Jakou pilu do +- 8000



host - 149.89 (?)
20.4.2013 11:10

kazdy by chtel servis za rohem ja prozměnu bych ho nejradeji nechtěl vubec nebo mozna co nejméně ne? snad kupujete kvalitní pilu pokud chcete chodit kazdy mesíc do servisu tak si kupte hecht a nebo podobnou čínu. cose týká nakupu řetezu a lišt tak kdyz si koupim novou pilku a k tomu 3 retezy tak mam pokoj na dlouho dobu při 20m3/rok. ostření řetězu se prování snad vsude kam se podívam za chvilku to budou nabízet i kauflandy snad. navíc pokud vcas ostríte pilníkem a ktomu máte 3 řetezy tak tech 20m3 pokrajíte jak nic a nepotrebujete zadny servis na ostrení ani. pak teda nechate srovnat zuby na brusce a zase máte pripravenou pilku.

serízení pilky po zabehnutí toje snad první servis který budete potrebovat apk jak jsem psal.

pokud nekdo chodí do servisu s pilou celou zajebanou od pilin ze chce provest ocistu tak prosím vtom prípade dotycnému radeji doporucím nakup nasekaného dreva. Bězny servis by mel zvladnout kazdy i vycistění karburátoru není nikterak slozité, nebo vymena filtrů paliva nebo oleje. Seřízení chodu motoru hlavně max otačky bych nechal na servisu který ma otackomer. a ted jak často se seřizuje kvalitní pila když kazdy chce servis za rohem?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
lukazzo - (2) - 234.247 (?), 19.4.2013 22:34, zobrazeno: 15834x

Dobrý den,

potřebuju poradit s výběrem motorove pily za cenu 8000kč. Rozhoduji se mezi Stihl, Makita, Husqarna a Dolmam.

Ročně do 20m3 dřeva, převážně tvrdého.

Děkuji, luk

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.186 (?), 19.4.2013 23:28

Osobně jsem zvolil po předchozích pilách Dolmar PS 420 za cca 8100,- pro výborný poměr cena/výkon u farmářské kategotie a některé vychytávky odpovídající profi kategoriím a jsem spokojen;  pokud zvolíte Husquarnu, neuděláte chybu, Stihl   je o něco dražší při stejných parametrech, ale jistě špičkové kvality. Při 20m3 bych se vyhnul již jiným značkám z důvodu životnosti.

Hodně štěstí při volbě

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.186 (?), 19.4.2013 23:57

nakonec tady toho taky máte spoustu, např. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 20.4.2013 8:40

sám mám hq a pokud bych šel znova do pily tak stihl nebo hq... za ty peníze stihl 211,ale raději bych připlatil a kolem 2kW, hlavně aby byl prodejce a servis po ruce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lukazzo - (2) - 234.247 (?), 20.4.2013 8:56

co říkáte na Hitachi CS38EL?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 20.4.2013 9:42

na hitachi a ještě jedna japonská pila, jde samá chvála, ale zajistěte si servis, nevím jaké mají zastoupení v čr nebo jestli vám to spraví třeba ve stihlce, jinak co píšou recenze, že za solidní peníze pěkný výkon a některé vychytávky, jsou tu rozebírány v některých vláknech, ale jak jsem psal, servis,servis... nebo někde, kdo do pil dělá, ale nevím jak by objednával náhradní díly..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.247 (?), 20.4.2013 10:45

co jsem koukal na ten dolmar, tak pry ma jen 1 pistni krouzek, takze toho asi ne, nemam s tim dobre zkusenosti. 

Co se tyče hitachi nebo metabo, je snad v ČR jediny autorizovany servis - tedy tvrdi to na jejich strankach.

Me se osobne libi nejvice klasiky Stihl, Husqarna a pak docela Stiga neni marna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 20.4.2013 11:10

kazdy by chtel servis za rohem ja prozměnu bych ho nejradeji nechtěl vubec nebo mozna co nejméně ne? snad kupujete kvalitní pilu pokud chcete chodit kazdy mesíc do servisu tak si kupte hecht a nebo podobnou čínu. cose týká nakupu řetezu a lišt tak kdyz si koupim novou pilku a k tomu 3 retezy tak mam pokoj na dlouho dobu při 20m3/rok. ostření řetězu se prování snad vsude kam se podívam za chvilku to budou nabízet i kauflandy snad. navíc pokud vcas ostríte pilníkem a ktomu máte 3 řetezy tak tech 20m3 pokrajíte jak nic a nepotrebujete zadny servis na ostrení ani. pak teda nechate srovnat zuby na brusce a zase máte pripravenou pilku.

serízení pilky po zabehnutí toje snad první servis který budete potrebovat apk jak jsem psal.

pokud nekdo chodí do servisu s pilou celou zajebanou od pilin ze chce provest ocistu tak prosím vtom prípade dotycnému radeji doporucím nakup nasekaného dreva. Bězny servis by mel zvladnout kazdy i vycistění karburátoru není nikterak slozité, nebo vymena filtrů paliva nebo oleje. Seřízení chodu motoru hlavně max otačky bych nechal na servisu který ma otackomer. a ted jak často se seřizuje kvalitní pila když kazdy chce servis za rohem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 20.4.2013 11:38

když nemusím do servisu, jsem samo taky rád, ale mi řekněte, jak opravit japonce nebo i běžnou pilu, když se něco pokazí a jezdit do sevisu přes republiku se nikomu nechce a každý neumí brousit řetězy nebo měnit filtr nebo čistit karburátor.I kvalitní pila se podělá, popř.křupne kryt, podělá se zapalování, seřídit po záběhu atd.to se snad servis šikne ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.247 (?), 20.4.2013 12:21

jak stihl tak husqvarnu mam za rokem - autorizovane prodejce a autorizovany servis.

mam v hledacku husqvarnu 435 nebo 440

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika