Élektrická píla č.1



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?)
18.11.2009 20:41

To poznáte úplně jednoduše, nejprve si nastartujete motorovou pilu a pořežete pár kusů dřeva a potom zkusíte řezat elektrickou pilou. Kdo nepozná rozdíl v hluku, tak jeho další cesta by měla směřovat na ORL. V návodu je uvedena ochrana sluchu, to že ji někdo použije u el. nářadí a jiný ne u 80 ccm pily je problém obsluhy a nelze podle toho porovnávat hlučnost. Také jsou lidé, kteří musí ochranu sluchu používat z důvodu vyšší citlivosti, nebo následným zdravotním problémům(bolesti hlavy a pod.). Hluk unavuje a způsobuje nesoustředěnost i nutí podvědomě pracovat rychleji, aby se zkrátila doba působení hluku. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 118.44 (?), 16.11.2009 19:10

Byl to pro ni asi dost záhul, ale na 1-2 řezy s odpočinkem by to zvládla.Souhlas s tím že pro tesaře je to ok, ale tohle bych s ní denně řezat nechtěl, ale na tohle si ji asi málokdo koupí, spíš je to extrém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 16.11.2009 19:19

Jasně, benzín nad 4 kW by na takové dřevo byl výrazně lepší. Elektrika s potřebným výkonem by ale byla šílené monstrum i s kabelem a jističem. Jinak ta pila tohle zatížení vydrží dlouhodobě, jen to řezání zabere víc času.

Je tam hezky vidět vypnutí el. ochrany při přetížení (zatlačení do řezu). Taky zásadní chyba - pilu zapínal až po nasazení do řezu (řetěz musí běžet už před řezem).   Taky zbytečně složité cvičení s kládou, i když u začátečníka se dá zajišťování proto otočení pochopit. I to zastrčení třísky do řezu, aby se z druhé strany trefil (ale stejně se moc netrefil ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 16.11.2009 19:36

 No taky bych to zvládnul možná líp .

 Ale na takovou pilku je to pěkný výkon, klobouk dolů, myslím, že levnější pily z marketu by s tím měly hodně velký problém, pokud by neshořely v půlce klády .

 Velká chyba na tom videu je slabý prodlužovák, zmenší výkon klidně o 20-30% a na takové silném dřevu je to hodně znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.11.2009 11:54

Když jsem tady ten odkaz dával tak jsem tím chtěl tuto pilu vyzvednout že i tohle uřeže, samozřejmě já bych to možná uřezal i mojí 20let starou narexkou nahrčel bych se na tom nejméně jednou tak dlouho ale taky by to šlo.Ale když mi někdo tvrdí že je tato pila ideální řešení na špalky průměru 60 a víc tak asi ztratil soudnost.Kladovku bych s takovými průměry opravdu řezat nechtěl ale jde to, to vám jistě všichni po zhlédnutí toho videa potvrdí.U jednoho prodejce jsem se dočetl že je vhodná pro tesaře a pod náročné uživatele kvůli uložení motoru v ose a motor do strany nezavazí v případě komplikovaných řezů a úhlů ,kde by starší provedení mohlo dělat problémy.Takhle uložený motor měla i ta moje narexka před 20 lety ale to je jinší kategorie -ruční přimazávání atd.Tohle uložení může být pro někoho opravdu velká výhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.11.2009 12:39

Já jsem se s nikým takovým nebavil, kdo tvrdil, že tato pila je na 60cm ideální. Sám jsem si vyzkoušel řezat větší průměry dubu, 1/4 90 cm buku a pod. U pil nižšího výkonu je 2 násobně samozřejmé, že mají ostrý řetěz a u el. pil, že přípojka je dimenzována na příkon pily. V jednom videu jsem natočil ES 2135A, při řezání většího průměru dubového špalku. Už jsem to nechal tak, ale na asi 50 m prodlužováku jsem si až potom uvědomil, proč to není ono.  Jinak je to pořád o tom, že takovou pilu ocení např. ten, kdo ji často používá, ale neznamená to, že na 60 cm dřevo. Taková pila je vynikající nástroj pro tesaře, který by x krát startoval benzínovou pilu, musel by připravovat směs pro pohon motoru a v neposlední řadě by musel dýchat v komplikovaných situacích výfukové plyny. To stejné platí pro krácení hranolů, fošen, latí, výrobu bednění pro betonáže, až po palivové dřevo. Kdo připravuje hodně palivového dřeva, tak zatěžuje pilu sice nárazově, ale velmi intenzívně. Je to spousta řezů nutných pro dělení dřeva. Jen pro zajímavost můžete porovnat profi el. pilu SOLO 614, která má jen 1400W, ale výrobce ji doporučuje na profi a pro řemeslníky což je vlastně = použití. Není to tedy jen výkon, co určuje, jestli je nástroj profi, nebo hobby. Další zajímavostí je to, že tato pila má nastavitelné čerpadlo, ale model 620, který ji v podstatě nahradil již ne, ale má uvedený systém ekomatic, což dost dobře nechápu. U el. pily čerpadlo musí mazat, když běží motor a řeže se. Když motor neběží, čerpadlo stojí. Tím je zamezeno mazání tehdy, když to není třeba. U benzínových pil je to jasné, motor pily běží a dřívější systémy s pohonem od klikové hřídele poháněly i olejové čerpadlo, tím se systém s pohonem od řetězového kola a navíc s regulací dá označit, jako eko s úsporou mazacího oleje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.131 (?), 17.11.2009 16:21

dolezita je ostra a dobra retaz a trpezlivost. Netlacit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jao - (28) - 28.201 (?), 18.11.2009 20:30

K tomu videu by som len dodal, že to drevo bolo snáď z balzy :-) To sa to potom reže. Ten, kdo už pílil taký priemer z bukoviny vie, že manipulácia s takým priemerom je omnoho zložitejšia a nejde to tak pohodovo ako na videu. Rád by som videl na porovnanie, ako vyzerá pílenie tvrdého dreva s elektrickou pílou.

A ak je elektrika taká tichá, že neruší susedov, tak nerozumiem tým sluchátkam na videu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.11.2009 20:41

To poznáte úplně jednoduše, nejprve si nastartujete motorovou pilu a pořežete pár kusů dřeva a potom zkusíte řezat elektrickou pilou. Kdo nepozná rozdíl v hluku, tak jeho další cesta by měla směřovat na ORL. V návodu je uvedena ochrana sluchu, to že ji někdo použije u el. nářadí a jiný ne u 80 ccm pily je problém obsluhy a nelze podle toho porovnávat hlučnost. Také jsou lidé, kteří musí ochranu sluchu používat z důvodu vyšší citlivosti, nebo následným zdravotním problémům(bolesti hlavy a pod.). Hluk unavuje a způsobuje nesoustředěnost i nutí podvědomě pracovat rychleji, aby se zkrátila doba působení hluku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jao - (28) - 28.201 (?), 18.11.2009 20:52

O tom URL budem premýšlať, ale kupodivu ste nezareagoval na tú váhu dreva. Veď to by videl aj čerstvo ošetrený pacient z očného, aké drevo sa rezalo. Ja niesom nejaká bábovička a nemám problém s veľkou tiažou bremena, ale s takým polienkom z hrušky by som sa zapotil. A zrovna Schwarzenegger to drievko na videu nezdvíha :-) Ohľadom výkonu el. píly je to zavádzajúce video.  Pan Michal, pozdravujem Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.11.2009 21:05

Když zmiňujete buk, tak nedávno jsem řezal 50 cm průměr buku -ale surák - sice motorovou pilou, ale to je úplné máslo proti suchým dubům. Kdyby se to natočilo, tak to bude vypadat, že ten buk byl úplně práchnivý. Ale to video jsem si ještě ani neprohlédl, protože mě třeba toto moc nezajímá, kdo s tou pilou kde co řezal. Já vím, co s touto pilou řežu já a to je pro mě podstatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika