Husqvarna 560



host - 156.229 (?)
27.2.2013 22:03

Stando můžete nevěřit, můžete protestovat, ale to je všechno co proti tomu můžete dělat smiley  Prostou matematikou dojdete k závěru, že snížením o 0,4mm se docílí zmenšení spalovacího prostoru o 664,424mm³ což stačí k tomu, aby se chytnul revboost. Pila samozřejmě reaguje i bez něj, ale to je těžké vysvětlit, to se musí vyzkoušet. Kdo jednou vyzkouší revboost, těžko se mu bude zvykat na horší a proto je plno lidí, co s touto pilou mají trpělivost i když některé prvotní kousky měli dětské bolístky. Opakuji, že pilu vlastním z první vlny a počet oprav a závad je nula. Stando vy vlastníte Husqvarnu 362, což je pila staršího data výroby a asi si nedokážete představit o čem to je. 

Nějaké doladění, v podobě těsnění, nastavení vzdálenosti magnetů a přehrání software za novější není vůbec problém. V současné době probíhá v rámci celé ČR postupně školení servisáků, aby věděli jak postupovat při jakékoli závadě, takže už není problém s opravou. Kdo má problém s pilou a v servisu mu nejsou schopni pomoci, jde to řešit bezproblémů přes vedení Husqvarny, kde porádí, případně i po záruční době na svoje náklady opraví.  To není Jani o císařském řezu, ale o férovosti značky. Šířit fámu, že Stihl 362 je bez chybičky, bezporuchová a jediná správná je samozřejmě účelné klamání. Nezaujatý člověk musí zhodnotit 560tku jako daleko lepší stroj z důvodu akcelerace, výkonu, rychlosti, manipulace, vibrací, vyváženosti, držení rukojetí, obratnosti a váze, takže na straně Stihlu zbývá údajná bezporuchovost, což nechám na zvážení, ale i když už se mi nějaká porucha na 560 vyskytne, zdarma mi to opraví i po záruční době. U Stihl se na mě po záruce bez peněz vykašlou. Já jsem s podobným přístupem k reklamacím moc spokojen a jedním dechem dodám, že v současné době nevím o lepší pile co se řezání týče. T536LiXP, T540XP, 543XP, 550XP, 576XP jsou podobně výborné, Husqvarna po nevyvedené 4 řadě ukázala, že umí a patří na špici.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
karel73 - (7) - 169.121 (?), 27.2.2013 21:29

:-) Jani mně předběhl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 27.2.2013 21:34

Dobrá, v pondělí zjistím a dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karel73 - (7) - 169.121 (?), 27.2.2013 21:54

Díky, to budeš hodnej. Jsem docela zvědavej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 27.2.2013 22:03

Stando můžete nevěřit, můžete protestovat, ale to je všechno co proti tomu můžete dělat smiley  Prostou matematikou dojdete k závěru, že snížením o 0,4mm se docílí zmenšení spalovacího prostoru o 664,424mm³ což stačí k tomu, aby se chytnul revboost. Pila samozřejmě reaguje i bez něj, ale to je těžké vysvětlit, to se musí vyzkoušet. Kdo jednou vyzkouší revboost, těžko se mu bude zvykat na horší a proto je plno lidí, co s touto pilou mají trpělivost i když některé prvotní kousky měli dětské bolístky. Opakuji, že pilu vlastním z první vlny a počet oprav a závad je nula. Stando vy vlastníte Husqvarnu 362, což je pila staršího data výroby a asi si nedokážete představit o čem to je. 

Nějaké doladění, v podobě těsnění, nastavení vzdálenosti magnetů a přehrání software za novější není vůbec problém. V současné době probíhá v rámci celé ČR postupně školení servisáků, aby věděli jak postupovat při jakékoli závadě, takže už není problém s opravou. Kdo má problém s pilou a v servisu mu nejsou schopni pomoci, jde to řešit bezproblémů přes vedení Husqvarny, kde porádí, případně i po záruční době na svoje náklady opraví.  To není Jani o císařském řezu, ale o férovosti značky. Šířit fámu, že Stihl 362 je bez chybičky, bezporuchová a jediná správná je samozřejmě účelné klamání. Nezaujatý člověk musí zhodnotit 560tku jako daleko lepší stroj z důvodu akcelerace, výkonu, rychlosti, manipulace, vibrací, vyváženosti, držení rukojetí, obratnosti a váze, takže na straně Stihlu zbývá údajná bezporuchovost, což nechám na zvážení, ale i když už se mi nějaká porucha na 560 vyskytne, zdarma mi to opraví i po záruční době. U Stihl se na mě po záruce bez peněz vykašlou. Já jsem s podobným přístupem k reklamacím moc spokojen a jedním dechem dodám, že v současné době nevím o lepší pile co se řezání týče. T536LiXP, T540XP, 543XP, 550XP, 576XP jsou podobně výborné, Husqvarna po nevyvedené 4 řadě ukázala, že umí a patří na špici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 27.2.2013 23:07

Zdravím, jak si tady tak pročítám diskuzi došel jsem až na tento příspěvek na který musím reagovat. Já pracuji jako profík a býval jsem zapřísáhlím husqvarnystou. Také jsem se nechal zlákat novinkou v podobě 560-tky. Můj názor, totální šrot (kus co jsem koupil já :-)). Několikrát jsem ho reklamoval a podotýkám autorizovaný prodejce, se reklamacím vyhýbal jak to jen šlo. Prý se těchto pil prodalo spousta a jen ta má má pořád něco. Tak prý je to rukama apod. No, vidím z této diskuze, že závady má každá druhá. Po půl roce jsem pilu prodal a šel ke konkurenci pro stihl 362. A teď to hlavní co mám na srdci. 362ka je opravdu bezporuchová a jede jako čert. Pokud jsem s 560kou udělal za den 25kubíků, tak s 362kou jich udělám 30. Vibrace nejsou o nic větší než u 560tky.Vyváženost a držení jsou pouze o zvyku. Váha je opravdu větší, ale určitě to není takový problém. Jak říká kolega "nejsme žádný ořezávátka" :-). Největší výhodou ovšem je, že na 362ku se můžu opravdu spolehnout a vím, že odvedu práci kterou mám. S 560tkou to bohužel nešlo. Jestli se domníváte, že Husqvarna je na špici, tak podle toho co ukázala s 560tkou, mají na vrchol ještě daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 27.2.2013 23:54

Už ta první věta o zapřísáhlosti mi mírně nekoresponduje s vaším nákupem, ale hlavní je vaše spokojenost wink Já třeba na značky nehraji, prim u mě hraje výkon/váha a pohodlí.  Například mě zaujala nová pila od Stihl MS 150C a už podle obrázků poznám, že se bude dobře držet, bude dobře vyvážená a váha je luxusní až se začne prodávat, valím pro ni. MS 362 není nová pila, je to inovace, proto nemůžete posuzovat zavedenou pilu s úplnou novinkou. Za půl roku co jsem četl vaše závady, toho nebylo zase tolik, kromě zbytečně měneného autotune a vadného zapalování běžné závady drobného charakteru. S poslední větou nesouhlasím, technicky jsou na špici, jen nové řešení přináší i možné problémy. Inovovat do nekonečna staré pily a plácat se po ramenou jak jsou spolehlivé do nekonečna nepůjde. Viz. 362,461. Proč Stihl nasadil M-tronic jen do 241 a 441 a nikam jinam??? Ne ne, 362 je u mě pozadu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 181.12 (?), 28.2.2013 0:28

Nikdy som nepovedal že 362 sú bezchybné a to z jedného jediného dôvodu - nie sú bezchybné.Spoľahlivosť 362 je zhruba rovnaká ako 361.To znamená asi toľko že u Stihla si dali sakra bacha na to aby sa neopakovali problémy ako mali prvé 441 napríklad z výfukmi.Je to v prístupe.Do strojov ktoré sú určené ako nosné alebo najviac používané nedali nič čo neni odskúšané a poriadne preverené.Na tieto vymoženosti určili okrajový stroj 241,pravdepodobne z myšlienkou - vyskúšame - doladíme - uvidíme.Ja osobne si myslím že je to rozumný prístup.

Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale prišla 575 - xtorq, xp a ja neviem aké x-bombastické, prevratné novinky- katastrofa - do roka alebo dvoch bola na svete 576.Tá už bola spoľahlivejšia, ale aj tak to nebolo bohvie čo.Prístup Hq ku majiteľom 575? Tieto stroje už prakticky neexistujú.Skončila ročná záruka a stroj putuje do Hq neba.

2 - ková a 4-ková rada - musím to písať?

Prišiel kolosálny nástup 6-kovej rady smé x ja neviem čo a boost a tak otočený valec a taký gyro efekt a design a už sa mi ani nechce písať čo všetko je na nej super.Len má také malé mušky.Museli ju prekopať po necelom roku lebo sa crcala.Jednoducho nebola odladená.Súdruhovia z Hq vám povedia že sa ku problémom stavajú čelom.Ja osobne by som im dal po čele kladivom, za to že si dovolia Vám a aj mne tvrdiť že za Vaše peniaze dostanete super stroj a predhodia takýto nedokončený polotovar ktorý je akurát na zlosť.Len preto aby mohli povedať že oni sú prvý čo použijú tie rôzne zázraky žo na tom stroji sú.

  Argumenty typu špatný benzín, a špatná údržba - ja neviem  - ale podľa mňa tieto stroje nekupujú neaký záhradkári alebo vinári.Poväčšine ich majú ľudia ktorí na ne prešli z 357,359,365 a tie stroje to zvládali.Zrazu je benzín ktorý roky tankujete špatný a údržba ktorá stačila na staršie stroje nedostačujúca.

  Potom mi tu niekto napíše že by ju kúpil znovu, napriek tomu že po roku nemájú problémy konca-kraja.

   Vie mi niekto tento prístup nejako rozumne vysvetliť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 181.12 (?), 28.2.2013 0:33

Asi som trochu mimo - čím je 362 pozadu.Ak si odmyslíte elektronický karburátor a inak sklonený valec tak je to to isté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 28.2.2013 8:54

Ak si odmyslím 2mix pak máte pravdu, je to to isté co 361 s jiným číslem vydávané za novou pilu, která ve výkon/váha nebyla vůbec špatná. Nějak si v praxi ale nedokážu odmyslet tu větší váhu, menší výkon, akceleraci, úchop a celkově lepší manipulaci a práci. Opět se ale diskuze zvrtla úplně jinam než původní téma a sice příčina a odstranění díry po přidání plynu, proto bych raději držel téma zadavatele vlákna a jeho problému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.131 (?), 28.2.2013 12:30

Pán je odborník - takže - 2mix 362 má.U Stihla 2 -mix znamená predvýplach.Hq tento systém nazýva honosne X-torq a v podstate je to to isté -starý znnámy systém predvýplachu starý 50 rokov.Ako je to konštrukčne spravené je už iná diskusia.

   Jednoducho 362 je uplne nový a konštrukčne uplne iný stroj ako 361.A kým niečo také ako ste napísali zo seba vypustíte aspoň si overte čo sú pojmy a čo sú dojmy.To že na tom stroji neni napísané x- toto a x- hento a y boost a z -voľačo a neni strieborne lakovaná klavírovým lakom neznamená že je zastaralá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika