Ostřička řetězu nebo pilník



host - 254.13 (?)
10.10.2013 10:28
Podle čeho si myslíte, že se nejedná o svírání?? Co by to bylo jiného než svírání pily v horní části lišty, kde řetěz odbíhá směrem od pily a tím odtlačuje pilu ven z řezu proti vám???
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 64.102 (?), 18.9.2013 17:47

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.194 (?), 10.10.2013 9:36

Ahoj, mám pilu čtvrtou sezónu ne ppřevážně brousím 3/8 řetěz pilníkem ve svěráku, jak mně to učil dlouholetý lesák (taky používá větší průměr pilníku, než doporučuje výrobce). Ale je to fuška, pilníky se dost rychle otupí, navíc nikdy to nenabrousím tak jak on. Tak jsem to nechal nabrousit souseda, který si loni pořídil jakousi brusku kolem 900,- Řetez je ostrý, ale dochází k zvláštnímu jevu, který jsem ještě nezažil: do půli klády to řeže skvěle, ale pak to najednou začne vytlačovat pilu z řezu proti mně. Nevíte někdo co to je za zradu? Dík, Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.194 (?), 10.10.2013 9:39

Jo a dodávám, že se nejedná o svírání pily v řezu - dochází k tomu mnohem dříve, než by se případně začala řezaná kláda zavírat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.13 (?), 10.10.2013 10:28
Podle čeho si myslíte, že se nejedná o svírání?? Co by to bylo jiného než svírání pily v horní části lišty, kde řetěz odbíhá směrem od pily a tím odtlačuje pilu ven z řezu proti vám???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.194 (?), 10.10.2013 11:25

Jelikož jsem už nařezal dřevo na čtyři zimy, tak už poznám docela spolehlivě když se řez zavírá. Při tomto zvláštním jevu navíc není vůbec problém pilu z řezu vytáhnout, což při zavírání problém bývá. Jediný rozdíl je, že jsem yačal používat kozu Oregon, ale ani to mi nedává vysvětlení pro tento zvláštní jev

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 10.10.2013 11:56

Vůbec nezpochybňuji vaše znalosti a zkušenosti. Nicméně pokud se pila sevře v řezu pak se chová přesnně jak popisujete. Nic jiného to není. Nerozumím tomu jak jste mohl usoudit, že svírání to není?  Leda by vám nějaká našvaná larva tesaříka přidržela pilu a strkala vám jí ven. Stačí jen mírná pružnost klády, zvlášť pokud je podepřená na konci. Zúžení řezu ani nemusí být okem patrné. Mírné sevření způsobené pružící kládou vám nesevře pilu tak, že s ní nemůžete hnout. Naopak-jen lehce přiskřípne horní hranu lišty tam, kde je nejširší. Což je odbíhající řetěz-tím jak sevře řetez ze stran, ten vysunuje pilu vůči vám. Pilou se dá hýbat, nedrží fest ale svírá se a vystřeluje ven. Popisujete klasické mírné svírání a současně dodáváte, že se dřevo jistě nesvírá. Není jasné, z čeho usuzujete že se nejedná o svírání. Tak si zkuste nad pilu do řezu vložit klín a rozevřít jej. Nebo na koze podepřete střed klády, případně řežte těsně vedle kozy přečuhující kus. Problém jistě zmizí. Prostě problém, který popisujete je svírání pily a zkusil bych tedy všechny kroky, které svírání odstraní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika