Mála aku pila na prořez ve výškách?



maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?) 
31.3.2018 10:20, zobrazeno: 4107x

Zdravím,

máte někdo zkušenost s malou pilou, ocaskou na prořez vysokých stromů?

Máme starou zahradu, kde jablka a ořešáky mají cca 6m a balancovat na žebříku s motorovkou je o život. Ve většině případů jde o prořez suchých větví do 10cm v průměru, které se ale špatně řežou ručně a už nato ani nemám věk.

Uvažoval jsem nad něčím podobným jako je Aku pila ocaska Bosch GSA 18 V-LI C Professional solo.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 45.8 (?), 11.5.2018 8:50

Greenworks GD40TCS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 11.5.2018 10:24

Tak jsem také ze zvědavosti nakoukl a nakonec jsem se proklikal na aku pilu od Makity. Synátora jsem před cca rokem obdaroval elektrickou Makitou s motorem v ose pily a zpětná vazba byla více než pozitivní. Já jen co jsem jí před předáním prohlížel, tak provedení precizní- prostě Makita. POZN- jak Bosch, tak greenworks, stejně jako Makita - jsou bez nabíječky a baterií. Hlavně u Bosche je ale cena bateriíí "strašidelná". Nevýhoda Makity je vyšší hmotnost, ale hlavně proti Boschi se jedná o plnohodnotnou pilu. No a o výdrž a kvalitu baterií Makita není třeba se bát. Sice mám 2 profipily Husq, jednu benzínovou jednoručku GTC, ale ta bateriová Makita mne láká.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.8 (?), 12.5.2018 9:05

Ocaska nejde sama do řezu, musí se na ni tlačit a 10 cm větve jsou docela dost. Na žebříku, jednou rukou, nevím, nevím. Ta Greenworks aku jednoručka je novinka, tak zkušenosti žádné. Mám od nich víc aku nářadí a spokojenost. Baterie drží kapacitu už třetím rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.5.2018 9:14

Ocaska podle mě není primárně určená na řezání v korunách stromů. Já bych volil nějakou teleskopickou řetězovou pilu, ze země se řeže líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika