Husqvarna 560XP model 2014



host - 191.186 (?)
5.3.2014 21:25
Takže jste vyzkoušel více značek, podívejte se na Dolmar 6100.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.103 (?), 5.3.2014 20:03

Nejprve k pánovi 92.6 naprosto souhlasím, jeho rady jsou rady člověka, co vám nechce nic nutit, radí upřímně jak to je. Sám chystám palivové dřevo pro sebe a známé, ale i tak s 560XP tou původní nemám sebemenší problémy a jestli mi po 10 praskne pružina za 130Kč, tak ať. 500kubíků profesionála za měsíc 560XP dlouho nevydrží, je jasné, že je po roce pila na odpis, ale musíte si položit otázku jak dlouho těch 5000 kubíků budete řezat Vy.

.pán 191.186 se snaží přesvědčit o špatné volbě čehokoliv od Husqvarny, konkurenční servisák shazuje konkurenci po diskuzích,

i když je to maskováno za nové pily brát s rezervou.

111.235 a jeho rady koupit 7Kg pilu bych opět přehodnotil, nezdá se to, ale pokud připočtete benzín+lištu+olej+řetěz docela se při běhání pronese.

Osobní tip jako 2,5 letý spokojený uživatel 560XP a 550XP stejný jako pán 92.6, běžte do toho co vám bude vyhovovat a sedět v ruce, Vybíral bych v 60ccm Husqvarna 560XP, 555 (2014), Stihlem MS 362 asi taky nešlápnete úplně vedle. Zajímavou a dobrou volbou když chcete ušetřit jsou i trojky na trhu Shindaiwa 600 za 13500Kč a Echo 610 za 14000Kč.

560XP 2014 se profesionálům už tolik nerozbíjí, tam kde to drhlo přišlo protiopatření a náprava. Je to jak u aut, kdo chce spolehlivost koupí si japonské auto, Volvem nebo Volkswagenem jezdí velké procento a je rozšířený servis, sporadicky se na silnici objeví Opel, Ford, při nákupu auta určitě nehledíte jen na spolehlivost, ale na všechno dohromady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 5.3.2014 21:12
„Konkurenční servisák" doporučil 2 hq. Zapoměl jste Kamaz, hodně dobrá auta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.99 (?), 5.3.2014 21:13

Děkuju všem za rady, moc si jich vážím

Upřímně jsem měl   v rukách 560xp a 372 xp. S 372 xp jsem si zařezal  jen zkouška, to byla ta ještě bez motoru x-torq, ale když chytnu do ruky 560 xp tak je to jako kdybych byl nani zvyklý, ael ještě jsem ji nevzkoušel na dřevě. Kamarádovi důvěřuju, říkal že ji má rok a minulý měsíc na ní udělal přes 500 kubíků a to tam mají i dost řezů jak to krátí na čtverky i dvojky, ale používá ji max do stromu 3 kubíky, pak na větší bere 372xp. do velkých buků by ji taky nebral,. Ale on mi ji nedoporučil.

Jelikož on ji dá za rok pryč.

Ted největší paradox dřívější pily v rodině Dolmar 119, kterou koupil děda jela dvacet let v pohodě, ale ted ta největší hitovka fora, pře deseti lety jsme zakoupii pro více rodin oleo-mac 962, myslel jsem že ta pila klekne po pěti letech nebo dřív, miulý týden uletělo magneto z kliky, byl tam asi nějaký kaz a klika rupla, přiznám se, že pilu jsem nešetřil, ořezávky stromů mě baví jako bych někdy dělal v ukole jak to říkáte, paradox je to že řezala pro tři rodiny, ted poseldních 6 let jen už pro dvě a ona ne a ne kleknout, dělala i při težbě u nás v lese, nejprve polom pak kurovec, pila měla své chyby, ale nechápu jak to vydržela, i kamarád na to hleděl, že to není možné jak silné kmeny buka s tím řežem a pořád drží. Závady, vypínač, brzda a spojka, jinak motor v klidu. Vždycky jsem chtěl nějakou profi pilu od dobré značky, ale ta potvora držela až do ted, ted právě chcem koupit novou. Nyní jen pro jednu rodinu a les o dvou hektarech, stáří lesa 80 let. tento týden ji koupíme, ale stále nevím jakou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.99 (?), 5.3.2014 21:24 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 5.3.2014 21:25
Takže jste vyzkoušel více značek, podívejte se na Dolmar 6100.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.235 (?), 5.3.2014 21:56

Když jste byl spokojen s tím Oleo Macem 962,tak můžete využít ten a znovu si jej pořídit, u Bédi pořád dávají nějaké akce a slevy, nebo jak pán píše zkusil bych se podívat na ten Dolmar 6100 nebo nějakou Solovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.3.2014 21:42

560 je jedna z nejergonomičtějších pil. Velmi lehká, perfektne vyvážená s výborným výkonem. Pokud jste si jí zkusil, těžko se vám bude vybírat dál. CO se týče ostatních pil-málokterý obor má tak silnou konkurenci. Každý výrobce má několik typových řad a v každé mnoho typů. V lese uvidte snad od každého výrobce. Vůbec bych se nebál dolmaru nebo jonseredu (vím, že jejich zastoupení opouští náš trh, ale co-náhradní díl se stejně objednává a servisák si poradí s jonseredm líp než s moderní huskou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.99 (?), 6.3.2014 18:43

tento týden nebo nejpozději se rozhodne. Prej má být u Husky nějaké akce na pily, ale na jaké to se neví. Takže zatím vyčkávám.

Jít 2x do ole-omacu to asi ne, dost věcí mě na ní štvalo, jinak fakt to nechápu, že to vydrželo a takové štěsí na takový ojedinělý kus mít nebudu.

Oprava ole-omacu by stála 7000Kč v Mountu, takže se čeká na nějakou zadřenou na ořezávky budu dobrá. Tak těším se na novou.

S pozdravem víkendový řezáč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 6.3.2014 19:35

Od dubna u nás k dostání, vysší cena je díky značkové liště.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 6.3.2014 21:17

Pořád mají co dohánět 3,35kW vs 6,2 kg. Těžko soudit jaký je KM, spotřeba bude určitě výborná. Jen o spotřebě to není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika