Motorová pila Stihl - Husgvarna



host - 4.99 (?)
13.9.2008 20:13

Na základě zdejší debaty jsem sondoval, jakou pilu koupit pro občasné řezání na chalupě a přípravu palivového dřeva. V prvopočátku jsem vyloučil supermarketové značky Partner a pod., poslední varianta byla Dolmar vs. Stihl a vyhrál Stihl z důvodu blízkosti solidního prodejce.Po počátečních úvahách o MS 270 jsem usoudil, že na 10 nebo 15 metrů ročně nedám 15 (nebokolik) táců za MS 270 a pořídil jsem MS 211 za necelou "osmičku". Na zajíce se obvykle taky nechodí s kulometem. Zatím nelituju, řezal jsem zatím smrky cca 60 - 70 průměr a něco málo tvrdého dřeva, jde to doslova "s prstem v nose", pila je hlavně lehká a dobře se s ní manipuluje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 41.2 (?), 25.3.2011 12:09

Dobrý den všem, můžu jen potvrdit, že značka stihl už roky ví co chlapy u dřeva potřebují, je pravda že při delší práci a to už buď v lese nebo doma na zahradě záleží na každém deku váhy pily. Já mám doma MS023 mám ji o roku 1998 tedy 13let za tu dobu jednou generalní oprava, protože děda zapomněl jaksi na olej do benzínu, jinak celou dobu šlape perfektně, chodím s ní každý rok do lesa na těžbu pro svojí potřebu, tzn. že za sezonu udělám nějakých 70 až 100m3 dřeva mezi tím je i bukové a pila děla jako že nic, prostě bez problému, ale musím přiznat taky že jine palivo než od shell nebo OMV neliju.A když dneska vejdu do obchodu stihl, tak vidim že MS023 se prodává bez problému do dnes, já ji kupoval za 13500 před 13 lety a dnes stojí 10000,-. Pokud jsem někoho přesvědčil budu jen rád a doufám, že vy taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.74 (?), 14.4.2011 9:04

Zdravím, můžu potvrdit, že značka Husqvarna už roky ví co chlapy u dřeva potřebují, je pravda, že na spolehlivosti pilky záleží.Já mám doma H-55 od roku 1990 tedy 21 let za tu dobu vyměněna ztvrdlá membrána v karburátoru a pero na startování což je běžné opotřebení ne závada.,jinak celou dobu šlape perfektně, chodím s ní každý rok do lesa na těžbu pro svoji potřebu i když 100 kubíků za rok nespotřebuji jako kolega.Mezi dřevem je i tvrdé dřevo a pila dělá jako, že nic, prostě bez problému, ale musím přiznat, že jiné palivo než od Pap oil neliju.A když dneska vejdu do obchodu Husqvarny, tak vidím, že H-55 se prodává bez problému dodnes, já ji kupoval za 13450 před 21 lety a dnes stojí cca 12000,-..Pokud jsem někoho přesvědčil budu jen rád a doufám, že Vy taky, jinak mám taky H -365 dva roky a to je dravec jak má bejt, můžu taky doporučit.Nechci nijak snižovat kvalitu fy. Stihl sám jsem chtěl nedávno pořídit na slabší drevo   ms 181,ale jsem hluboce přesvědčen svou vlastní zkušeností o kvalitách Husqvarny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 26.6.2011 11:28

Kabel vysokého napětí je u HQ 266 XP výměnný, není nutná výměna celého zapalování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 181.25 (?), 28.6.2011 10:30

Dobrý den p. Radku, mám prozbu.  Vrátila se mi pila Stihl 021 z opravy z ČB- Stihl úplně rozebraná v krabici jako neopravitelná, resp. oprava za 5000 Kč. Po vyčištění válce a namontování nového pístu a kroužků atd. a sestavení jsem zjistil že chybí dost věcí okolo karburátoru. Tímto prosím o schéma s obědnacíma číslama, nebo ve kterém vlákně to je vyobrazené. Už hodinu to tady hledám, prostě to nemůžu najít.  Nebo poradit jiné řešení.  Děkuji   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.6.2011 11:32

Zdravím Míro. Nejprve bych zadupal a dost důrazně v tom "servisu"! Již jsem se s podobným chováním setkal a nejen u značkových servisů. Pila údajně neopravitelná, přestřižené kabely, chybějící zapalování, karburátor a další díly. To nelze ospravedlnit, takto se servis chovat prostě nesmí! I kdyby zákazník požadoval při vyšší ceně neopravení a vrácení stroje, musí být tento kompletní a v původní sestavě. Chápu a sám také nedávám stroje do původního stavu, stojí to přeci jen nějaký čas a chtít ho zaplatit není to pravé ořechové. To raději navrhnu odkoupení.

Part list je zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 181.25 (?), 28.6.2011 11:54

Mnohokrát děkuji.  Je to složitější, oni to poslali a s balíkem přišla hned nabídka na novou pilu.  Zase to posílat zpět to se mi nechtělo a přiznávám že už je to 1/2 roku nazat kdy jsem se do toho pustil. Před tím jsem to steky hodil na půdu.      Ještě jednou děkuji        Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.44 (?), 1.12.2010 20:35

DOBRY DEN JESTLI CHCETE NAHRADU ZA 262xp jedine h 357xp nebo malinko slabsi lehci 346xp jinou vam nedoporucuji motory xp maji mensi spotrebu veci vykon proste to reze i kdyz ja rikam 80procent je nabrouseni a dvacet procent je pilka delam v lese pres patnact let 262xp jsem mel byl to nezmar nadenik dric moje volba 357xp nebo lehci 346xp kdyz date na me rady neprohloupite kdyz jste zvykli na drzeni husgvarny v ruce nekupujte jinou znacku bude vam to delat problem hlavne kdyz butede pilky stridat starou a nekdy novou a take 357xp by mela behat na stejnym retezu jak 262xp pokud davaji na 357xp retez 325 jako byl na 262xp dobre vyberte cena tu nereste kdyz chcete kloudny stroj musite hold par tisic priplatit naschle profesionalni drevorubec???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.40 (?), 10.2.2008 12:14

Mám měsíc pilu MS 280i a nařezal jsem 15 metrů tvrdého dřeva o průměru tak do 25 cm. Při výběru mi prodejce nabízel MS 250 že bude na 15 m za rok stačit,říkal jsem co budu řezat,. Jsem rád, že jsem do toho nešel. Pila MS 280i je tak akorád, slabší pila je o ničem. Pro zahrádkáře jako já, je dostatečná.

Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vnetusil - (12) - 77.41 (?), 12.2.2008 6:58

Tvrdit, že na 15 metrů ročně větví nebo čeho do průměru 25 cm, je potřeba pila s obsahem 55 cm3 mi přijde jako úlet. Možná je to tím, že je to Stihl, ale spíš ne. Já mám HQ 36 dělám s ní 50m3 dřeva ročně a je zcela dostatečná. Při kácení na zahradách nemá konkurenci, je malá lehká a na stromě se s ní člověk dobře vejde a nepřekáží při lezení. Kácel jsem s ní dva ořechy v průměru 70 cm a bez problémů. Silnější pila je dobrá, taky jí mám, ale zejména na příčný řez. S větší pilou jsou na malém prostoru spíš potíže. Na takovéto hobby použití je malá pila OK. Jestli nařežu 20 nebo 30 m3 denně pro mě není důležité, neživím se tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.99 (?), 13.9.2008 20:13

Na základě zdejší debaty jsem sondoval, jakou pilu koupit pro občasné řezání na chalupě a přípravu palivového dřeva. V prvopočátku jsem vyloučil supermarketové značky Partner a pod., poslední varianta byla Dolmar vs. Stihl a vyhrál Stihl z důvodu blízkosti solidního prodejce.Po počátečních úvahách o MS 270 jsem usoudil, že na 10 nebo 15 metrů ročně nedám 15 (nebokolik) táců za MS 270 a pořídil jsem MS 211 za necelou "osmičku". Na zajíce se obvykle taky nechodí s kulometem. Zatím nelituju, řezal jsem zatím smrky cca 60 - 70 průměr a něco málo tvrdého dřeva, jde to doslova "s prstem v nose", pila je hlavně lehká a dobře se s ní manipuluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika