Pila nestartuje Oleo Mac 952



host - 168.25 (?)
19.7.2017 13:08

Ahoj, můj otec si koupil před lety OM 947 a musím říct že jelikož jsem si ji v tu dobu táké půjčoval tak dostávala fakt zabrat, jenže ona nezmar makala a startovala jako divá a cca 2-3 roky super. pak mi také jednoho dne chcípla a už nechtěla nastartovat. Nová svíčka také nepomohla a nakonec to byl ucpaný filtr paliva co je v nádrži, od té doby zase šlape.Každopádně že bys zadřel ještě silnější motor než má ta 947 i kdyby na jednom stromu, se mi fakt nezdá. jěště jsem před vice jak půl rokem přikoupil GS 440 a zatím na to jakou dostává občas v lese čočku, fakt spokojenost :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Skrafty - (1) - 77.94 (?), 17.7.2017 19:10, zobrazeno: 14735x

Dobrý den, potřeboval bych poradit s pilou. Jednoho dne jsem řezal s pilou měnší stromek, a na druhé straně stromku byla kovová tyč která podpírala stromek a já jsi ji nevšiml, a tím pádem jsem ztupil řetěz, a zbývalo mi tak 2cm dřeva tak jsem to chtěl dořezat, a neviměňovat řetěž. No, ale během toho co jsem řezal 2cm dřeva tak se z pily začlo strašně kouřit "Motor dostal zabrat", a pak se vypla. Připomínám že v pile byl benzín s olejem dobře rozdělen, a také mazání řetězu bylo. A po té co se pila vypla už nešla nastartovat tak jsem byl v Hechtu, a tam mi řekly že pila je zadřená, a že se nevyplatí ji opravovat že by pila vyšla na opravu okolo 3 až 4 tísíc korun. Tak jsem zajel do Mountfieldu, a tam mi řekly stejnou věc jako v Hechtu. Tak jsem se v tom pohrabal trochu já, a zjistil jsem že píst ve válci normálně klouže a nikde nezadrhávat. Tak mě napadlo že by mohla být chyba ve svíče. Vyndal jsem svíčku a zapojil do fajfky a koukal jisi přeskakuje jiskra, a nic. Takže jsem dal novou svíčku, a zapojil. A zkoušel jsem pilu nastartovat, a nic, ale když jsem vyndal svíčku tak jsem zatahl za startovací "Lano",a vyděl jsem že z válce vychází kouř. Takže jiskra proběhla no, a ted vůbec tedy nevím proč pila nechce chytnou jen tal mě napadlo jisi by nemohla být ucpaná hadička od benzínu, a tím pádem by do válce nejde tolik benzínu jak by mělo na odrazení pístu. Prosím poraďte. :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.25 (?), 19.7.2017 13:08

Ahoj, můj otec si koupil před lety OM 947 a musím říct že jelikož jsem si ji v tu dobu táké půjčoval tak dostávala fakt zabrat, jenže ona nezmar makala a startovala jako divá a cca 2-3 roky super. pak mi také jednoho dne chcípla a už nechtěla nastartovat. Nová svíčka také nepomohla a nakonec to byl ucpaný filtr paliva co je v nádrži, od té doby zase šlape.Každopádně že bys zadřel ještě silnější motor než má ta 947 i kdyby na jednom stromu, se mi fakt nezdá. jěště jsem před vice jak půl rokem přikoupil GS 440 a zatím na to jakou dostává občas v lese čočku, fakt spokojenost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.25 (?), 19.7.2017 13:15

ještě jsem tam zapmněl napsat že ten filtr se samozřejmě daval nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.67 (?), 19.8.2017 6:47

OM 952 mam uz 12 let. Predpokladam, ze u popisovaneho problemu staci vymenit membranu u karburatoru a bude slapat jako nova. Membrana je z gumy nebo kaucuku a po nejake dobe a zatezi dela problemy jako vyse popsane. Cena vymeny je zanedbatelna v servise bedi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.242 (?), 21.8.2017 21:25

Vemte pilu za startovací šňůru a nechte ji viset pokud okamžitě sjede je malá komprese a bude mázlý píst stačí sundat výfuk a posvítit dovnitř hned to uvidíte Pokud bude mít píst na sobě rýhy bude záležet v jakým stavu bude válec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika