Elektrická řetězová pila, hmotnost



host - 179.249 (?)
16.11.2011 12:02
Asi poslední co bych při výběru pily řešil je váha. Když s ní neděláte celý den, tak půl kila nemá cenu řešit. Porovnávat benzínovou a el. je neporovnatelné. Mluvit v té souvislosti o ekologii a smradu? Je vidět, že jste s novou benzínovou pilou neřezal! Na pár větví na zahradě stačí nůžky nebo ruční pilka na vlastní pohon na to já ani benzínovou neberu, jen když je to třeba vzít u země.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 175.165 (?), 15.11.2011 23:26
Ak Vám stromy dovezú až do domu, alebo sa rezaním na špalky doma živíte, niet pochyby, že pri tak veľkom množstve dreva sa Vám lepšie robí s menej hlučnou a ľahšou el. pílou. Vačšina z nás však musí z dôvodu samovýroby do lesa a tam el. zásuvku nenájdete. Či máte v ruke 4 alebo 5 kíl, to už nie je taký rozdiel. Tých pár hodín 1-2 x do roka sa to dá v pohode vydržať. Viac bolia kríže ako ruky- od vláčenia špalkov. Ak bolia ruky, nie je to od hmotnosti píly, ale od tupej retiazky. Pri ostrej retiazke netreba na pílu tlačiť a vysilovať sa. Píla sa zahryzne do kmeňa a ide sama ako keď krájate maslo. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.253 (?), 16.11.2011 9:55

Myslím, že mi nerozumíte v použití pily. Pila pro moje potřeby je na hony vzdálená tomu, o čem píšete. Slouží primárně k tomu, aby na zahradě rostl správný počet stromů a aby měly stromy pěknou korunu. Na to mi bohatě stačí elektrická pila.Určitě si zkusím ty doporučené pily ošahat a poté si vybrat. Dolmar a Makita se zdají být hojně využívané.

Tupý řetěz je samostatná kategorie. Jak správně píšete, když pila nejde sama, je to ten pravý čas na výměnu.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.249 (?), 16.11.2011 12:02
Asi poslední co bych při výběru pily řešil je váha. Když s ní neděláte celý den, tak půl kila nemá cenu řešit. Porovnávat benzínovou a el. je neporovnatelné. Mluvit v té souvislosti o ekologii a smradu? Je vidět, že jste s novou benzínovou pilou neřezal! Na pár větví na zahradě stačí nůžky nebo ruční pilka na vlastní pohon na to já ani benzínovou neberu, jen když je to třeba vzít u země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika