Motorová pila Oleo-mac



host - 96.126 (?)
11.3.2010 15:15

no tak jinak, co je na tom plastu špatného oprati jiným pilám? Kromě teda telesel na 947 a 952, jsem se nesetkal s žádnou vadou plastovích dílů.  Jiné podobné dnešní pili snad mají madla a nádrže kovové??? Olejová čerpadla byli nahrazený kovovíma a snima problémi už nejsou, problémy s plastovímy kryty mi nejsou známé a kliku u 962 vám bez problému vymění na záruku, protože tato vada se zpravidla projevi celkem brzy... To že OM máte v servisu nejvíc myslim také souvisí stím že se také nejvíce prodávají, mají poruchovaost cca 5 %  Jinak samozřejmě s vámi ve směs souhlasim, jsou to jen stroje, ale veřim že když prodáte 100Ks Hq a 100Ks OM do servisu se vrátí ve stejném poměru... Ceny by sice mohly být niší, ale naopak s odečtením tech slev, či dárků a služeb to vyjde na odpovídající poměr cena/kvalita. Nechci vypadat jako že chválim M, ale vážně jsem snima neměl nikdy problém!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
host - 118.44 (?), 10.3.2010 21:28
Andy v tomto s tebou souhlasím, byl jsem o víkendu v lese s dolmarkou a byl tam provoz jak na václaváku a většina hobbystů měla oleo-mac a jezdily s dřevem vzhůru dolů a žádný problém jsem u nich nezaznamenal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 10.3.2010 22:18
Radku ani jsem od tebe nečekal že budeš chválit OM ale dnes je asi převaha těhhle makovic v lese před stihlem husqvarnou nebo dolmarem pak se vůbec nedivím té zvýšené poruchovosti.A lidi řežou a řežou a řežou připadal jsem si s tím dolmarem jako s chudým příbuzným.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.126 (?), 11.3.2010 13:46

Z diskuze mám pocit ze Oleo.mac vadí pouze těm co ho nemají protože ho vnímají jako velkého konkurenta... Co je prosimvá na těch (pravda rádobi profi) pilách plastového??? Pro běžného uživatele, na přípravu paliva a kolem baráku OM bohatě dostačuje. Já mám 940 i 962 a nikdy žádný závažný problém nebyl! Nedám na ně dopustit. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.3.2010 14:32

Víte, být jako někteří zde, vezmu foťák a nafotím vám a dalším regál v dílně co čeká na opravu. A některé i po tzv. servisní prohlídce u MtF! Věřím vám, že jste spokojný majitel a zejména u té 962, nedělá to za co je vydávána, ale to na co skutečně stačí. A když už se tu píše jaké kvantum se jich (OM) prodalo, tak bych taky rád, kdyby se našel někdo nezaujatý a vás, spokojené, poctivě spočítal. Zejména co se týká posledních modelů. OM 935, 951, to jsou osvědčené stroje, ještě i 940, sem tam, ale jinak, olejová čerpadla, plasty krytů, AV díly i často motory a zrovna u té 962 klika, při práci na kterou je určena prodejcem, to jsou stálé a dost obrátkové díly! A co je na nich plastového? To to nevidíte? Napsal jste to dobře, na přípravu paliva, kolem baráku OM dostačuje, ale nemyslíte že za ty ceny by mohly některé modely dostačovat na víc? A zapomeňte na "kolotoče, dárečky a podobné piškuntálie " stejně je zaplatí kupující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.126 (?), 11.3.2010 15:15

no tak jinak, co je na tom plastu špatného oprati jiným pilám? Kromě teda telesel na 947 a 952, jsem se nesetkal s žádnou vadou plastovích dílů.  Jiné podobné dnešní pili snad mají madla a nádrže kovové??? Olejová čerpadla byli nahrazený kovovíma a snima problémi už nejsou, problémy s plastovímy kryty mi nejsou známé a kliku u 962 vám bez problému vymění na záruku, protože tato vada se zpravidla projevi celkem brzy... To že OM máte v servisu nejvíc myslim také souvisí stím že se také nejvíce prodávají, mají poruchovaost cca 5 %  Jinak samozřejmě s vámi ve směs souhlasim, jsou to jen stroje, ale veřim že když prodáte 100Ks Hq a 100Ks OM do servisu se vrátí ve stejném poměru... Ceny by sice mohly být niší, ale naopak s odečtením tech slev, či dárků a služeb to vyjde na odpovídající poměr cena/kvalita. Nechci vypadat jako že chválim M, ale vážně jsem snima neměl nikdy problém!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.3.2010 17:43

Já vám věřím vaši spokojenost a neberu vám ji, ale jinak polovina napsaného je zcela opačná než skutečnost. Klika 962, jistě vymění, ale čekáte měsíc než přijde z Itálie a navíc zase tak rychle se neukáže a známe MtF a jejich "reklamační " přístup, vesměs "nesprávný provoz ", takže raději pilu jen vystavit! NEŘEZAT! Plasty? Převážně pokroucené, deformované, zejména kryty vzd. filtrů, vytrhané vruty a ne žádnou velkou silou! Zejména držící AV pružiny.  Že se OM nejvíc prodávají, ale kdež, kde jste na to přišel? Od Bédy? Nevěřte tomu, ostatních značek se prodá dohromady daleko více. A ze 100 ks OM se jich do servisu a celkem brzo vrátí tak 60. Z jaké příčiny, to už je různé, ale i ta opravdu majitelem zaviněná závada mívá prapůvod v nesprávné konstrukci! Viz 936,940 a čep kladky startování. Kolik jich museli lidi koupit bez reklamace, než jim došlo, že mají katastrofálně odlitý kryt s čepem!? A ani nyní to není žádná sláva! Nepřeju nikomu vidět jak vypadá OM po "zalehnutí " celkem slabého stromu (20 cm průměr), takovou paseku jakou to udělá s OM neudělá na žádném hobíku jiné značky, ani Partnera to tak nezrychtuje! Už jste někdy viděl jak dopadne kryt řetězky se super bočním napínákem po špatné montáži? Jinde to vymačkne lištu, tady a u Partnera se kryt prostě provalí! Mohl bych pokračovat dál, ale nemá to smysl, kdo chce uznat pravdu, uzná ji. S dárky se to má tak, vám je zaplatil jiný kupující, který neměl to štěstí jako vy, nebo jste tak naivní a myslíte, že je MtF charita?

Přeji vám bez jinotaje aby jste byl i nadále spokojený, jen používejte vlastní rozum a nevěřte těm vkládaným článkům do novin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 11.3.2010 17:46

Ty notebooky zas tak hrozné nebyly.Měli jsme jeden kousek v práci na instalaci dalšího softu a jediná jeho nevýhoda byla, že neměl žádnou mechaniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.135 (?), 14.3.2010 1:32

Mám krovinák OM 735T od roku 1998. Celoročná údržba cca 8000m2 problematického pozemku. Údržba nutné minimum a zatial musím zaklepať, že funguje bez zaváhania aj pri drsnej prevádzke. Mimochodom, kde kupujete ND? Len u MF alebo máte nejaký iný tip? Ak áno sem s ním, potrebujem nakúpiť nejaké príslušnstvo. Aktuálne vyberám pilu a po prečítaní tohto fóra som sa utvrdil v názore vybrať medzi Stihl a HQ. Podla katalógu som si "vybral" MS361 ale zdá sa mi zbytočne ťažká. Tak teraz neviem či zobrať MS260 alebo hľadať ďalej? Vlado

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.110 (?), 14.3.2010 8:55

 Vlákna o pilkách jsou někde jinde, přesto klidně založte nový a ono se to rozebere. Za poslední tejden je tady diskuzí tak málo, že nebýt marod, tak snad pudu na ryby,       K těm pilám co vybíráte_ rozdíl váhy 0,9 kila,             1,1 kw výkonu. Ale hlavné ste neřekl cože s nima chcete řezat. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.117 (?), 14.3.2010 10:47
Záleží na tom, co budete převážně řezat jestli slabší dřevo, je lepší volba MS 260, naopak na větší průměry dřeva je vhodnější MS 361, která je i modernější. Jestli to není z pohledu dřeva jednoznačné, tak bych volil MS 361, výkonová rezerva je výhoda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika