Motorová pila do 6000



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 218.7 (?) 
27.8.2009 20:30

uz ste sa stretli z bio olejom do dvojtaktu?Pán juraj mám dojem že si pletiete pojmy z dojmami a musím povedať že nepoznám nikoho kto chodí na 98 benzíne.

  o tom ake sú stroje typu Homelite, Hecht,Partner, Tip,Einhell, Al-ko, Jonsered 2138,Macy, NAC a ja neviem čo ešte platí asi toto:

    Všetko to je brloh ktorý nemá ani cenu materiálu z ktorého sú vyrobené.

  Pri motorovej píle tejto kategórie nestojí otázka či profi rezanie alebo hobby rezanie ale či reže alebo nie.Dovolím si tvrdiť že tieto stroje nie sú konštruované na robotu ale snáď ako dekorácia. a ak splníte isté veci tak potom ju aj môžete naštartovať ale rezanie je utrpenie.Ak zoberete 420 Dolmarku alebo 181 stihlku tak pochopíte o čom hovorím

  Robím roky servis na všetky stroje, vidím črevá každého stroja a každý deň,takže ak sa to niekomu nepáči tak je mi to ľúto ale je mi to jedno.Je to môj názor podložený niekoľko ročnými skúsenosťami a ak niekto napíše že s takým šrotom ako čínska homelitka chodí do lesa roky každý deň,tak potom buď vedome klame alebo je v nejakom delíriu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.179 (?), 27.8.2009 21:03

Tu informaci o 98 benzinu jsem uvedl jen na doplnění, také neznám nikoho, kdo by jel na 98 benzin v motorové pile. Nesouhlasím však s Vaším názorem na hobby pily. Jsou dobré, pokud jsou užívány k účelu, ke kterému jsou určeny. Bohužel názor na ně kazí majitelé, kteří si koupí levnou pilu a chtějí profesionální výkony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 27.8.2009 21:15

 kdo chce řezat, ať si koupí dolmar, stihl nebo hq, kdo se chce rozčilovat, ať si koupí čínu

1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 27.8.2009 21:15

Neviem na čo sú určené vyššie menované hobby mašiny, ale podľa môjho názoru nie sú na rezanie dreva.Ak ste len trochu technicky založený a pozriete ako sú spravené a porovnáte to povedzme zo Stihlom alebo s Dolmarom tak nechápete ako to môže fungovať. Niektoré riešenia sú okopčené z profi mašín, ale z uplne iných materiálov.Podľa môho názoru najčastejšie Zenoah.

Ak si zoberiete Hechta a položíte ku staršiemu Zenoahu tak ich nerozoznáte až do vtedy kým ho nenaštartujete /ak sa to podarí/a nezačnete robiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 27.8.2009 21:22

souhlasím,

 znám případ, kdy si někdo objednal levnej nerezovej plech z číny, ušetřil pár milionů, ale nerez bohužel zreznul, takže prodělal

číňani nemají zájem pod svou značkou dělat kvalitu, ale prodat a to za každou cenu s co největším ziskem na úkor kvality a vývoje, vůbec bych se nedivil, kdyby řezali u nich pilama hq, stihl nebo dolmar

 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 27.8.2009 21:27

  Neviem čím režú drevo ale s tým čo predávajú nám by mali problém rezať aj bambusové výhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 27.8.2009 21:28

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 27.8.2009 21:26

Znám nejméně dva lidi kteří mají pilu z baumaxu a která jim ůplně vyhovuje a stačí na jejich potřeby jeden mi pomáhal dokonce řezat palivové dřevo a celkem to i řezalo nevím proč by teda měl někdo do sadu na pár haluzí dávat za pilu místo 3000 kč třeba 6000kč když mu to vyhovuje.Záruka je dva roky kdyby mu to kleklo tak to většinou řeší výměnou a jede se dál.Někomu tak zbytečně leží v regále celý rok drahá pila a jednou za rok udělá pár řezů a zaseji schová.Ale je fakt že by si měl každý rozmyslet co sní bude dělat, protože někoho to chytne a už s takovou pilou běží do lesa kde ji brzo odrovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 27.8.2009 21:39

Tu sa dostávame k jádru pudla:

 Naozaj nám treba na pár konárikov motorová píla.Ak potrebujeme pílu na rezanie pár konárikov tak je jednoduchšie to odrezať dobrou ručnou pílkou, samozrejme pílka z bau za 75 Kč asi nebude to pravé, orechové a ak náhodou potrebujem porezať 10 metrov dreva za čas kratší ako povedzme 1týždeň tak potom píla za 3000Kč tiež nie je riešenie lebo asi bude fest preťažovaná a z vysokou pravdepodobnosťou kľakne.Takže prídeme k tomu že na dvore budeme mať 9,5m dreva, pílu budú práve vymieňať za movú a mne bude zima.Alebo príde sused z mašinou ktorá túto úlohu zvladne a ja budem za blbca ktorý si ani poriadny stroj nevie kúpiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.2 (?), 27.8.2009 21:53

Dobrý večer.Já osobně stejně jako pan Beneš mám chalupu se starým sadem a občas podříznu v lese nějakou soušku.Mám neznačkovou pilu z metra kterou kupoval táta před x lety a na to občasný použití úplně stačí.A poslední dva roky jsem v lese nadělal nějakejch 50 metrů a bez problémů.Je mi jasný, že profíci který tady jsou nedaj dopustit na svoje osvědčený značky stejně jako já, protože jsem řemeslník nedám dopustit na svoje osvědčený značky vrtaček atd.Takže muj názor je ten, že pila s marketu na tohle stačí.

Tomáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika