Partner 738



host - 145.99 (?)
25.5.2009 11:44

Tak vypadá to, že zatím nikdo nic. Uvažuju ještě o HQ 235e, která je teď v akci pod pět tisíc i s olejem a náhradním řetězem. Obě pily jsem si osobně prohlížel, ale partner 738 nebo 740 na mě udělaly lepší dojem než HQ. Tak nevím. Byl bych rád kdyby někdo měl nějaké zkušenosti s některou z těchto uvedených pil. Jedno vlákno na téma HQ235 tu je, ale to se zvrhlo a řešil se tam akorát systém čištění vzduchu :-) Díky všem. J.V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 165.53 (?), 14.5.2009 19:58, zobrazeno: 19377x

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s tímto modelem pily. Chtěl bych ji na chalupu na použití tak hodinu měsičně na řezání sucharů a kmenů o průměru max. 30cm. Nikdy nebudu nic kácet ani řezat v lese. Chci to jenom na "hraní" a jak se znám, tak pila bude za dva roky ležet nehnutě v kůlně. Proto nechci doporučení typu dolmar, hg, stihl atd... Zajímá mě jenom zkušenost s tímto modelem např. jestli nemá nějaké fatální nedostatky mimo malého výkonu, větší hmotnosti, vibrací atd. oproti lepším značkám :-) Před pár lety jsem takhle toužil po benzínové strunovce, přes všechny rady ať koupím něco od značek, jsem koupil čínu. Sekačka dostávala pořádně zabrat hned od začátku a dostává pořád i po čtyřech letech a nikdy s ní nebyl problém. Z této mojí zkušenosti proto volím tento model pily. Je to novější model a moc zkušeností s ní jsem na netu nenašel. Díky všem za reakce.

S pozdravem JV

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.99 (?), 25.5.2009 11:44

Tak vypadá to, že zatím nikdo nic. Uvažuju ještě o HQ 235e, která je teď v akci pod pět tisíc i s olejem a náhradním řetězem. Obě pily jsem si osobně prohlížel, ale partner 738 nebo 740 na mě udělaly lepší dojem než HQ. Tak nevím. Byl bych rád kdyby někdo měl nějaké zkušenosti s některou z těchto uvedených pil. Jedno vlákno na téma HQ235 tu je, ale to se zvrhlo a řešil se tam akorát systém čištění vzduchu :-) Díky všem. J.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.51 (?), 25.5.2009 13:06
Když se k ní budete chovat tak jak se k motorové pily chovat má a používat ji k účelům co uvádíte, mohla by vydržet minimálně stejně jako Vaše sekačka. Raději bych bral s kratší lištou (14“), hlavně používat vždy čerstvou a správně namíchanou směs a pokud Vám to nevadí, tak na mazání řetězu olej M6A. Samozřejmostí je používat pouze ostrý řetěz (velmi častý problém hobbystů), ale to jsou základní věci které už tu byly nesčetněkrát popsány.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.99 (?), 25.5.2009 13:16

Děkujiza reakci. Čerstvá směs a pečlivé čištění po práci je pro mě samozřejmost. Po přečtení příspěvků zde na fóru jsem rozhodnutý pro olej na řetěz M6A. Akorát teď zvažuju výběr mezi partner a HQ. U HQ mi navíc moc nepadl do oka systém napínání řetězu bez nářadí. Věc je to určitě dobrá, ale mám strach, že se to bude kazit, je to všechno takový moc plastový. Jinak řetěty budu mít dva a brousit je budu nechávat v servisu. Kterou pilu tedy vybrat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 25.5.2009 14:17

Zkuste si v nejmenovaném obchodním domě s kutilskými potřebami na tři prohlédnout a osahat Partner 422, zalíbila se mi kvůli beznářaďovému napínání řetězu (to se mi velmi osvědčilo na elektrické pile) a podle zkušeností majitelů zde to asi není žádný klump. V onom obchodě ji ale mají předraženou.

Tu HQ 235 se mi také snažili vnutit, když jsem byl u jejich prodejce zjišťovat,  jestli prodávají i pily Partner.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.99 (?), 25.5.2009 14:34

Ta 422ka není špatná, ale bral bych novější model 738 nebo 740, ikdyž je o něco slabší. Na nových modelech je dvakrát uchycená brzda řetězu a taky je lépe dělaný antivibrační systém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.138 (?), 25.5.2009 15:27
Kterou z pil vybrat? Kdyby nebyl mezi nimi cenový a výkonový rozdíl, tak HQ, i za cenu že má ruční šponování. Je pravda že s ručním šponováním si trochu musíte vyhrát a zvyknout si na to. Skládat to čistý (to v každém případě) a musí to jít do sebe vše lehce, ale jak jsem již psal, i Partnerka na tu Vaši práci by bohatě stačila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.5.2009 16:47

No v tomto segmentu a při vašem požadavku práce, to vidím na tu Partnerku. Jedna Partnerka v chalupě, druhá u chalupy.   Na hraní jsou obě, navíc ta motorová dělá teplo dvakrát, jednou při práci a podruhé z výsledků práce. Ale vážně, Partner je značka se stejnou tradicí jako HQ, upadla trošku do marketového zboží, ale tyto modely (738,740), zdá se, mírně zvedají průměr. Máte-li možnost, podívejte se k Jonseredu, malé modely (2138) se vám budou zdát tak nějak "známé", jen v jiných barvách a malých detailech. Důsledná údržba a hlavně poctivě nabroušený řetěz, ji udrží při životě léta. Nová technologie motoru Eco Boost, doufám znamená konečně tvrdokov ve válci. Dokonce dle seznamu ND se to tváří na jakýsi předvýplach čerstvým vzduchem. Jinak konstrukčně vypadá solidně. A za tu cenu, nekup to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.99 (?), 26.5.2009 7:24

Tak nakonec půjdu asi do partnera 740, za cenu pod 4500 se mi zdá asi nejpovedenější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.99 (?), 26.5.2009 7:45

ještě pošilhávám po modelu solo 636, ta teda už za 6090, ale má dekompresní ventil a asi bude nejlépe zpracovaná, ale nevím jestli má pro mě smysl si připlácet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika