Elektrická řetězová pila, hmotnost



host - 120.31 (?)
15.11.2011 9:31

Ohledně té hmotnosti jsem se špatně vyjádřil, i když je ES21XX těžší než např. ES33A tak je lépe vyvážená a práce s ní je méně namáhavá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 83.137 (?), 14.11.2011 23:02, zobrazeno: 10699x

Ahoj, dle nadpisů příspěvků, zde napsaných, se většina z nich týká benzínových pil. Rád bych se zaměřil trochu na elektrické pily.

Máme dobrých 10let elektrickou pilu Oleo Mac s výkonem 1600W. Typ přeně nevím, neb se nachází x km daleko (na přání doplním). Pilu využíváme 4x do roka, pracujeme s ní dva dny a pak má volno na měsíce. Za těch 10 let se na ní měnil řetěz a šroubek pro napínání řetězu, nic víc.  Jsem s ní opravdu spokojen, zaplatila se již několikrát.

Kdybych si měl pořídit novou pilu (a to bude určitě časem potřeba) mám poměrně jasnou představu - pila bude opět elektrická a ocenil bych co možná nejnižší hmotnost. To je rozhodující kriterium. Viděl jsem na e-shopu, že hmotnost elektrické pily může být okolo 3.7kg, to je asi přijatelné. Výkon není rozhodující, kolem 1500W bude stačit. Vždyt ta součásná má 1600W. Stejně tak délka lišty 30cm bohatě stačí.

Máte tip, kterým směrem se při hledání vydat?

díky, Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 15.11.2011 6:18

Záleží kolik do ní chcete investovat, ale pokud Vám záleží na hmotnosti, tak kupte pilu s motorem v ose, a myslím že tady je nejlepší volba dolmar nebo makita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 15.11.2011 8:52

Dolmar ES33A nebo Makita UC3020A. Motor v ose (Dolmar ES21xx) je lepší, ale váží 4,5 kg = i tak naprosto bez problémů i pro ženskou. Berte tu která vám líp sedne do ruky, hmotnost je v tomhle případě vedlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.31 (?), 15.11.2011 9:31

Ohledně té hmotnosti jsem se špatně vyjádřil, i když je ES21XX těžší než např. ES33A tak je lépe vyvážená a práce s ní je méně namáhavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.253 (?), 15.11.2011 9:51

Díky za tipy.

Abych se přiznal, na značce mi nezáleží. Na ceně přirozeně ano, ale nejde jen o cenu. Parametry, které jsem uvedl v úvodním dotazu (elektro, 30-35cm a hmotnost) jsou rozhodující.  Podíval jsem se i do obchodů na západ od šumavy, tam jsou ceny přijatelnější než v ČR. Nepřekvapí to.

Co přesně znamená "motor v ose"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.237 (?), 15.11.2011 11:07

Motor v ose = nekouká doleva do strany, ale je v těle pily směrem dozadu k zadní rukojeti. I když váží víc než ta s motorem do strany, tak díky lepšímu vyvážení se s ní pracuje líp (jak psal xx120.31). I když každému sedne něco jiného - je třeba vyzkoušet.

Na značce mi taky nezáleží - nekoukám co tam je za nápis, ale jak se s tím pracuje, jak kvalitně to je udělané, jak dlouho to vydrží a kolik to stojí peněz.  Dolmar a Makita jsou stejné pily, vyrábí se na jedné lince a rozdíl je jen v barvě = berte tu která je aktuálně levnější nebo jaká barva se vám víc líbí.

Lepší je na pile střídat aspoň 2-3 řetězy = nejlíp koupit rovnou s pilou. Kromě rovnoměrného ojetí řetězky a řetězu je hlavní výhoda v možnosti při ztupení vyměnit řetěz a hned pokračovat v práci, brousit v klidu potom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.61 (?), 15.11.2011 8:55
Benzínová pila OleoMac 952 má hmotnosť iba o 1,3 kg väčšiu, výkon 2,5 kW a môžete s ňou ísť aj do lesa na agáty či hraby. Pravdaže cena už je oproti elektrickej vyššia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.253 (?), 15.11.2011 9:54

Inu to je těžké, máme na zahradu vybavenou elektro infrastrukturou a opravdu benzínový stroj nepotřebuju. Hluk, provozní kapaliny, smrádek to jsou negativa... a navíc co lesa chodit nemusím. To nejsou moje stromy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.11.2011 19:00

Běžte někam, kde Vám tu Makitu, či Dolmara pujčí do ruky a vsadím se, že nějaké ty řeči o hmotnosti Vás přejdou, navíc si myslím, že pokud vyzkoušíte pilu v řezu, budete ji potřebovat hned!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.48 (?), 15.11.2011 19:58

Mám Dolmarku ES2135A pár týdnů a nechci ji chválit ale šlape velmi dobře. Má zatím nařezáno jen 15 kubíků dubu a habru na špalky 33cm cca 60stromů. Stromy byli v průměru 30-50cm. Na můj vkus možná trošku víc papá oleje nebo se mě to jen zdá. Možná má jen menší nádržku ale na to se dá zvyknout a častěji kontrolovat pohledem obsah oleje. Jinak této pilečce nemůžu nic vytknout, pefektně sedí v ruce, lehoučká a nezavazí motor. Dobrý kup!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika