motorová pila homelit



host - 34.50 (?)
3.2.2009 20:37

A vy, že jste takový znalec, vám slouží vaše pilu už 30 let, že tady poučujete?Vám prostě jde o to, aby jste mi moji pilu (pro někoho krám) shodil.Jenže milý pane, vy porovnáváte pilu třídy farm s hobby pilou!!!Je jasné, že když porovnáváte 1,8 kw a 2,3 kw, která z nich asi bude výkonější.Záleží také na tom, jak se o pilu staráte, proto také píši, že ji mám už 3. rok bez závady.A myslím si, že kácet s 1.8 Kw a obsahem válce 42 ccm stromy o průměru 60 cm už není jen tak...

Jen tak pro zajímavost.Jakou pilu vlastníte vy?Jak jí máte dlouho?Kolik jste na ní měl závad?

Nejprve si odpovězte na tyto otázky a až poté někomu shazujte pilu... pane chytrý...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 90.168 (?), 3.2.2009 16:23

No právě ;-) Proto při tom srovnání vynikne rozdíl v kvalitě ;-)

PS: Ať žije (nepochopená?) ironie.    Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 3.2.2009 17:21

Gl.

Stihl MS 250 nie je hobby pila ale farma (to je o radu vyssie) a vobec porovnavat Partner a Stihl to je prvotriedna blbost.

P.S. A Stihl sa moze zrovnavat ku Husqvarne asi jedinej riadnej celosvetovej konkurencii, nie k lacnemu Partneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 3.2.2009 18:44

Další co nepochopil ironii :-o

PS: Mezi hobby a farm pilama vidím pořadí kvality konstrukce a provedení takto: 1. Dolmar, 2. Solo, 3. Stihl,... dlouho nic...   4. HQ + Jonsered,... dlouho nic... 5. Partner, Homelite + hafo stejných pil v jiné barvě...

Hlavně u HQ mě mrzí přechod od kvality ke spotřebnímu zboží u farm/ hobby kategorie - spousta závad vychází z konstrukce a musela se projevit už při testování před uvedením na trh - tedy výrobce o slabinách věděl a nechal to tak (ale proč něco dělat líp, když se to může po záruce rozsypat a zákazník si koupí novou ;-)

No nic, jdu na pivo :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 3.2.2009 20:37

A vy, že jste takový znalec, vám slouží vaše pilu už 30 let, že tady poučujete?Vám prostě jde o to, aby jste mi moji pilu (pro někoho krám) shodil.Jenže milý pane, vy porovnáváte pilu třídy farm s hobby pilou!!!Je jasné, že když porovnáváte 1,8 kw a 2,3 kw, která z nich asi bude výkonější.Záleží také na tom, jak se o pilu staráte, proto také píši, že ji mám už 3. rok bez závady.A myslím si, že kácet s 1.8 Kw a obsahem válce 42 ccm stromy o průměru 60 cm už není jen tak...

Jen tak pro zajímavost.Jakou pilu vlastníte vy?Jak jí máte dlouho?Kolik jste na ní měl závad?

Nejprve si odpovězte na tyto otázky a až poté někomu shazujte pilu... pane chytrý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 7:57

Pro 34.50 a 226.2 - nevím kde jste přišli oba na názor, že MS 250, stejně jako 025, je řada farm!? Modely 021,023 a 025, jsou jedno a to samé, jen s jiným obsahem a výkonem! MS 250 a 230 navíc se stejným obsahem 45,4 m3, jen 230 s menším výkonem!  Bývalá MS 210 (dnes již nahrazená MS 211), byla srovnatelná obsahem a výkonem s Partnerem 421 a 422. To že se někomu dostane té cti zakoupit povedenou 422-ku a je odměněn za vzornou údržbu, neznamená, že to není spotřební zboží. Již cena tomu nasvědčuje. Stavba obou, ST a Partner, je podobná a mohu vás ujistit, že zacházet s MS 210 - 250 tak, jako někteří s Part., vydrží jim STIHL rozhodně podstatně déle! Určitě kácet stromy s Partnerem opravdu není jen tak a svědčí to o skutečně dobrém vztahu ke stroji u 34.50! Takových lidí není mnoho, nadruhou stranu znám lidi, kteří kácí podobné stromy s MS 180 a běhá jim bez problému již několik let. Ta již zmíněná STIHL MS 211, má obsah 35,2 m3 a výkon 1,7kW. Projděte si zdejší vlákna a najdete tu příspěvky, které již za krátku dobu prodeje, tohoto modelu, konstatují, že dokáže stejné. Ovšem téma znělo m.p. Homelit a do této kategorie skutečně Partner patří. Ač dodnes vyráběný, nic nového v konstrukci, levná řešení, levný materiál, levná cena! Jen vzduchový filtr mluví za vše!

P.S. - nezlobte se na Gl., chtěl vás jen dovést na poznání skutečnosti, víte mám těchto Partnerek rozebraných, neopravitelných, několik a některé nejsou ani dva roky staré! Osobně bych ji takovým dřívím netrápil, poznáte to až začne strácet výkon, sundáte válec a zjistíte výrazné podélné hrany na pístu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 4.2.2009 9:38

Radku díky za podporu :-)

pro 34.50: Rozhodně pilu neshazuju, jen konstatuju fakta a řadím jí kam patří. Sám musíte cítit, že 1,8 kW je na 40 cm lištu málo a chtělo by to víc (a z 42 ccm motoru víc dostat jde, /papírových/ 1,8 je dost bída). Že vám to stačí i na stromy 60cm, tak to svědčí o tom že umíte řezat. Stejně tak o tom že jí máte 3 roky bez problému - na to je potřeba dobrá obsluha. Tohle všechno ale svědčí o vašich kvalitách, ne o kvalitě pily ;-)  Ale i tak se omlouvám, že jsem vám tak spucoval vašeho miláčka. Držim palce ať vám spokojenost vydrží!   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 4.2.2009 10:04

Ano, také se vám omlouvám.Měl jsem za to, že Stihl MS 250 patří do farm... Pilu jsem kupoval za 4500 Kč a myslím si, že na to, že jí mám 3. rok to není špatná koupě.Ono nejde o to, zda umím řezat, ale o to, jestli je ostrý řetěz.Jestliže není dobře ostrý řetěz, tak nepořežete nic.A samozřejmě s tupým řetězem ubývá také na výkony pily...

Prostě jsem jen napsal názor, jaké mám zkušenosti s pilou Partner, jak se tazatel ptal..

A jak psal někdo nade mnou, že je rozdíl v vibracích a hmotnosti, tak bych si dovolil oponovat..jeden čas jsem měl také možnost řezat se STIHL MS 180 a žádný rozdíl ve vibracích jsem tedy nezpozoroval.A když srovnáte hmotnost mojí Partnerky třeba se STIHL MS 210 (již není v prodeji), která je podle papírových skutečností méně výkonější a má i menší obsah válce, je hmotnost srovnatelná.J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 14:37

Ono o to "umět řezat" právě jde a u vás to o tom je! Umění řezat je i o tom, vědět, že k tomu třeba i ostrý řetěz! Žužlat a trápit pilu a vědět jak postupovat při kácení, není umění řezat!!! Tupoun s tupou pilou nic neuřízne a může mít výkon jak buldozer!!! A že jste necítil rozdíl ve vibracích, nedivte se, Partner má pružiny a STIHL gumy, to spíš je pocta pro STIHL. Ještě jednou klobouk dolů za vaši trpělivost při údržbě a přeji jí ještě větší výdrž, alespoň třikrát tolik co doposud. :-)

Rdaek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 4.2.2009 15:35

Děkuji Radku, také doufám, že mi ještě nějaký ten rok poslouží.A také děkuji za vysvětlení, jistě jste machr v oboru.J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.161 (?), 31.3.2009 23:09

Uvědomte si cenu!!! Jestli jste si neráčili všimnout, tak Partner je levné marketové zboží určené pro VYLOŽENÉ HOBBISTY!!! S Huskou nebo Stihlem ve stejné třídě uděláte stejnou práci ale o něco málo déle. Proto si ti výrobci tyto stroje patřičně oceňují ale ne přehnaně. Rozhodující kritérium pro životnost pily je krmit ji KVALITNÍM a ČERSTVÝM PALIVEM a hlavně doporučeným olejem a věřte, že vám i ten levný Partner vydrží dlouho.

Taky Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika