elektrická pila



beny - (7)
15.4.2006 22:25
Hlučnost je přibližně 100 db. Elektrické pily jsou mnohem víc tiché, než pily benzinové. Pokud budete používat pilu pouze doma nebo na chatě k řezání dřeva na topení a neplánujete časem chodit připravovat do lesa dříví, pak Vám bohatě postačí pila elektrická. Pokud si koupíte Narexku, rozhodně neuděláte chybu. Kvalitní el. pila je silnější než nejlevnější benzinová pila.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 4.125 (?), 17.2.2006 20:26, zobrazeno: 16496x

Vlastním již 3 roky elektrickou řetězovou pilu Castor Hi-tech 1,6 a jsem s ní velice spokojen. Nařezal jsem s ní již mnoho desítek m3 dřeva a i porazil    několik stromů. Za tu dobu na ní nebyla  závada (kromě výměny opotřebené řetězky a řetězu). I při řezání velkých špalků plným záběrem lišty  jde pila do řezu velmi dobře a nedochází zde, jako u některých pil ke klesání rychlosti řetězu. Za tu dobu se mi již dávno zaplatila. Zde je vidět, že i méně známá značka pil může být velmi dobrá.

 

 

 

 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.197 (?), 15.4.2006 12:31
Asi máte pravdu ale poradte mě jakou pilu jestli je lepší narexka na elektriku nebo klasickou motorovku ?
Dále by mě zajímalo jak je to z hlučností elektrické pilky na žadné pile nikdo neuvádí db,ale klasická motorovka docela na plnej výkon řve.Děkuji za odpověd nebo napište do mé diskuze narex vs hecht děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
beny - (7), 15.4.2006 22:25
Hlučnost je přibližně 100 db. Elektrické pily jsou mnohem víc tiché, než pily benzinové. Pokud budete používat pilu pouze doma nebo na chatě k řezání dřeva na topení a neplánujete časem chodit připravovat do lesa dříví, pak Vám bohatě postačí pila elektrická. Pokud si koupíte Narexku, rozhodně neuděláte chybu. Kvalitní el. pila je silnější než nejlevnější benzinová pila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.55 (?), 2.6.2007 21:08
Mate někdo zkušenost s el. pilou O.K.2OOO-4OO, prodává se v Baumaxu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.225 (?), 3.6.2007 16:00
El. pilu OK z Baumaxu jsem kdysi měl. Vydržela asi 2 hodiny provozu, pak se rozsypala převodovka. Navíc už při mírném sevření řetězu v řezu padal řetěz z lišty (asi nějaká šmejdská lišta)...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 3.6.2007 20:52
souhlasím s Benym! narexku mám taky a je to bez problémová 10Letá mašinka... i když už se u mí něnil rotor za 1500Kč, stále je ve výborné kodici. eletrická je doopravdy i mnohdy výkonější než benzinová - jenže ta má zase vetší řeznou rychlost.. nic méně kdo s eletrykou chodí kácet stromy je podlemě zoufalc... a průměr špalku neni žádný podstatný faktor pro posuzování výkonu... pokud to ovžem neni alespoň merový vyschlý dubový kmen.. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.173 (?), 13.6.2007 9:40
Mám osobní zkušenost s Narexkami. Původní provedení-polyamidové velké kolo s vnitřním ozubením - vlastně prstenec v převodovce - velmi křehké a citlivé na teplotu - rozsypalo se. Další verze - totéž kolo bandážované kovovým kroužkem. Pro rozdílnou roztažnost materiálů po zahřátí kroužek odpochoduje z polyamidu a rozšrotuje vše v převodovce. Třetí verze je tentýž kroužek na několika místech zažmolený či zamáčklý do polyamidu. Drží lépe, ale tyto vleklé problémy to neřeší. Vystřídal jsem takto tyto pily čtyři a byly vždy opraveny týmiž nekoncepčně vyráběnými díly. Smiřme se s tím, že Narex není svým vlastníkem (Festo Group) a produkuje kvalitu zapadající do koncernové politiky, tedy lepší hobby. Rozhodně to nelze srovnávat s 25 let starými (komunistickými) stroji.Tam byla úplně jiná vinutí rotorů, jiná ložiska, jiná sklíčidla. Taky ty mašiny vážily 2x tolik. A toto vám v soukromém rozhovoru v Narexu i přiznají. Jo a ekologické oleje se na mazání řetězu vůbec nehodí, protože vám zaschnou v hadičkách čerpadla a vy musíte rozebrat skoro celou pilu a vyčistit to. A řezat bez mazání nelze, to se zničí úplně všechno přehřátím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.6 (?), 13.6.2007 16:40

Na každodenní práci profesionála samozřejmě bioolej, ale vzít pilu párkrát do roka na chalupě?

Tak si přečtěte, co vyzkoumali v Německu.....

http://lesprace.silvarium.cz/content/view/726/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.142 (?), 17.6.2007 15:36

Elektricke pily pouzivame zasadne STIHL, momentalne nejnovejsi E220, ty starsi si nepamatuji (asi E20) ale ty uz se stejne neprodavaji. Pilky jedou opravdu hodne - v dvousmennem provozu. Jediny problem byl v tom, ze po cca roce provozu pravidelne odchazely vypinace - opravdu u vsech pil, jde o konstrukcni vadu. Prestalo pracovat casovani rozbehu motoru. Pote co jsme nahradili to zpozdene spinani elektronikou, jedou pily naprosto bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika