Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



host - 72.61 (?)
30.11.2009 14:25

Dovoluji si připojit svoji zkušenost s touto bruskou. Sestavení ostřičky nebyl žádný problém, co ovšem je velice nepříjemné, jsou vibrace od šmajdavých brusných kotoučů, které hází jak axiálně, tak radiálně.Musil jsem je na přípravku na soustruhu z obou stran orovnat brusným kamenem upnutý místo nože a pak ještě přetočit opěrný talířek brusného kotouče a vyrobit přítlačný talířek z duralu. Dodaný je ocelový a když je nevycentrovaný, tak způsobuje vibrace. Dále jsem ještě upravil upínač řetězu tak, že jsem snížil vylisované výstupky na vnitřní straně těchto lišt a zaměnil distanční vložky za ploché podložky M6.Jinak jsou lišty na krajích příliš daleko od sebe a řetěz se v nich zadrhává. Seřizovacím šroubkem se dá docílit stejné vzdálenosti zubu od brus. kotouče pro P a L broušení cca v toleranci 0,1 mm, což jsi myslím, že je velmi dobré. Mluvím o tom, že jsem měl před tím PA 2300, kde konstrukční chybou bylo 3,7 mm a po každém přehození broušení, jsem musil doraz zubu neustále seřizovat. Tak šla zpátky k prodejci a pořídil jsem si tuto, která už maká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 72.61 (?), 30.11.2009 14:25

Dovoluji si připojit svoji zkušenost s touto bruskou. Sestavení ostřičky nebyl žádný problém, co ovšem je velice nepříjemné, jsou vibrace od šmajdavých brusných kotoučů, které hází jak axiálně, tak radiálně.Musil jsem je na přípravku na soustruhu z obou stran orovnat brusným kamenem upnutý místo nože a pak ještě přetočit opěrný talířek brusného kotouče a vyrobit přítlačný talířek z duralu. Dodaný je ocelový a když je nevycentrovaný, tak způsobuje vibrace. Dále jsem ještě upravil upínač řetězu tak, že jsem snížil vylisované výstupky na vnitřní straně těchto lišt a zaměnil distanční vložky za ploché podložky M6.Jinak jsou lišty na krajích příliš daleko od sebe a řetěz se v nich zadrhává. Seřizovacím šroubkem se dá docílit stejné vzdálenosti zubu od brus. kotouče pro P a L broušení cca v toleranci 0,1 mm, což jsi myslím, že je velmi dobré. Mluvím o tom, že jsem měl před tím PA 2300, kde konstrukční chybou bylo 3,7 mm a po každém přehození broušení, jsem musil doraz zubu neustále seřizovat. Tak šla zpátky k prodejci a pořídil jsem si tuto, která už maká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.22 (?), 31.1.2010 9:15

Dobrý den, potřebuji radu jak upravit brusku gude 2300.Při broušení jedné strany a otočení na druhou nesedí kotouč na zub.Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.144 (?), 28.1.2010 18:58

Zdravím, koupil jsem brusku Gude 2300 profi a mám problem.Nabrousim levou stranu zubu a otočim na pravou tak mě nesedi kotouc na zub.Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.42 (?), 28.1.2010 19:20

Zřejmě kvalita za rozumnou cenu, tu příponu profi nesmíte brát moc vážně určitě jste si pročetl co tu s touto bruskou bylo problémů.Nejdříve nabruste jednu stranu pak znovu seřídit a nabrousit druhou -nebo reklamovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.1.2010 22:33

V žádném případě neseřizujte každou stranu zubů zvlášť! Přečtěte si diskuzi celou a je zde popsán problém stejný i jeho řešení. Seřízení musí být stejné pro obě strany!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 30.10.2008 9:25

Tak jen abych to shrnul:

Objednané 2ks stejných kotoučů z brusivojimi.com sedí perfektně, mají vnitřní průměr 22,23mm, průměr unašeče je 22,05, takže není problém. Vnější průměr mají dokonce o maličko větší, než originál (146,4mm vs. 144 a nějaké drobné co má origoš).

Nehází skoro vůbec do boku, což přičítám kvalitním skladováním a balením. U ostřičky jsou ty kotouče až na dne krabice vložené mezi karton, tak se můžou ohýbat s tím, jak se manipuluje s krabicí.

Za zásadní ale považuji uvést informaci, že (změřeno dle nového řetězu) neplatí úhly na krabičce od řetězu Stihl.325 RMC 1,6mm a to 90/85/30, ale správné jsou opravdu ty v manuálu k ostřičce: 10/60/30.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.10.2008 9:39

Zdravím, Pedro, můžete prosím napsat jak jste k těm úhlům přišel?  Možná to souvisí s úhly označenými na brusce a pak je to jen pro tuto brusku!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 30.10.2008 10:18

Nehází skoro vůbec do boku - to je normální ;-) Pokud do boku hází, tak je to zmetek! Kotouč co vám házel / prasknul, tak byl nejspíš poškozený při přepravě (?). Při montáži je třeba kotouč zkontrolovat - musí "zvonit".

Jiné úhly - nejsou to špatně nastavené úhelníky na brusce? Divil bych se, kdyby Stihl dělal jiné úhly než uvádí ve specifikaci řetězu ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.10.2008 10:31

Stáhl jsem si návod na tuto brusku a nestačím se divit, úhloměr na úhel čela naprosto nepochopitelný. Názvy absolutně nové, vypadá to na doslovné překlady, údaje (úhel na vyklonění vodítka), nově zaváděné 5 - 10°? To se zase někdo vyznamenal! Bruska je v podstatě JOLLY, ale to osazení!? Už to drhnutí o číselník!

Pánové Pozor ! Ještě jednou jsem návod prošel a konstatuji : Pedro má naprostou pravdu, ty úhly jsou v pořádku, bohužel však jen pro tuto brusku !!! Je to totiž ekzot ! Má zcela jinak a nepochopitelně umístěný číselník úhlu čela zubu ! Čímž také jinačí číslování ! Ještě jsem nedopátral všechny Pedrem uvedené hodnoty, ale 30° je jasné, 60°odpovídá shora uvedenému bláznivě umístěnému číselníku a těch 10°, Pedro opravdu platí 90°, což znamená, že u STIHLu nepoužívají na řetězu 0,325" naklopení vodítka, nebo svorce, chcete-li !

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 30.10.2008 13:28
napsal jsem to předtím možná trošku špatně, myslel jsem, že úhly platí pro brusku. Napadlo mě, že úhel zubu 60° dělá vlastně malý průměr pilníku asi také. Těch 90°/10° - mě to tak vycházelo, když jsem se vypnutou bruskou snažil kopírovat zub. Vytvoří to na boku zubu pěknou oblinu, jako má originál z fabriky naostřený řetěz. Nechci se dohadovat nejsem guru, ale myslím, že je to správně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika