Jonsered CS 2137 a CS 2138 rozdíly



host - 37.74 (?)
30.11.2008 22:38

Zdravím pane jmenovče, vše v dobrém já Vás za odborníka považuji.

Ale překvapujeme mne jednak barva, ale i výkon. Když kouknu na stránky Jonsered, tak tam jsou pily pouze včervené barvě.Konkrétně co do vzhledu je 2138 stejná jako 2137, akorát se liší výkonem, alespoň na stránkách international. 2137-1,3kW a 2138-1,7kw. Ale proč pila 2137 není na stránkách českých.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 37.74 (?), 30.11.2008 18:12, zobrazeno: 10785x

Dobrý den, prosím Vás mohl by mi někdo sdělit rozdíly těchto dvou motorových pil? Připadá mi na první pohled i co do technických parametrů, že jde o shodné produkty. Děkuji Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.11.2008 18:57

Nechci vás zklamat, ale podle dat uváděných na stránce tohoto "jednoho z předních výrobců na světě " se nedá usoudit ani uvěřit vůbec nic! 2137 objem 42 cm3, výkon 1,8 kW, 2138 objem 46 cm3, výkon 1,3kW!? Tvarově jednoznačné Poulan, Partner, Čína pily - vyberte si. Hlavně Turbo systém a pružiny na AV, praskající, vytrhávající se. V popisu kryt válce s rychloupínacími sponami, na obrázku šrouby!? Na české stránce jen CS2138S, data čerpám z návodu na CS 2137 ! Na mezinárodní stránce opravdu obě, rozdíl na první pohled patrný ! CS 2137 nemá doporučenou délku lišty - bar lenght - 0"/0" !

Radek

Zázrak z Číny
Zázrak z Číny
CS 2138
CS 2138
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.74 (?), 30.11.2008 19:59

Moment jsem z toho velajaký zmetený, co ten obrázek té zelené pily, to má být jako cs 2137 Jonsered. Vždyť Jonsered snad vypadá trochu jinak ne? Přeci jako CS 2138. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.11.2008 22:00

Radku, přečetl jste si co jsem vám napsal? Přečetl jste si titulek u té zelené? Jaké rozdíly hledáte? CS 2138S má trochu více zakulacené horní víko oproti CS 2137. Vůbec vám ta čína nepřipadá stejná? Jsem sice také Radek, ale nechápu proč zakládáte dotaz a když vám odpovím, nezdá se vám to. Voláte po odbornících, to vám schází ti co zavrhují vše ostatní mimo Jonsered? Nic ve zlém, ale asi vás nechápu. Vezmu-li do ruky návod k obsluze CS2137 a přečtu si data, jsou zde ta co jsem napsal, podívám-li se na stránky Jonsered internacional, jsou tam data stejná s CS 2138S a v popisech rychlospojky na víku válce. Jak ještě odborněji to chcete rozebrat? Že CS 2137 je mimo barvu stejná s Partnerem a Poulanem a CS 2138S/C se liší jen v nepodstatných rozdílech a jiném karburátoru a čističi vzduchu?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.11.2008 22:30

J 2138S má nepatrné úpravy a pomocnou pružinu na startovacím mechanizmu. Je opravdu zajímavé, jak se liší výkony těchto 2 modelů. Jonsered - Sweden má u obou pil 46ccm a 1,3kW a navíc jsou v kubatuře 35-40ccm, u nás je to 42 ccm a 1,7kW. Na Jonsered  - Finland je to podle mě správně 42 ccm a 1,7kW v kubatuře 35-42ccm. Toto je jen pro zajímavost, neboť pokud by byla konstrukce a řešení pily na dobré úrovni, tak nějaká desetina kW je z pohledu občasného použití pily nepodstatná. Ovšem tato pila je vyslovená kusovka, dělá se v provedení různobarevném snad 5-6 značek a podle mě je to to nejobyčejnější, co trh nabízí, možná ještě Homelitky a pak už jsou ruční pilky, které sice člověka unaví, ale je vidět hned výsledek, ale tady je člověk unaven než vůbec takovou pilu nastartuje, potom i z nepřirozeného držení pily. Dost jsem to přehnal, neboť bych to ručně řezat nechtěl, co by tyhle pily nařezaly, pokud by byly funkční, ale to ostatní je třeba brát vážně. Zatím těžko usuzovat, jestli o takové pile uvažujete, ale pokud ano, tak vůbec nemusíte spěchat a v klidu si vše porovnejte, rozhodně se Vám to vyplatí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.74 (?), 30.11.2008 22:38

Zdravím pane jmenovče, vše v dobrém já Vás za odborníka považuji.

Ale překvapujeme mne jednak barva, ale i výkon. Když kouknu na stránky Jonsered, tak tam jsou pily pouze včervené barvě.Konkrétně co do vzhledu je 2138 stejná jako 2137, akorát se liší výkonem, alespoň na stránkách international. 2137-1,3kW a 2138-1,7kw. Ale proč pila 2137 není na stránkách českých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.11.2008 23:47

Ta zelená není Jonsered, nýbrž Čínský plagiát a odtud asi také pramení ty řeči o výrobě HQ a Jonsered v Číně. Proč tu CS2137 nemá CZ dovozce, nevím, ale třeba proto, že u nás byla již prodávána a má ji nahradit CS 2138S!?  Nebo, že se prodává v supermarketech?? Také mi to není jasné, jenže obchodní strategie českých dovozců je někdy tak zvláštní, že mi není jasné více věcí a to ne jen u této značky, ale to sem nepatří. Občas mi vyrazí dech nepřítomnost jinde velice úspěšného modelu, na našem trhu a především její zdůvodnění dovozcem. Kupříkladu pohlášení o nedodávání dílů na modely více jak deset let staré, které se jinde prodávají v modernizované řadě a u nás nedostaneme ani díly na tuto i když jsou naprosto shodné. Odůvodnění - starý model po ukončení výroby více jak deset let! Přijde katalog na nový rok a zde je modernizovaná řada se značkou škrtnuté CZ, čili ne pro trh v ČR!? Ten nepořádek na netu Jonsered o něčem svědčí, jistě je to o lidech spravujících stránky, ovšem firma by měla dohlédnout na správnost uváděných údajů, pokud tomu tak není, stránka je předobrazem firmy!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika