Okružní pila Hecht 822



Stránky: 1,  2,  3   
host - 233.132 (?) 
4.11.2008 16:32, zobrazeno: 22945x

Prosím o radu, koupila jsem si okružní pilu Hecht 822, neboť se velké cirkulárky bojím a potřebuji pořezat větve.Nevím však jaký správný kábl si koupit a jak může být maximálně dlouhý, abych něco nepokazila. Sousedova rada, že stačí obyčejný neb je to jen do zásuvky se mi nezdá.

Děkuji za odpověď. kontrola.zs@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 44.138 (?), 4.11.2008 16:45
Zásada je, že čím je kabel delší, tím musí být průřez silnější. Bylo by dobré uvést jak dlouhý by vám vyhovoval a jaký výkon (W) pila má.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 4.11.2008 17:51
Pila má mám dojem 2,2 kW co je asi jako příkon pečící trouby, aut. pračky, nebo dvou žehliček. Mělo by to být připojený na průřez 2,5 mm.(pozor je to dost silný kabel) a větší, který bych doporučoval při délce prodlužky 10 m a delší, avšak maximálně 100m. Nevím zda se dá někde tato prodlužka koupit, ale dá se koupit kabel a koncovky které se skompletují. Užší průřez jak 1,5 bych nedoporučoval ani při použití délky 5 m a méně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.251 (?), 4.11.2008 18:12

Ideální je prodlužovák 3 x 2,5 v gumě. Osobně zatím (lenost sehnat lepší) řežu s 3 x 1,5 25m dlouhým, a je to bez problému (pila ES2135 - příkon 2kW). ještě dodám, že pokud se bojíte velké cirkulárky, tak si zachovejte velký respekt i k té malé, a nechte si pořádně ukázat obsluhu - co můžete a co ne.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.132 (?), 5.11.2008 0:17

příkon 2.2 kW a výkon 1.6 kW... a délku potřebuji tak max 20 mertů..

Respekt k těmto strojům mám, doma jsem řezala na klasické, ale tu je jen větší sice s kolébkou, ale té se opravdu bojím.

Proto tento menší typ, jen v elektrice se fakt nevyznám :-) a ani se do prozkoumání proudu neženu. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.69 (?), 5.11.2008 7:12
Idální by bylo použít prodlužku která má vodiče o průřezu 2,5 ale pokod nebudete motor moc přetěžovat, lze s přivřením oka použít i s průřezem 1,5. Je tu ovšem vyšší nebezpečí spálení motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.254 (?), 5.11.2008 7:44

Zdravím, myslím že zmiňovaná pila bude pro Vaši potřebu řezání slabšího dřeva velice vhodná. Jak již bylo popsáno vhodnější prodlužovací kabel by byl o průřezu 2,5mm2, ale pokud nebude příliš dlouhý(do 20m) postačí i průřez 1,5mm2. Obavy poškození motoru použitím slabšího přívodu mít nemusíte (je to přesně naopak) a navíc je motor pily dobře chráněn. Přeji hodně pořezaného dřeva bez úrazu. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.69 (?), 5.11.2008 8:24
Pane Stando, můžete mi vysvětlit čím je motor dobře chráněn při použití slabšího přívodního kabelu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 5.11.2008 9:03

Zdravím, motor této pily je chráněn motorovým spouštěčem proti proudovému přetížení. Čím větší je průřez přívodního vedení, tím menší je impedance a tím pádem možnost vyššího průtoku proudu. Vpřípadě slabšího průřezu vedení je to naopak. Podal jsem to velmi obecně pro lepší pochopení. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 5.11.2008 14:49
Též zdravím a děkuji za vysvětlení. Podal jste to jasně a srozumitelně, ale má to jeden háček a to, že to je přesně naopak. Čím je prodlužka tenčí, tím je impedance vyšší a s vyyším odporem prodlužovačky stoupá i úbitek napětí na motoru. Laicky řečeno 230V se rozdělí na napětí v motoru a napětí co spotřebuje prodlužka. Tento úbitek napětí na motoru způsobí pokles výkonu motoru a protože obsluha vyžaduje stále stejnou práci, výkon se konpenzuje zvýšením proudové zátěže. Jistič na pile toto zvýšení proudu nepozná, protože adekvátně kleslo i napětí, takže vypínací výkon jističe se nemění. Jištění báývá 16 A zpožděně což znamená že vypadne až při průměrném příkonu 3450 W, což v dnešní době vyrobený motor těžko vydrží. Jestli chcete, mohu toto tvrzení doložit i výpočty, ale nevím zda to bude někoho zajímat. Jestli je něco z toho co jsem napsal nejasné, ozvěte se, rád to vysvětlím podrobněji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika