Husqvarna 560XP model 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.2 (?) 
5.2.2014 8:15

NE že by si jej zničil-ale umím si představit chlapa co sebou léta tahá těžkou pilu a pak dostane do ruky tohle odlehčené tintítko, s kterým se dá mnohem více škubat, snáze se rve ze sevření. Tak holt tu a tam něco ulítne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 40.234 (?), 5.2.2014 8:54
Neumíte si představit, podobně lehké pily jsou např 359, 357, 262, 257. Takže ten nezvyk na hmotnost je nepoužitelný. Ale použitelné srovnání je, co ty podobně lehké pily vydržely a co vydrží 560.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.2.2014 9:32

Máte pravdu. Možná jsem to příliš zjednodušil-nejedná se "jen" o váhu ale také o to jak se pila drží, kde má těžiště, jaké má rukojetě, jaké mají průměry do dlaně, jak padnou do ruky, jak je celá vyvážená, jak se chová při akceleraci. Celkový pocit z držení. Nepochybně bude spousta dalších stejně těžkých nebo dokonce lehčích pil. Jako o něco lehčí 359, která má ale také na druhou stranu o 1/3 menší výkon a kratší maximální lištu.

I tady na forech to leckdo popisoval-že prostě je zvyklý na festovní pilu s kterou se dá třísknout o zem, rvát jí silou ze sevření, příliš nemá čas se o ní starat a přesto mu pila vyrží léta. Při práci v lese prostě potřebuje něco pevnějšího a nemá čas pilu opečovávat jako mimino.  V honbě za vyššími výžkony a odlehčování se to s novými pilami asi takhle dělat nedá. Buď si zvykne dřevorubec nebo výrobce :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.234 (?), 5.2.2014 10:00
Nebudu se s Vámi dohadovat, co uvádíte jsou důvody, jako by ty pily měly najednou být určeny pro slečinky a ne pro denni provoz v lese.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 161.80 (?), 5.2.2014 16:16

No tak ja som predajca ležiakov. A dovolil som si v roku 2011 napísať toto.

Husqvarna 555, 562 XP

Jani02 (155) - xxx.xxx.241.80 (?)
8.10.2011 19:59
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mal som v rukách 560xp a pozrel som si ju aj bližšie a má ku nej asi toľko:

1.Je to krásny stroj z jednou geniálnou myšlienkou - valec nakloneny do zadu.

2.Dizajn - super,ľubivý - a aj taký stroj ako motorová píla móže byť krásny

3.Ak pominiem aj také maličkosti ako prípadné problémy z vzduchovými kanálikmi ktoré nie sú súčasťou bloku alebo valca tak potom otočená spojka je prežitok a nechápem prečo sa ho Hq stále tak kostnato drží.

4.Umiestnenie olejového čerpadla je holý nezmysel.Reči o tom že reťaze sa netrhajú - je to pravda ale nie v našich zemepisných šírkach.Denne nitujem min.jednu.A neako veľmi často je ich viac.Neviem čo bude to čerpadlo stáť, ale ako poznám Hq tak to nebude lacné.

5.Ak sa pozriem späť na posledné super modely Hq, tak moje odporučenie pre potencionálneho zákazníka - počkať a používať vaše staršie stroje ešte aspoň dva roky alebo kúpiť staršie modely 359-365 - sú osvedčené a majú vychytané muchy.

6.Tento stroj je určený presne pre človeka ktorý je ochotný kupovať pílu každý 1,5roka.Neviem ako v nemecku ale tu sa kupujú píly na priemerne 3-4 roky.A mám vážne obavy či tento stroj tie 3-4 roky vydrží.

Podľa mňa sa dožijeme do dvoch rokov uplnej novinky H561Xp ktorá bude mať vychytané všetky muchy ktoré mala bezchybná H560Xp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.162 (?), 5.3.2014 13:24

Jistě mi prominou všichni, že už tu bylo mnoho pro a proti

Ale chci se zeptat takto. Řeším koupi pily o obsahu 60-70 kubíků. Rozdíly mezi pilami a jejich konstrukci jsou promě jako vlastníka lesa moc nevypovídající. Chci znát odpověd, která mi vydrží nejdýl. Nemám v plánu těžit kladovku za den. Vlese převažuje smrk, pak malou část borovice a jedle a plus nějaký ten dub a habr,. Mám zájem o pily Husqvarna 365 x-torq, 372 xp x-torq, 560Xp model 2014,  Stihl MS 362. Jde i o cenu. Víc jak 18500 za pilu nedám.

Každoroční příprava palivového dřeva většinou buk, dub a trochu smrku + nějaká ta kladovka dřeva na prodej, když je nějaký polom nebo kurovec.

Potom co čtu v diskuzích mám z toho hlavu jak létací balon. Kamarád dělá v lese. Má tedˇk dispozici 560xp má ji rok. Zatím žádná velká porucha, ale sám mi ji nedoporučil. Za měsíc na ní nařezal nějakých 550 kubíků, ale na velké stromy a buky má 372xp, prej by ta pila za chvilku odešla, závady tam měl prasklý výfuk a prasklé pružiny. Ale o n pilu po roce dává většinou pryč. Dporučil mi 372 xp, že budu mít klid nebo 365,ale mám obavu z těch motoru x-torq a starou 372 xp nebo starou Jonsered 2171, 365 asi neseženu.

Takže co teď, samozřejmně se milíbí nejvíc 560xp, ale potom co mi radil kamarád a hafo diskuzí tak do této pily asi nepujdu, ikdyž výkon a váha jsou super a bohatě by mi stačily, ale nevštěvovat servis pořád byl bych moc zklamán. Nechci valit do pily další peníze. Zvažuji i cenu při koupi a hlavně, aby mi co nejvíc sloužila bez velkých oprav.

Stihl je dobrá značka.ale jsou tam vyšší ceny při koupi. Ale taky má své odpůrce. Fakt nevím. Nemůžu najít nějaký kompromis.

Děkuju za odpovědi a rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.3.2014 13:53

Prasklý výfuk je zapříčiněn narváním pily silou do zápichu, kdy se opře o kryt výfuku. Pružina zase vyrváním sevřené pily silpu z řezu. Pružina stojí pár korun a dělají se již dávno silnější. Když si počkáte tak 5-10 let, jistě se najde dost uživatelů, kteří řežou zřídka a potvrdí vám, že ta pila je držák. Podobně jako současní držitelé HQ 55 a jiných starých pil. Akorát musíte těch pár let počkat. :-) Neřeště rozdíl mezi Stihl a hq nebo se z toho zblázníte. Stovky lidí mají Stihl a nedají na něj dopustit. Stovky mají HQ a rovněž se budou do krve hádat, že je nejlepší. Kupte pilu s kterou se bude nejlépe pracovat a en která nedjdéle vydrží. Předpokládám, že taky nejezdíte v trabantu nebo škodovce 120-ce. Jestli budetet hodně řezat (stovky m3) tak vám stejně za pár let odejde opotřebením. Jestli budete řezat málo, tak vám vydrží věky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 5.3.2014 14:59
Srovnání se spolehlivostí H55 a dalších starších spolehlivých pil je naprosto scestná informace, ty pily byly od začátku výrazně spolehlivější. Po 560 má mnoho profesionálů husí kůži, jen co uslyší název pily. Počkat můžete, než vychytají sršně, tak to se načekáte. Jestli nejste zatížený na novinky, tak hq 365, případně 372 v klasice. Zde je jistota, že ty pily vydrží, co se od profi pily očekává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.3.2014 14:18

Jedna zásadní informace "máte kamaráda co dělá 550 kubíků za měsíc". Uvažujte radši s variantou, že na vše pro co potřebujete "o třídu silnější pilu" si pozvete kamaráda s jeho pilou a zkušenostmi. Tím se dostanete na to, že Vám bude stačit "o třídu levnější pila" = obsah 50-60 ccm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.235 (?), 5.3.2014 18:32

Jste pevně rozhodnut a přesvědčen, že výborné pily dělá jenom Husqvarna a Stihl?Nebo to máte nejblíž do servisu ve svém okolí?Nechci Vám radit, ale na Vašem místě v podobném výkonu těch 3,5KW máte Dolmar 6400,Solo 665 a to jsou klasické pily u kterých nebudete určitě zklamán a na ty stromy co budete převážně kácet dostačující, případně můžete jít do silnější značky od těhle značek a v pohodě se dostanete níže než na 18500Kč co chcete do pily investovat.Možná u nás každý v lese používá Stihlku a Husku a ostatní značky neuznává, ale třeba v takovém Německu jsou všechny tyto čtyři značky v podobných cenách, tak asi ví proč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika