Husqvarna 340



host - 157.179 (?)
28.11.2009 10:27

o kolik se asi zvedne výkon při seřízení po záběhu, Vám nikdo nemůže říct, protože to záleží na mnoha okolnostech. Všeobecně se uvádí, že u průměrného motoru to nedělá víc než 10%. Daleko důležitější jsou vlastnosti, které motor získá po záběhu. Motor se uvolní, je daleko živější, znatelně lépe akceleruje a zrovnoměrní se jeho chod. Ale zvednutí výkonu motoru neovlivní tolik řezný výkon, jako kvalitně nabroušený a správně zvolený řetěz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 159.239 (?), 28.11.2009 9:33

Taky se připojím, po dlouhé době pročítání Vašich příspěvků a porovnávání různých modelů pilek jsem se konečně rozhodl (hlavně díky J.S a dalších) pro pilu Dolmar ps 500.K mojí práci by mi určitě stačila i ps 420,ale cenový rozdíl nebyl tak veliký a trochu výkonu navíc není nikdy na škodu i když za cenu pár deka navíc.Ale k věci-pilu jsem hned samozřejmě chtěl vyzkoušet a jelikož jsem zrovna doma neměl do čeho říznout, vzal jsem ji ke kamarádovi který má asi 8 let husqvarnu 340.Musím konstatovat že po pár řezech s oběma pilkama mi přišlo že H340,ač s objemem o cca 10ccm menším vůbec nezaostávala, spíš naopak.Šla do řezu velmi dravě a nedusila se ač šlo o 40cm buk.Neříkám že se mi dolmar dusil, ale ta husqvarna se mu opravdu vyrovnala.Nebudu tady srovnávat kvalitu zpracování, materiálů a životnost, tam je na tom dolmar samozřejmě lépe.Navíc je v záběhu, takže jistě není nastaven na plný výkon.Moje otázka zní-je možno v procentech určit o kolik se asi zvedne výkon při seřízení po záběhu?díky za Vaše postřehy a názory.K.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.179 (?), 28.11.2009 10:27

o kolik se asi zvedne výkon při seřízení po záběhu, Vám nikdo nemůže říct, protože to záleží na mnoha okolnostech. Všeobecně se uvádí, že u průměrného motoru to nedělá víc než 10%. Daleko důležitější jsou vlastnosti, které motor získá po záběhu. Motor se uvolní, je daleko živější, znatelně lépe akceleruje a zrovnoměrní se jeho chod. Ale zvednutí výkonu motoru neovlivní tolik řezný výkon, jako kvalitně nabroušený a správně zvolený řetěz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 165.53 (?), 28.11.2009 10:44
s bratrem jsem cely den zkousel porovnavat jeho husku 346xp /retez 0,325/ a moji dolmar 111 /retez 3/8/.porezali jsme poustu dreva, shodli se, ze je mezi nima obrovskej rozdil-hlavne v prubehu tociveho momentu, ale viteze jsme nenasli. u husky me vadili forove packy sytice, dolmar se nam zdal trochu tezsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 29.11.2009 20:26

Na PS500 je většinou 3/8 x 1,5 (masivní a odolný řetěz "pro sedláky", má velký prořez a 2,4 kW s tím má co dělat). Pokud na té HQ340 bylo.325 x 1.3, tak je normální, že rychlost v řezu byla nastejno.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 29.11.2009 20:34

Naprostý souhlas husqvarny jsou většinou bzučáky kde je výkon honěn otáčkami a dolmar je tahoun který si ví rady i v nižších otáčkách záleží co komu sedí, a co jak dlouho vydrží.Řetěz hraje obrovskou roli jak jeho ostrost tak jeho dělení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 29.11.2009 21:22

Ještě jedna připomínka nejsem ani zarytý číňan ani dolmarista či jiný fanatik ale vezmu to zkraje švagr má stihl 390 je max spokojen, já mám dolmar ps-500taky spokojen, druhý švagr má pilu z hyper supermarketu taky řeže, a strýc má husgvarnu 365 a taky spokojen, každá pila vyžaduje asi jiný přístup ale všichni řežeme a jsme spokojeni.Dnes si může každý koupit podle kapsy co chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 29.11.2009 21:42

 Já bych s vámi souhlasil, nebýt spokojenosti s číňanem, ty jejich produkty nemají vývoj a proto jsou špatné a levné, je to přímá úměra, kdyby to bylo obráceně, stálo by bmw x5 100 000 kč. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 29.11.2009 21:59

Jste zaujatý proti číně jako někdo proti dolmaru, divil by jste se jak se rychle čína vyvíjí daleko rychleji jako my už dnes strácíme přehled co je vlastně čínské a co ne možná z toho počítače s kterého píšete je více procent čína než cokoli jiného, já sám jsem si nedávno objednal asi 5 výrobků po internetu a byla to všechno čína což jsem předtím nevěděl, nevíme ani kolik součástek na těch našich dolmarech je z číny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 29.11.2009 22:18

Jo a s tou přímou úměrou máte pravdu levná pracovní síla -levný výrobek.Proto se tam dnes všichni cpou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 29.11.2009 22:19

 Jo notebook, z kterého píšu, je nejspíš z číny a klávesnice s myší taky, ale to funguje, ikdyž jsem na klávesnici už 2x rozlil pivo

 Až budou dělat dobrý pily, tak je přestanu kritizovat. Jsem přesvědčen, že v číně řežou hq, stihl a dolmarem, neboť ty jejich chrchly jsou tak na bambusy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika