Pila ktera vydrzi



host - 168.202 (?)
24.1.2015 13:34
Jo tyto dve znacky hrajou prim, jediny co mi vadi na hq je ze vypada takova plastovejsi a ne tak bytelna jak stihl. Je to muj pocit. Cetl jsem recenze na hq 560 a meli tam plno problemu se spatnym benzinem a poruchovosti celkove nemate nekdo poneti jak se s tim popasovali? Jestli to uz treba letos vyresili? Je to jedina pila od hq o ktery bych uvazoval ale tohle me odrazuje.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 37.255 (?), 24.1.2015 10:33

Stihlka je jednoznačne spoľahlivejšia. A vo všetkých ostatných parametroch je minimálne porovnateľná.Zdôrazňujem minimálne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.135 (?), 24.1.2015 11:21

To je len vec názoru... prekáračiek na túto tému sú na fórach tisíce... u mňa víťazí HSQ k vôli ergonómiiii... jednoducho mi viac sadne... máme 5 píl HSQ...  ale proti Stihlu fakt nič nemám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.202 (?), 24.1.2015 13:34
Jo tyto dve znacky hrajou prim, jediny co mi vadi na hq je ze vypada takova plastovejsi a ne tak bytelna jak stihl. Je to muj pocit. Cetl jsem recenze na hq 560 a meli tam plno problemu se spatnym benzinem a poruchovosti celkove nemate nekdo poneti jak se s tim popasovali? Jestli to uz treba letos vyresili? Je to jedina pila od hq o ktery bych uvazoval ale tohle me odrazuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.134 (?), 24.1.2015 14:01
Podľa mňa je v danej triede mechanicky najodolnejšie sú SOLO 665 /popr.DOLMAR 6400/. Keď si pozriete mechanickú konštrukciu stroja na webe tak v danej triede nemá konkurenciu. Bohužiaľ zato platí väčšou hmotnosťou a aj rozmermi. Myslím si že tieto píly pri Vašom rezaní budú slúžiť pre viac generácií. Momentálne neviem kdo bude zastupovať značku SOLO. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.117 (?), 24.1.2015 14:38

Co jsem se tak bavil s profíkem, který vyzkoušel dané pilky, tak musím dát Jarovi Š. za pravdu, 6400 + 665 jsou velcí držáci, otázka jsou právě ty ostatní věci jako vibrace, spotřeba, váha, obratnost, kde to Dolmar se Solem v porovnání s Husqvarnou projede. To záleží kdo co preferuje. Já si raději koupím novou pilu, respektive více pil, než abych měl trvanlivou se kterou se hůř dělá. Při odvětvování je Huska úplně jinde. Ač používá Dolmarku 7910 což je prakticky tatáž s větší výkonem, tak na odvětvování jehličnanů okamžitě jako nejlepší bez zaváhání vyřkl totéž co já 560XP. Osobně používám také Solo a na jehličnany do kubíku 560, zkrátka obojí je dobré na něco jiného jedna má super krouťák na pořádnou hmotu, náběhy atd. a druhá je výbušná, mrštná, obratná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 37.255 (?), 24.1.2015 18:08

Mám chvíľu času tak môžem vyjadriť pár myšlienok:

 Stroje typu farma alebo profi pri občasnom použití na prípravu palivového dreva pre 1-2 domácnosti jednoducho nezoderiete.Tieto stroje typicky umierajú  "na starobu" poprípade na chybu obsluhy.

  Vychádzajúc z toho ja by som doporučoval:

Na základe toho koľko je tých 50cm priemerov  - ak ich je len občas alebo výnimočne potom spokojne MS 271 od Stihla PS 500 od Dolmara alebo 450 od Husqvarny. Ako Stihl tak aj Dolmar sú v tomto prípade "užívateľsky prívetivejšie".

No ak je tých väčších priemerov viac je potrebné ísť hore aj výkonom - to znamená pri Stihle na 291,311 alebo až 391.Pri Hq viete ísť ešte na 455 a potom už len profi no a dolmar nad Ps 500 už farmu nemá- takže tiež profi.

    Už dlhšie sa snažím upozorňovať na to že profi stroje sú to najlepšie čo vie tá ktorá značka vyrobiť.Ale neznamená to zároveň že je to aj to najodolnejšie. No a toto je príklad na to že farmarska píla je na toto nasadenie vhodnejšia.

  A nakoniec - reči o ergonómii.Dnes sa už pri žiadnej kvalitnej značke nenájde stroj ktorý by bol neergonomický.Môžeme sa tu baviť o 10-20-30 dekových rozdieloch, rozdiele vibrácií o 0,1 alebo 0,2 m/s čo je pri ročnom výkone 30-50 plnometrov dreva smiešne. Oproti 041 je každá súčasná značková mašina ako pohladenie od maminy. Sú medzi nimi 2 generácie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.168 (?), 24.1.2015 18:28

Ahoj táké řeším výběr nové pily chodím kácet samovýrobu mám na to starou HQ350 ale stromy jsou poslední dobou stále silnější a prořez takového kmenu trvá dlouho na odvětvování dobrý. Řeším jestli HQ555 nebo 562xp ale určitě s 3/8 řeťezem díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.135 (?), 24.1.2015 19:07

Jestli to máte na samovýrobu, tak vám 555 určitě bude bohatě stačit. 562 XP je už profi pila, s kterou se musí umět dělat, kvůli motoru, který se montuje do XP modelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.168 (?), 24.1.2015 19:18

A dá se na tu 555 dát 45cm lišta a 3/8 řetězovka všude jí inzerujou s tim slabším řetězem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.135 (?), 24.1.2015 20:34

Jestli opravdu chcete 3/8 řetěz, tak to tedy kupte raději 562 XP, ta se s 3/8 řetězkou standartně prodává. Jak tady už psal kolega.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika