Pila na řezání dřeva v balíku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 140.103 (?) 
28.9.2013 17:24

Jenže je rozdíl rozřezat balík za 3 minuty a nebo 2 hodiny asi tak  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 59.39 (?), 28.9.2013 20:41

Balík nerozdělávat, to je pak pakárna, tahat to do kozy, tam s tím posouvat, to je vražda. Jestli to bere na kousky třeba 50 cm, je potřeba upálit kraje až zbyde 25 cm od pásky, pak to švihnout odprostředka a pokračovat v krájení směren k páskám, aby to nepořezaný furt drželo pohromadě.  Pilku kolem 60 ccm jsem doporučil právě pro její univerzálnost, většinou. Mít dlouhou a krátkou lištu nic moc už nestojí. Velké obsahy už jsou celkem na doma k ničemu a malé obratnější zas nemají na delší lištu výkon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.89 (?), 29.9.2013 8:27

mozna tak 3 nebo 30min kdyzto vyskladam na 3x do kozy kterou mám pro 37cm lištu :-) příjde mito jako jako zdechlost ale kdyz ma nekdo peníze na velkou pilu kterou tím padem pouzije asi tak hodinu do roka tak proc ne no, ale kdyz už je ta moznost je v okolí ma nekdo takovou pilku tak mu radeji dat pokazné nejakou korunu pac co si muze vzít za porezaní 10 balíku tj 30min práce kdyby chtel 500,- tak muje dám a nemusím resit starou vybehanou pilu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.219 (?), 29.9.2013 17:27

Má recht, předseda. Velká pila těch pár klacků urve naten šup aji když je tupej řeťaz.   :)     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.34 (?), 29.9.2013 19:00

Pánové díky za rady. Silná pila s dlouhou lištou by byla na baliky pohodlná, ale při dalším využití na zahraďě by ta hmotnost byla spíš na obtíž.O ceně nemluvě. Vidím že to děláte i se slabšíma strojema. Koukam po nějakém kompromisu, který by případně zvládl i delší lištu cca 40 až 45 cm. Libí se mi např. Stihl MS 251 nebo MS 271,jen si nejsem jistý, jestli by ta delší lišta na tu 251 šla. H.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 30.9.2013 1:22

Pro pily s malou patou se dělají lišty do max. 50cm díky 1,3mm tenkému řetězu to nějaká 2,2KW pilka zvládne, nad 50cm už jsou lišty s velkým uchycením a ty se montují a jdou osadit jen na pily co jsou pro ně určené, v drtivé většině nad 60ccm, se 71cm lištou se ale 60ccm pila pere a mele z posledního a chce to 70ccm a vejš nebo aspoň 65ccm. Pro podobný způsob řezání není ani tak podstatný výkon jako KM a ten se většinou jinak než obsahem nenažene. Solo 681 na zahradě na vyvětvování asi používat nebudete s náplněma a 71cm lištou jsem na krásných +- 11Kg angel  aku + 40ccm + 60ccm + 80ccm moje skladba 80ccm leží nejvíc, ale když je potřeba, pak je k nezaplacení.   MS271 pro vás nic neřeší vy potřebujete buď dělo Stihl 440,441,461 HQ 365,372,570,575,576 Solo 665,675,681 Dolmar 6400,7300,7900 a nebo vám stačí základ něco jako ta MS251, Shindaiwa 452, Hitachi CS38EL, HQ543,445 Dolmar 420, Solo 652 apod. potom ale doporučuji si dokoupit i zmíněnou kozu wolfcraft (nebo udělat podobnou) a lišta vám bude stačit i 40cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 30.9.2013 1:35

A to se dostáváme jak se říká k jádru pudla, že by vám poté stačila i zmíněná kvalitní elektrická pila s 2-2,4KW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.31 (?), 30.9.2013 17:52

Podle mě mu 50 cm +/- lišta stačí, když to vezme na plnou dokola, pak ten zbytek špičkou udělá. Balík ve formě má 1x1 metr profil, ale pak se rozplácne. Já to řežu XP560,nic většího nemám, lista 45 cm a je to jako nic, co zbyde vezmu s levou rukou u balíku tak nějak zešikma, ale to je pár prkýnek, to přeškrábne špičkou a hotovo. Neberte to hlavně jako doporučení pily, tahle se na balíky vážně extra nehodí, jen jsem chtěl říct že není ultra nutné mít extra dlouhou lištu, pokud vám je jinak nanic. Naopak pilka do 60 ccm v pohodě, a dá se s ní pak dělat i fůra jiných věcí. A nakonec, i hobbík jako třeba HQ 236 bude lepší než ta elektrika , o které si já osobně nemyslím nic dobrýho, jednak překáží prodlužka, a taky mi to nepřijde moc bezpečná věc. Párkrát jsem s tím zkoušel řezat, není to dobrej pocit, motorová část je krátká, lehká, nemá ozub ani pružný uložení, takže mi připadalo, že když kopne, vypadne mi z ruky. Takže mi z toho bolely ruce, jak jsem se jí držel fest...  Myslím že při dnešních cenách malejch začkovejch pil není třeba se trápit s elektrikou, Stihl, Huska, Dolmar, Jonsered, všichni mají dobré pilky i v levné třídě, teď jsou skoro všude navíc akce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.177 (?), 30.9.2013 21:01

Pane nesúďte el píly ak ste ju sotva držal v ruke.Poriadna el.píla je na dvore super.Žiadne miešanie zmesi, žiadny hluk.Žiadne štartovanie, len popadnúť a rezať.Pri použití kvalitnej reťaze to má spád.Celkom dobre to pôjde aj s tým balíkom obrezkov ovšem nie z hoby reťazou 3/8;  1,1 ktorú rýchlo zatupíte a potom príde trápenie.Poriadna píla z 3/8 ;1,3 hranatou reťazou Stihl a potom sa môže začať porovnávanie kdo z koho.Nepíšem to preto žeby som nemal na výber čím rezať, naopak tých píl mám nejako viac, ale elektrika má stále čo na prácu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.31 (?), 1.10.2013 11:55

Ale jo, nevylučuju že jsou i bezpečnější než jsem měl v ruce, byla to sice nějaká makita, ale i tam je nejspíš rozdíl v typech. Subjektivní pocit pouze... O řetězu je to určitě, to je jisté. Nicméně, je mi to nesympatické, podobně jako prodlužovačka v kaluži a její smotávání, ježdění přes kabel... A na co sáhnu (svařečka, vrtačka), vždy mi kabel dosáhne půl metru od místa kam potřebuju, takže běžet pro další...laugh , nesnášim... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika