlákně o kočkách, bacha,bacha. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.156 (?), 12.2.2016 7:18
Podle mého názoru vybíráte špatně. Nic proti Echu, jenom jste uviděla v krámu pilu za nízkou cenu a to Vás oslovilo. Výkon zmíněných pil je nízký a budete unavená, než uřežete větší průměr dřeva. Jestli opravdu chcete pilu a chcete s ní řezat dřevo, tak si kupte pilu s výkonem 1,7 kW minimálně. Např. Stihl 211, Dolmar 35C, nebo odpovídající pilu od Echa. O něco vyšší hmotnost není taková nevýhoda, jako nízký výkon, slabý řetěz a dlouhá doba jednotlivých řezů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 12.2.2016 7:49

No nevím, jestli je na roští do 15 cm průměru potřeba silnější pila. Buď neumíte číst nebo jste potřeboval napsat "Nic proti Echu". Pokud míní běhat po hotové pasece, tak asi má nějakého toho "pána na hrubou práci se silným strojem". Ono je naopak na zvážení, jestli nepotřebuje něco kompaktnějšího, aby to při dlouhodobém skladování nezabíralo mnoho místa.

Ono u používání pily ženou asi nebude "příležitostně větší fuška/melouch" pro který by bylo potřeba si koupit pilu s určitou rezervou. To je jako kdyby jste radil s výběrem auta typu "nákupní taška", že občas pojede do Prahy a tak že si má pořídit velkou limuzínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 53.156 (?), 12.2.2016 9:05
Stando von, klid. Nic proti Echu, doporučuji silnější pilu. Neumíte číst, zdůvodnil jsem proč. 15 cm není roští a důvod o místu na skladování, kdy jste byl naposledy u doktora? Zkuste k němu zajít, něco pro sebe uděláte, než psát hlouposti stále dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 12.2.2016 9:18

Nevím, ale klest na pasece je z 90% větve od 6 do 8 cm a sem tam nějaký vršek. V podstatě to co chce slečna Pavlína dělat to motorovou pilou je spíše na kvalitní pákové nůžky nebo velkou sekyrku. Prostě těch 15 cm je strop, žádné kácení ani probírky. Pila potřebuje také chvilku pracovat aby povětšinu času makal motor zahřátý. Takže argument, že práci na 45 minut měsíčně zvládne silnější pilou za 30 minut měsíčně je k ničemu. Pro mne rozsah zatížení a výkonová třída vybrané pily spolu korespondují.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.156 (?), 12.2.2016 9:41
Stando von, na pasece po vykácení lesa se vždy setkávám s většimi kusy dřeva. Takové kusy se snadno rozřežou na zpracovatelné dřevo na topení. Základem je, že viděla pilu za dobrou cenu a toť vše. Připlácet na 1,4kW, je výhodnější pořídit 1,7kW i bez připlácení. Pro mě koresponduje do lesa pilu s výkonem. Na co se ptala je na ořez stromů a pokrátit slabé dřevo. V lese na pasekách je dřevo často špinavé 1,1kW je velmi málo. Řetěz na takové dřevo 3/8 1.3 mm nutnost. Na takový řetěz je 1,1 kW žalostně málo. Nech slečna zváží, určitě ví, jaké dřevo je na pasekách po těžbě. Vedle mě řezal s MS 170 s 1,1 mm 3/8 a moc toho nenařezal. Já jsem měl 1,3 mm 3/8. Možná složité na pochopení, ale velmi důležité pro vlastní práci s pilou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.3 (?), 15.2.2016 21:47

Pánové! Těší mě Váš zájem a Vaše rady! Řeknu Vám, jak to prozatím dopadlo. Začala jsem paseku uklízet se sekyrkou. Osekám vše silnější jak 2 cm a beru domů. Prostě pěkně z gruntu. Je toho tam fakt hodně. Po prvním dni se sekyrkou, jsem si říkala, že je dobře, že nemám motorovou pilu, že rána topůrkem do holeně naprosto stačí. Pak mi vyprávěl lesník o rozřezaných nohách a hlavách, co viděl, že mě utvrdil v tom, že i když jsem odvážná a práce i chlapské se nebojím, že toto pro mě opravdu není. Pracovat s 600 kg vážícím koněm je pro mě hračka, ale pily se bojím. Myslím, že je potřeba to mít v ruce, a že ani jednodenní zaškolení nestačí. No a tak si koupím ruční kvalitní pilku. A co nezvládnu s ní, tak si objednám nějakého toho hodinového lesního manžu a bude! :-)

Nebo kdo že by to přijel na buchty? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika