Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 140.103 (?)
30.10.2013 5:29

Tak tady oprava, Stihl nemá 3,5KW to až ten nový s M-tronic, ale pouze 3,4KW a tohoto výkonu dosahuje při 9800ot. zatímco huska svejch 3,5KW dosahuje při 10500ot.

Vyzkoušel jsem 362 Stihlku a porovnával s Huskou, ale že to bude až tak jednoznačné jsem nečekal. Huska o level výš. Rukojeti na 362 moc blízko sebe, plastové přední držadlo, pila se v půlce viklá a předním držadlem hejbu půlkou pily, bytelnost ta tam, těžiště pod levou rukou a 95% váhy držím levou rukou, akcelerace jinde. Sorry Stihl, ale 362 jasně horší pila ve všem až na zátky nádržek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 246.254 (?), 7.10.2013 12:42

Já jsem dnes objednal na Slovensku Stihl 362 s M-Tronic, tak uvidím jak pošlape. Mám doma Stihl 261 a naprostá spokojenost, občas se vyskytne i větší hmota tak jsem hledal něco většího. Husq. 560 Xp se mně hodně líbila, dobře sedí v rukou, ale odradily mě zkušenosti ostatních. Těším se až novou pilu zkusím, doufám jen že Stihl M-tronic dostatečně otestoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 7.10.2013 14:25

Co mě není úplně jasné, jak pracuje M-tronic, jestli to není stejně špatná verze jako na Husqvarně 576, kde nejde diagnostikovat přes PC a při poruše nic nezjistím. Jinak MS 362 M-tronic má sníženou o deko váhu a o desetinu zvedlý výkon, aby se vyrovnali Husce na kterou pořád 3 deka ztrácí. Spotřeba benzínu u M-tronic docela vzroste a rozhodně teď už nebude menší, ale oproti klasice si pomůžete na výkonu, jestli to tam M-tronic bude pouštět naplno jako na Husce, pak rozdíl půjde poznat. Koně potřebují nažrat.

PS: Stihl má zdarma betatestery na slovensku cheeky pak dejte vědět co je to za "zázrak" wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.254 (?), 8.10.2013 14:37

Nemyslím, že Stihl s M-T bude mít větší spotřebu, Revboost od HQ je něco jiného, myslím, že právě díky nastavení karburátoru dle vnějších podmínek bude spotřeba ještě nižší. Je to patrné z měření kwf.de na pile 241 C-M, kde dle porovnání výkonů a obsahů je difence oproti 261 větší než pokud srovnáme 261 a 362 bez M-T.

Co se týká uvedení na trh 362 M-T nevím proč je ČR mezi posledními. 261 i 362 s M-T jsou nabízeny např. v Rakousku, Anglii, Německu... Nevěřím, že by zrovna na Slovensku chtěl Stihl něco testovat. Testovali M-T na 241 a 441.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 8.10.2013 20:02

Husqvarna 576 vs. 576AT,  AT zvedl výkon a spotřebu, podobně u 372 vs. 372AT, ale tam to poladili i výfukem u Stihl zvedli na stejném obsahu výkon a neumím si představit jak jinak než výfukem nebo spotřebou benzínu, no necháme se překvapit až to otestují, tipoval bych to tak decku benzínu navíc.  Je srandovní jak se ti dva výrobci hlídají jeden s něčím přijde a druhej okamžitě reaguje a když to nejde klasicky, vykuchá se výfuk, pustí se víc šťávy jen, aby na letáčku byla lepší hodnota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.212 (?), 9.10.2013 22:17

Zdravim panove... Souhlasim s tim ze je lepe mit rozdilne pily, podle prace... kdo by se chtel v prorezavce ladych stromku tahat s 70kubikovou pilkoucrying.Osobne, Husky se mi libi, jen se bojim nove technologie..jak uz jsem psal nekdy predtim, echtel bych mit pilu stale v servisu.Treba uz jen kvuli tomu, ze nedokazu v terenu ji sestelovat... jedna z mala veci.Nemohu si pomoc ale ke stihlkam me to laka, muj vnitrni pocit.Prozatim jsem se na 100% nerozhodl jestli tu ci onu, je nad cim premyslet a hlavne vybrat dobre.Az zakoupim muj prvni profi stroj, dam vedet a zkusenosti a poznatky si nenecham pro sebe... mislim ze kazdy z nas si chce zakoupit kvalitni stroj ci naradi. Panove chtel bych se jeste zeptat... kolik se pohybuji ceny za kubik spracovaneho dreva??predem dekuji za odpovedi s pozdravem Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.142 (?), 9.10.2013 22:52
Zdravím, tak 362 m-t mám dnes doma. Zkusil jsem ji jen krátce, zdá se že pojede pěkně. Zatím budu zajiždět, takže naplno nejela. Pozitivni jsou starty ma pouze jednu polohu sitiče, takže se nemusí startovat na dvakrát. I studena chytá maximálně na podruhé zatažení. Změny oproti klasické 362 jsou jinak udělaný výfuk, hd2 filtr jako na 261, jiný kryt motoru a tvar brzdy, neztratitelne matice k uchycení lišty a samozřejmě M-tronic. Pocitově je velmi lehká, ikdyž mám osazenou 45 cm lištu. V návodu píší, že výkon 3,5 kW dosahuje při 10 tis. otáčkách. Tolik zatím moje postřehy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 30.10.2013 5:29

Tak tady oprava, Stihl nemá 3,5KW to až ten nový s M-tronic, ale pouze 3,4KW a tohoto výkonu dosahuje při 9800ot. zatímco huska svejch 3,5KW dosahuje při 10500ot.

Vyzkoušel jsem 362 Stihlku a porovnával s Huskou, ale že to bude až tak jednoznačné jsem nečekal. Huska o level výš. Rukojeti na 362 moc blízko sebe, plastové přední držadlo, pila se v půlce viklá a předním držadlem hejbu půlkou pily, bytelnost ta tam, těžiště pod levou rukou a 95% váhy držím levou rukou, akcelerace jinde. Sorry Stihl, ale 362 jasně horší pila ve všem až na zátky nádržek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.86 (?), 30.10.2013 10:52

Slyšel jsem že husqvarna bude do pil montovat satelitní navigaci nevíte o tom něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 30.10.2013 10:58

Ne, samonavíjecí kovový metr s plastovou buzolou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 30.10.2013 13:23

Jestli si to nepletete s emaskulačním přípravkem co se montuje na lištu, podle intezity zmáčknutí plynu můžete regulovat muka. Určitě si to dokupte k té buzole. Hledejte si také jiné oslovení, ty "bejku" už nebude fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika