Pila Partner - volnoběh



lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?)
8.9.2010 6:05

Řekl bych že ti klekla spojka, teda pérko na ní. Sundat kryt řetězu a kouknout na pérko na spojce zda není roztrhlé. Kdyby jo tak by mělo stačit udělat očko a spojit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 80.18 (?), 7.9.2010 23:05, zobrazeno: 9635x
Během řezání - asi po patnácti minutách práce se náhle začal pohybovat řeťez při volnoběhu - a to dosti rychle. Otočil jsem šroubkem na seřizování volnoběhu doleva - a chcíplo to. Pak jsem si s tím šroubkem chvíli hrál a zjistil jem, že: buď se řetěz točí - a dost rychle, nebo to chcípne. Nic mezi tím. Nevím, jestli to může souviset s novým řetězem, který jsem před započetím práce nasadil, a který není úplně originální pro Partner, ale měl by mít potřebné rozměry, -jestli třeba neklade větší odpor - ale ze začátku to chvíli šlo normálně i při volnoběhu.// Ten starý řetěz měl méně řezných zubů než ten nový. (starý ob dvě mezery, nový ob mezeru). Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 8.9.2010 6:05

Řekl bych že ti klekla spojka, teda pérko na ní. Sundat kryt řetězu a kouknout na pérko na spojce zda není roztrhlé. Kdyby jo tak by mělo stačit udělat očko a spojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.18 (?), 9.9.2010 23:04
Už je to. Děkuju. Jen mě ještě napadlo /kdybych to někdy potřeboval/ jak a čím se ta spojka sundává - kdybych třeba někdy potřeboval vyměnit tu řetězku pod ní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 10.9.2010 19:35

No na partnerce jsme chytli zapalovaní do hasaku přes hadru a spojku sykama povolili. Ale jsou na to specialni dilenské přípravky které se strkaji do válce. Ty doma ale nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.27 (?), 11.9.2010 9:48

Zajít do servisu cca 200,- a bude to o.k.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.57 (?), 11.9.2010 14:35

Bez přípravku na sešroubování spojky to jde dost blbě a bez dorazu svíčky ještě hůř. Snad jen pelouchem s patřičným přípravkem to jde NĚKDY i bez použití dorazu svíčky.

Pokud je to opravdu ta prasklá pružina, tak ji nasadit zpátky třeba novou není nic lehkého a občas si člověk co to dělá i po x-té pěkně zanadává

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.18 (?), 11.9.2010 21:02
Taky mě to tak napadlo, že bych to zkusil udělat tím uchycením zapalování atd... kdyby bylo nutně potřeba. Jinak pružinu spojit ve spojce jde blbě ale jde to - jeden konec šprajcnout malým šroubováčkem a druhý konec přitáhnout a zaháknout kleštičkama.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.18 (?), 14.9.2010 23:09
Pro informaci jsem se dneska ptal v servisu - tak mi řekli, že pružina je samostatně neprodejná jako díl, prý jedině celá spojka - hodně přes 500,- Kč bez práce. Pila stála v akci asi 4 000,-.. to už snad lepší koupit novou pilu když praskne jedna pružinka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 15.9.2010 18:54

Tak udělejte očko na perku a jen to spojte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.235 (?), 16.9.2010 14:32

Přesně o tom levné stroje jsou- levně prodat a draze prodávat díly. Kdyby jste si měli pilu poskládat z dílů stála by přes 20tis a to sem možná trošku ubral... To máme řetěz 350, lišta 500, řetězka 350, spojka 500, kryt lišty svého času stál 700 atd atd a to ještě nejsme u zapalování, setrvačníku, krytu startéru, karburátoru, válce, pístu, klikové hřídele, klikové skříňě (tu sem jednu před lety objednával a prodávala se za něco kolem 2.5tis!!!). Ale myslím že pružina spojky samostatně objednat šla, ale možná se pletu...

Jo a nová 351XT teď stojí 3.490,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika