Husqvarna x Stihl



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 179.129 (?) 
3.3.2009 16:02

Doporučuji STIHL MS 441

mám ji je to super bomba.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 16.4.2009 10:02

Zdravím, Karle máte pravdu.   Jediná vítka proti 441 je, že by mohla vážit o 1/2 kila méně. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.253 (?), 21.4.2009 22:34

Přidám taky pár poznatků jelikož jsem vlastnil jak pily HQ 365,371 tak i MS440 a 460.Nelze jednoznačně tvrdit, která je lepší každá má svoje.

HQ 365,371 praskly mi dost často pružiny antivibračního systému za rok jsem je stihnul vyměnit všechny ale nejčastěji praskaly u olejové nádrže.Cena 1 ks v roce 2000 vskutku lidová 280,-Kč.Další neduh lanko plynu za čas prodřelo bowden.Výměna lanka jedním slovem porod a opět lidová cena asi 230 Kč.Při výměně se musela pomalu rozebrat celá pila, kdo to někdy dělal jistě mi dá za pravdu.A oproti MS 440,460 větší spotřeba oleje na mazání řetězu.Asi po roce se vibracemi začínají uvolňovat plastové kryty.Obě mi vydržely v těžbě asi 3 roky.

MS 440,460 obě dobré pily.Nevýhoda 460 větší váha o 0,5 kg a to je za den práce znát.Silentbloky nepraskly dodnes, spotřeba mazacího oleje menší protože se olej dostává tam kam má.Spotřeba benzínu vyjde nastejno s HQ.Někdy se musí vyměnit odvzdušňovací ventil palivové nádrže aby palivo neunikalo.Vibrace má Stihl neznatelně vyšší.Asi po roce provozu rády začínají praskat pružinky na spojkových kamenech.Lištu chce koupit tu dražší, která má na rolltop kolečku 6 nýtů.Vydrží nesrovnatelně déle i proti HQ a nikdy se kolečko nerozpadlo.Pily MS 440 a 460 mám dodnes a to už se nějaký čas těžbou neživím.Ale kdybych kupoval někdy znovu pilu tak MS 361 nebo MS441.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 22.4.2009 6:28

Konečně někdo, kdo v té nejhorší praxi poznal obě. Sice srovnáváte rozdílné obsahy, výkony, ale hlavně objektivně! Děkuji.

Pár poznámek. HQ, pružiny chce, stejně jako gumové silenbloky, měnit vždy najednou a vyhnete se postupnému praskání. Lanko plynu. Nová potáhnu vždy smršťovací bužírkou a vydrží daleko více. A hlavně je nutné ho správně navést. S výměnou máte pravdu, dnes ji však mám nacvičenou tak, že je to otázka 10 minut. STIHL spojka, při vytahání oček v segmentech je třeba výměna celé spojky, dnes již dodávají nový typ, kde je toto potlačeno více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.246 (?), 30.1.2015 15:43

V praci mam hq 359 a 372 x torq. Ta prva je adekvatna s stihl ms 361 ta stihlka je silnejsia aj lahsia. Spojka a pod nebudem komentovat.. to poznate stihl sa tak lahko nepokazi tie 3 strunky na spojke no otazka 5 minut.. ak mate klieste vhodne.. hq je viac v oprave ako v lese.. ta 372 xtorq nedrzi zakladne otacky od novoti 3 krat reklamovane furt pol hodinu klud a znova uz mam uplne rozdriapane proti porezne nohavize a ten hluk to reve jak bez tlmica. Je to ta novsia verzia s tim velkym filtrom a inim vifukom ako klasicke hq q vipadavani srobkou a av strunky no tiez sranda..za 8 eur a aspon kebi ze su rovnake :-).. no a doma mam 440,460, a.441 vsetko stihl a nedam na ne dopustit tie dve starsie maju slabsiu filtraciu..ale to rutina.. ale motor je nezmar ta 460 ma nejak cez 13 tis kub.. a to je uz dost... ta 440 je tiez super..a 441 da vsetky hq podobneho vikonu zo stola dalej nekomentujem.. nema zmisel nehanim hq su tiez dobre len akosi ta kvalita.. neviem ako komu mne stihl viac padne do ruk a kto tvrdi ze maju hq mensie vibracie tak su tam rozdieli okolo 0.2 na rucku. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika