motorová pila homelit



host - 34.50 (?)
4.2.2009 15:35

Děkuji Radku, také doufám, že mi ještě nějaký ten rok poslouží.A také děkuji za vysvětlení, jistě jste machr v oboru.J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 90.168 (?), 3.2.2009 16:23

No právě ;-) Proto při tom srovnání vynikne rozdíl v kvalitě ;-)

PS: Ať žije (nepochopená?) ironie.    Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 3.2.2009 17:21

Gl.

Stihl MS 250 nie je hobby pila ale farma (to je o radu vyssie) a vobec porovnavat Partner a Stihl to je prvotriedna blbost.

P.S. A Stihl sa moze zrovnavat ku Husqvarne asi jedinej riadnej celosvetovej konkurencii, nie k lacnemu Partneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 3.2.2009 18:44

Další co nepochopil ironii :-o

PS: Mezi hobby a farm pilama vidím pořadí kvality konstrukce a provedení takto: 1. Dolmar, 2. Solo, 3. Stihl,... dlouho nic...   4. HQ + Jonsered,... dlouho nic... 5. Partner, Homelite + hafo stejných pil v jiné barvě...

Hlavně u HQ mě mrzí přechod od kvality ke spotřebnímu zboží u farm/ hobby kategorie - spousta závad vychází z konstrukce a musela se projevit už při testování před uvedením na trh - tedy výrobce o slabinách věděl a nechal to tak (ale proč něco dělat líp, když se to může po záruce rozsypat a zákazník si koupí novou ;-)

No nic, jdu na pivo :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 3.2.2009 20:37

A vy, že jste takový znalec, vám slouží vaše pilu už 30 let, že tady poučujete?Vám prostě jde o to, aby jste mi moji pilu (pro někoho krám) shodil.Jenže milý pane, vy porovnáváte pilu třídy farm s hobby pilou!!!Je jasné, že když porovnáváte 1,8 kw a 2,3 kw, která z nich asi bude výkonější.Záleží také na tom, jak se o pilu staráte, proto také píši, že ji mám už 3. rok bez závady.A myslím si, že kácet s 1.8 Kw a obsahem válce 42 ccm stromy o průměru 60 cm už není jen tak...

Jen tak pro zajímavost.Jakou pilu vlastníte vy?Jak jí máte dlouho?Kolik jste na ní měl závad?

Nejprve si odpovězte na tyto otázky a až poté někomu shazujte pilu... pane chytrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 7:57

Pro 34.50 a 226.2 - nevím kde jste přišli oba na názor, že MS 250, stejně jako 025, je řada farm!? Modely 021,023 a 025, jsou jedno a to samé, jen s jiným obsahem a výkonem! MS 250 a 230 navíc se stejným obsahem 45,4 m3, jen 230 s menším výkonem!  Bývalá MS 210 (dnes již nahrazená MS 211), byla srovnatelná obsahem a výkonem s Partnerem 421 a 422. To že se někomu dostane té cti zakoupit povedenou 422-ku a je odměněn za vzornou údržbu, neznamená, že to není spotřební zboží. Již cena tomu nasvědčuje. Stavba obou, ST a Partner, je podobná a mohu vás ujistit, že zacházet s MS 210 - 250 tak, jako někteří s Part., vydrží jim STIHL rozhodně podstatně déle! Určitě kácet stromy s Partnerem opravdu není jen tak a svědčí to o skutečně dobrém vztahu ke stroji u 34.50! Takových lidí není mnoho, nadruhou stranu znám lidi, kteří kácí podobné stromy s MS 180 a běhá jim bez problému již několik let. Ta již zmíněná STIHL MS 211, má obsah 35,2 m3 a výkon 1,7kW. Projděte si zdejší vlákna a najdete tu příspěvky, které již za krátku dobu prodeje, tohoto modelu, konstatují, že dokáže stejné. Ovšem téma znělo m.p. Homelit a do této kategorie skutečně Partner patří. Ač dodnes vyráběný, nic nového v konstrukci, levná řešení, levný materiál, levná cena! Jen vzduchový filtr mluví za vše!

P.S. - nezlobte se na Gl., chtěl vás jen dovést na poznání skutečnosti, víte mám těchto Partnerek rozebraných, neopravitelných, několik a některé nejsou ani dva roky staré! Osobně bych ji takovým dřívím netrápil, poznáte to až začne strácet výkon, sundáte válec a zjistíte výrazné podélné hrany na pístu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 4.2.2009 9:38

Radku díky za podporu :-)

pro 34.50: Rozhodně pilu neshazuju, jen konstatuju fakta a řadím jí kam patří. Sám musíte cítit, že 1,8 kW je na 40 cm lištu málo a chtělo by to víc (a z 42 ccm motoru víc dostat jde, /papírových/ 1,8 je dost bída). Že vám to stačí i na stromy 60cm, tak to svědčí o tom že umíte řezat. Stejně tak o tom že jí máte 3 roky bez problému - na to je potřeba dobrá obsluha. Tohle všechno ale svědčí o vašich kvalitách, ne o kvalitě pily ;-)  Ale i tak se omlouvám, že jsem vám tak spucoval vašeho miláčka. Držim palce ať vám spokojenost vydrží!   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 4.2.2009 10:04

Ano, také se vám omlouvám.Měl jsem za to, že Stihl MS 250 patří do farm... Pilu jsem kupoval za 4500 Kč a myslím si, že na to, že jí mám 3. rok to není špatná koupě.Ono nejde o to, zda umím řezat, ale o to, jestli je ostrý řetěz.Jestliže není dobře ostrý řetěz, tak nepořežete nic.A samozřejmě s tupým řetězem ubývá také na výkony pily...

Prostě jsem jen napsal názor, jaké mám zkušenosti s pilou Partner, jak se tazatel ptal..

A jak psal někdo nade mnou, že je rozdíl v vibracích a hmotnosti, tak bych si dovolil oponovat..jeden čas jsem měl také možnost řezat se STIHL MS 180 a žádný rozdíl ve vibracích jsem tedy nezpozoroval.A když srovnáte hmotnost mojí Partnerky třeba se STIHL MS 210 (již není v prodeji), která je podle papírových skutečností méně výkonější a má i menší obsah válce, je hmotnost srovnatelná.J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 14:37

Ono o to "umět řezat" právě jde a u vás to o tom je! Umění řezat je i o tom, vědět, že k tomu třeba i ostrý řetěz! Žužlat a trápit pilu a vědět jak postupovat při kácení, není umění řezat!!! Tupoun s tupou pilou nic neuřízne a může mít výkon jak buldozer!!! A že jste necítil rozdíl ve vibracích, nedivte se, Partner má pružiny a STIHL gumy, to spíš je pocta pro STIHL. Ještě jednou klobouk dolů za vaši trpělivost při údržbě a přeji jí ještě větší výdrž, alespoň třikrát tolik co doposud. :-)

Rdaek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 4.2.2009 15:35

Děkuji Radku, také doufám, že mi ještě nějaký ten rok poslouží.A také děkuji za vysvětlení, jistě jste machr v oboru.J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.161 (?), 31.3.2009 23:09

Uvědomte si cenu!!! Jestli jste si neráčili všimnout, tak Partner je levné marketové zboží určené pro VYLOŽENÉ HOBBISTY!!! S Huskou nebo Stihlem ve stejné třídě uděláte stejnou práci ale o něco málo déle. Proto si ti výrobci tyto stroje patřičně oceňují ale ne přehnaně. Rozhodující kritérium pro životnost pily je krmit ji KVALITNÍM a ČERSTVÝM PALIVEM a hlavně doporučeným olejem a věřte, že vám i ten levný Partner vydrží dlouho.

Taky Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika