Lišta na motorovou pilu Husquarna 346xp



host - 204.238 (?)
24.2.2013 11:38

Předpokládám, že pila je používáná profesiálně. Dejte si tam lištu od Stihlu, nemusí se dodržovat mazání Roltopky jako u Oregonu... Já sice používám lišti od HQ 40cm, 1,3, 325. Zatím drží, hold Amerika má jiné zboží.smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 32.54 (?), 23.2.2013 22:34, zobrazeno: 11233x

dobrý deň chcel by som sa Vás spýtať ktorý máte skusenosti s týmito pilamy akú lištu kupiť mením ich takmer každý mesiac vždy sa rosipe koliečko je to lišta 15 palcov 325 delenie 1,3mm vodiaci članok. Predajca my povedal, že už čoskoro budú nové, no zatial som nič nenašiel.

za odpovede vopred dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.229 (?), 24.2.2013 8:36

Mažete rolltop olejem???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.54 (?), 24.2.2013 11:18

mažem hydraulickým alebo prevodovým olejom čo zoženiem ale predtým som používal sthil 440 a za 10 rokov sa mi nerosipala ani jedna za koliečkom sa vydrala uplne jama ale koliečko drží stále a na 346xp nestíham kupovať, môj názor je že z mazaním to nemá nič spoločné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.238 (?), 24.2.2013 11:38

Předpokládám, že pila je používáná profesiálně. Dejte si tam lištu od Stihlu, nemusí se dodržovat mazání Roltopky jako u Oregonu... Já sice používám lišti od HQ 40cm, 1,3, 325. Zatím drží, hold Amerika má jiné zboží.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.54 (?), 24.2.2013 12:23

kupil som uš aj lištu od sthilu ale to prerobenie je dosť zložité nepasuje drážka na mazanie ale tá by sa ako tak dala prevrtať ale nepasuje ani drážka je širšia o 4 mm a ani šponováky na reťaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.229 (?), 24.2.2013 12:51

Rolltop se dá roznýtovat, předělat a zase zanýtovat, nemusíte kupovat jinou lištu. K tomu mazání, mažete ji špatně a hydraulický olej je na rolltop úplně nevhodný, ten se hodí tak maximálně smíchaný s M6A na řetěz. Přestaňte mazat rolltop úplně a rolltop vám vydrží. Blbě mazat je totiž horší, než nemazat vůbec. K liště od Stihl si musíte nechat od soustružníka vysoustružit dvě podložky na štefty, pak nebude volně, horší je to s dírama na olej a šponovák. Co mám vyzkoušené, tak ve střední části lišty = v místě úchytu k pile, není úplně tvrdá a s trochou námahy jde předělat. Každopádně problém rolltopů jste si do velké míry způsobil sám, nemažte a vydrží. Pokud chcete mazat, tak zásadně mazivem k tomu určeným a musíte mazat každý řezací den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.54 (?), 24.2.2013 20:38

veď keby som nemazal tak po chvíli by my ani reťazou nepretočilo. Možno že sme sa nepochopili na mazanie do pily dávam motorový alebo hidraulický olej koliečko mažem dekalamitkou original vazelinou od husquarny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 25.2.2013 12:48

Nevím kdo koho nepochopil, položil jsem jasnou otázku. Neptal jsem se co lejete do pily ani na řetěz, ale otázka zněla, jestli mažete kolečko u lišty olejem. Zároveň jsem vám vysvětlil, kde je zakopaný pes a proč se vám sypou kolečka. Fungl novou lištu nikdy nemažte a vydrží vám. V případě, že ji jednou začnete mazat, musíte ji mazat pořád a to!!! pokaždé!!!, když dolíváte benzín do pily. Vaše opomenutí způsobilo váš problém, je to totiž nejhorší možné řešení mazat málo a to z toho důvodu, že tukem zamastíte vnitřek, čerstý a lepkavý tuk na sebe nachytá bordel a pokud ho při dalším plnění nevymačkáte čerstvým drasticky snížíte životnost. Proto je lepší řešení se na mazání vyprdnout hned od začátku a lišta vydrží a nebo opravdu při každém tankování promazat i lištu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.54 (?), 25.2.2013 21:54

dakujem za radu vyskušam obidva spôsoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 25.2.2013 22:14

Přikládám obrázek z návodu, aby jste viděl, že nekecám laugh

Jinak kdyby jste měl pilu silnější např. 372XP, 560XP a podobně co zvládne 1,5mm doporučil bych vám lištu Oregon Powermatch, je výborná yes


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika