Dolmar, Stihl, Husqvarna nebo něco jiného?



host - 186.186 (?)
15.9.2007 19:28
Dnes sem chvíli řezal dřevo a když sem chtěl pilu vypnout tak to nešlo musel sem to vypnout přes sytič. Bude asi nějak vypinač poškozen nebo něco jíného co myslíte? Typ pily je jonsered 2156
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 186.186 (?), 14.9.2007 22:33
Mě se zdá, že když řezu s Husqvarnu na příčny řez není tak agresivní jako stilka ta se mi zdá agresivnější, ale při odvětvování se mi lépe manipuluje s husqvarnu.
A ještě jednu věc soused má husqvarnu 246 je přes 10let stará řeže dobře a je udržovaná,ale řezal sem i se stilkou (nevím přesně typ), ale byla v podobném obsahu jako Husq. i stejně stará, ale narozdíl byla mnohem častěji používaná méně udržovaná a nmohem, ale opravdu mnohem lépe řezala. Nevím ja si to mám vysvětlit jestli zrovna trefil na tak unikatní stroj ten člověk? Mě se zdá i když nerad to říkam, stilky jsou se mi zdá houževnatější pily takové odolnější vůči náročným podmíkam. Co si myslíte vy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2007 8:44
To by se muselo porovnat dle typů. Takto je to těžké, navíc  použití obou pil bylo asi stejné???. Stačí, aby byla pila lehce přidřená a již nemá takový výkon, nebo filtry, palivo, řetězy - vše stejný stav, druh řezaného dřeva, seřízení pily, stav vůbec řezné soupravy, druh oleje na řetěz - to jsou všechno vlivy, které mohou ovlivnit řezný výkon natolik, že rozdíl bude velký. Pocitově se může zdát výkon dané pily velký, vezmete druhou a zjistíte značný rozdíl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.186 (?), 15.9.2007 14:51
Pane J.S.a jak velký má vliv na výkon pily olej na řetěz? Je mi jasné, přepálený nebo jinak použitý olej o tom se bavit nebudem to není dobrý nápad lít do pily, ale já dávam M6A a když nemají tak M6AD oba oleje jsou kupované jako sudové je tam nějaký rozdíl od baleného oleje co se třeba prodává na benzínkách? Toto by mě fakt zajímalo. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2007 15:09
V takových olejích rozdíl nepoznáte, ale měl jsem na mysli např. M6A(D) a třeba fritovací, nebo hydraulický olej, případně PP44. Tyto oleje jsou buď moc řídké, nebo zase moc husté a nemažou tak, jak by měly ve velké zátěži. Buď moc odstřikují, nebo kladou velké odpory čerpadlu i pohybu řetězu na liště, zejména v chladném počasí. Lidé jsou schopni používat doslova co teče a je mastné, potom se ale hodně diví, když je po čerpadle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.186 (?), 15.9.2007 15:23
V zimě když řežu tak si ten olej naředím stolním olejem na 3l M6A dávám 1l lukany, vadíto moc,že to takdle ředím. Slyšel sem, že to je lepší, protože olej v zimě je hustější tak se to má v malém poměru zředit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2007 19:16
Tento Váš poměr nevadí, akorát ty obyčejné rostlinné oleje mají nízké mazací schopnosti a samotné zalepují, proto to nemíchejte s menším poměrem - nejvíce to vadí v čerpadle a vedení oleje. Ale pod odstředivou spojkou na skříni motoru , na válci, ventilátoru a pod ním je to pěkná piplačka dostat to pryč. V zimě je vhodnější řidší olej, v létě to tak nevadí, pouze olej více odstřikuje, proto je vhodnější hustší - tedy normální - proti zimě. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.186 (?), 15.9.2007 19:28
Dnes sem chvíli řezal dřevo a když sem chtěl pilu vypnout tak to nešlo musel sem to vypnout přes sytič. Bude asi nějak vypinač poškozen nebo něco jíného co myslíte? Typ pily je jonsered 2156
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 15.9.2007 19:54
Na typu pily v podstatě nezáleží. Vypnutí zapalování je řešeno tak, že vypínačem ukostříte kontakt, který je na modulu zapalování. Proto, pokud není ukostřen, tak se zapalování nevypne. Příčiny - vadný vypínač, zkuste jej prostříknout sprejem na kontakty, nebo stačí WD např., upadený vodič mezi zapalování a vypínačem, přerušený vodič - je nutné obyčejnou zkoušečkou proměřit vypínač, vodič a provést kontrolu poškození. Ten vypínač je řešen jednoduššeji, jako dříve ty posuvné a měl byste zjistit závadu.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.150 (?), 7.9.2008 19:24

Zdravím Vás, mám doma asi 15 let starou Husku 40, řeže dobře... ale už je to hold starší pilka, čili jsem kupoval novou pilu a chtěl jsem trochu větší obsah- 60-65ccm, ale huska mně strašně zklamala s tou podzimní akcí... pila co měla být v akci u prodejce(oficiálního-uvedeného na netu!) v akci nebyla, tak jsem si koupil stihlku ms 310, má obsah 60ccm a výkon 4,4 koně.

jinak co se týče výběru já bych volil mezi Huskou a Stihlem, jsou to nejprodávanější značky... a kvalitou a cenou ale i výkonem si odpovídají... poté bych řekl že to je o tom, že někomu se líbí ta a někomu ona...

P.S. ne nadarmo se husky a stihlky používají v lese, mám několik kámošů dřevorubců a ti mají pil několik a vždy to je stilka nebo huska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika