Husqvarna & Dolmar



host - 213.71 (?)
26.1.2007 16:44
Po stránce provedení a kvality je PS 460 stejná jako PS4600 - vyšší hmotnost je díky Al kártrům, které jsem popisoval jinde, ale jsou méně křehké, dále je to jiný válec, který dává výkon 2,2kW, píst je stejný i další díly. V porovnání s H55 podstatně modernější pila stejné farm kategorie. J.S. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Ondra T. - (3), 25.1.2007 22:09, zobrazeno: 18387x
Dobrý den poraďte prosím. Včera jsem navštívil prodejnu MK PROLES. Chtěl jsem koupit pilu HQ 455 RANCHER. Prodavač hned začal proč HQ, že Dolmar je lepší atd………. Je pravda, že pily Dolmar jsou v jiné cenové kategorii. Tato firma nabízí Dolmar PS 460 za cenu 9 990 Kč, a PS 500 za cenu 10 990 Kč. Začal tím, že firma Dolmar se prosazuje na trhu. Je možné, aby sleva, byla tak výhodná. Je kvalita pil Dolmar na úrovni. Pila HQ 455 RANCHER stojí 17 00 Kč. Poraďte prosím jakou mám vybrat, každá rada bude dobrá děkuji moc….
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.8 (?), 26.1.2007 1:31
Na prodavače bych moc nedal . Ty vám vnutí hlavně zboží na kterém mají větší marži.Na značce jim moc nezáleží. Husqvarna je osvědčená značka už z dob hluboké totality. Dolmar moc dobrou reputaci před r 89 neměl.Než Rancher 455  (je to  novinka -.???)tak radši tip 359 ,365.Dají se  také sehnat okolo 17 500 KČ.Nebo 357 XP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.253 (?), 26.1.2007 7:24
Nechcete snad říct, že jste výrobní řadu Sachs Dolmar před r. 89 neznal, to by bylo věrohodnější. Protože nebyla cesta z NSR, kromě Tuzexu. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 26.1.2007 9:13
Pane Ondřej, kvalita pil Dolmar je určitě na úrovni, o tom snad není pochyb. Nepíšete za kolik prodávali uvedenou HQ, ale pokud pily Dolmar byly nové (nepoužité) , tak při pohledu na tabulky zřejmě neměl prodavač vyšší marži z Dolmaru jak z HQ. Prodavač udělal jednu chybu a to že Vás nutil koupit si něco jiného, než již jste byl rozhodnut. Když takový zákazník podlehne, tak většinou začne na stroji hledat (a vidět) samá negativa. Prodavač by měl říci klady a zápory jiných značek, ale v případě že se nemůže (neumí) zákazník rozhodnout. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.8 (?), 26.1.2007 13:01
 Sachs -Dolmar měl v 70.letech otec mého kamaráda. Nadával na něj kudy chodil.Spousta oprav ( 3x zadřel motor ) a nikdy to nešlo pořádně seštelovat . Dělal v lese i s Husqvarnou a tu si chválil. Tip té Dolmarky si již  bohužel po tolika letech nepamatuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.19 (?), 26.1.2007 13:37
Jsem v podobné situaci. Také sháním pilku, také jsem byl v Prolesu, také jsem mi nabídli P460. Hledal jsem informace i jinde a zřejmě ji nakonec koupím. Cena je příznívá, parametry dobré. Snad jediné nad čím váhám je její vyšší hmotnost ( 5,5 kg). Pravdou je, že je taková bytelná ( kovová klikovka) a provedením odvozená od Profi řady 4600. Tak snad dobrý kup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.68 (?), 26.1.2007 14:56
raději Vám doporučuji si koupit H55 než H455 a dolmara, protože H55 je sice starý typ, ale provozně je odzkoušený a je ještě poctivě dělaný bez žádných plastů uvnitř motoru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jmarek - (17) - 1.6 (?), 23.1.2009 19:30

To host 55.68:

A copak má Dolmar v motoru za plasty, že jsem tak smělý? A pokud nemá (jakože nemá), tak proč to sem taháte?

Jinak já jsem si na základě informací v tomto fóru (hlavně díky _věcným_ informacím pana J.S., děkuju za ně...) koupil Dolmara 420 (C zrovna neměli) a jsem maximálně spokojený. Je to pila vcelku lehká, má tak nízkou hodnotu vibrací na rukojetích, že dle normy ani nejsou potřeba antivibrační rukavice (!!!), startovat jde velmi lehce a řeže skvěle a ještě má velmi nízkou spotřebu. Můžu s klidným svědomím vřele doporučit. Navíc zrovna byla ještě o 1000Kč levnější. Ale samozřejmě záleží na tom, co chcete řezat...

Stejnou práci jsem dělal s vypůjčeným OleoMac-em 962. Vím, že se jedná o pilu určenou pro jinou práci (a pro tu moji navíc absolutně nevhodnou), ale pokud chcete srovnání, pak (ačkoliv byla těsně po servisu), tak šla hůře do otáček, byla těžší (to ale vyplývá z jiné kategorie pily) a za odpoledne řezání jsem doléval 2x benzín (zase kvůli vyššímu objemu). Stejnou práci dnes dělám s lehčí pilou pohodlněji a za celé odpoledne nestihnu vyjet ani celou nádrž... Toto srovnání je tedy spíše o vhodnosti či nevhodnosti pily na tu kterou práci...

Zdraví

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.71 (?), 26.1.2007 16:44
Po stránce provedení a kvality je PS 460 stejná jako PS4600 - vyšší hmotnost je díky Al kártrům, které jsem popisoval jinde, ale jsou méně křehké, dále je to jiný válec, který dává výkon 2,2kW, píst je stejný i další díly. V porovnání s H55 podstatně modernější pila stejné farm kategorie. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.2 (?), 17.1.2009 22:31

Nehádejte se, mám asi rok H 365 a z roku 1989 SD 100. Nedám dopustit ani na jednu. Než jsem koupil HQ, tak jsem měl na všechno SD 100, i na metrový kmeny na pařezu. Největší pařez měl 140 cm vč. kořenových náběhů. Lišta 35 cm. Teď už má každá svoji specializaci. SD je na odvětvování, lehké práce, a na lození po stromech. HQ porážím a dělím materiál velkých rozměrů. A celé je to nádherná práce :-) protože mě nebolí ruce od práce... hezký den, a ať se Vám všem daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika