Dolmar, Stihl, Husqvarna nebo něco jiného?



host - 54.87 (?)
3.4.2007 23:20
Je vlastne vylepsena Contra S doplnena o dekoventil.Contra sa  pozivala u lesov, podla mna je toho este hodne medzi ludmi. Chcete poradit servis pri vas alebo sa ma niekto sam prihlasit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Chemik - (2), 3.4.2007 21:49

Asi jsem jenom hlupák, ale pan J.S. mi dokázal poradit v každém problému (i když jsem psal anonimě), na který jsem zde psal. Tak nevím proč se do pana J.S. tak "šije". Když jste tak chytří, pište na otázky v tomto fóru tak rychle a s takovou jistotou a profesionalitou jako pan J.S.. Potom se asi uvidí kdo je jaký "chytrák". Rozhodně nejsem jeho kamarád ani spolupracovník, ale spíše příznice. L.Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.201 (?), 3.4.2007 22:13
Dík, pro toto to dělám. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.66 (?), 3.4.2007 22:25
Zaujímam sa o názory na píly. Ak by to bolo tak že napíšem svoj názor, prípadne neskôr nejaké upresnenie, potom je to vec konštruktívna a aj pre druhých prínosná. Neviem však pochopiť ten stupňujúci sa názorový ping-pong dvoch či troch tvrdohlavých hláv ktoré nevedia kedy prestať a odísť z bojiska so cťou, teda konštatovať (bez urážok, osočovania), že to nabralo nesprávny smer. Veď  všetko je to vec názoru a nie  neochvejnej pravdy. Na odľahčenie témy sa teda opýtam úplne "od veci"- mám prislúbenú pílu Stihl 090 AV, 137cm3, výkon niečo nad 6 kW. Je to starenka, konštruovaná od roku 1968.  Nefunguje, ešte neviem čo má za problém, ale budem mať záujem dať ju do prevádzky. Môj záujem je nie len profesný, ale aj zberaťeľský, preto neberiem rady typu- zahodiť, poradím ti niečo lepšie. Tak a teraz som zvedavý kto sa prihlási ako odborník, pre ktorého tento oriešok bude zaujímavou výzvou ... Píla je zatiaľ v Rakúsku, ale o mesiac bude tento "traktor" parkovať v mojej garáži.  Andrej Irša  irsa@rezbarstvo.sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.201 (?), 3.4.2007 22:58
Až budete vědět alespoň základní indície toho nefungování - např. neháže jiskru, komprese = 0, karburátor od nové pily nečištěn případně jeho části opotřebované atd, může to být i pouhým nedotažením šroubů u válce, nebo špatnými gufery .... potom více. S tímto strojem to vidím na hlavně sběratelský kousek, ale proč by nemohl být funkční. Jinak já jsem se žádné opravy nebál, ale na dálku je to někdy i z pohledu nepřesného popisu závady složitější.ND se dají vyhledat-( i koupit) na e-bay J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.87 (?), 3.4.2007 23:20
Je vlastne vylepsena Contra S doplnena o dekoventil.Contra sa  pozivala u lesov, podla mna je toho este hodne medzi ludmi. Chcete poradit servis pri vas alebo sa ma niekto sam prihlasit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.66 (?), 3.4.2007 23:53
Dostal som tip na pána tady v regióne, takže reakcia skoro okamžitá a dobrá. Ale je možné, že neuspejem. Takže môj problém už bude možno vyriešený a ak nie tak sa zasa ozvem. Tak ďakujem za poslané maily...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.66 (?), 3.4.2007 23:33
Ďakujem J.S, našiel som na e-bay v rakúsku ponuku súčiastok aj na tento stroj, ale aj tak nás spája asi spoločný záujem. Ja som pôvodne strojár, presedlal som na drevo. Budem mať záujem aj o iné informácie ktoré sa do fóra nehodia. Dlhšiu dobu zhromažďujem informácie o nástrojoch na opracovanie dreva (katalógy, názory,linky, informácie o značkách,  výrobcoch, rozšírení v regiónoch...).  Je toho veľa a som závislý na ľuďoch ktorí sú "postihnutí" podobne. Pošli mi (môžem tykať?) kontakt, ak by si mal obavu či je záujem seriózny pozri na www.rezbarstvo.sk, alebo zadaj moje meno v Google. Ostatní hádam prepáčia tento osobný pokec, ale možno sa nájde aj iná spriaznená duša....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.184 (?), 22.8.2007 12:18
Husqvarna, Stihl, Solo, Dolmar, Jonsered a nič iné. Na XVII. majstrovstvách Slovenska drevorubačov súťažilo 36 pretekárov. V ich rukách bolo podľa počtu - 13 Husqvarna, 11 Stihl, 5 Solo, 4 Dolmar a 3 Jonsered. To len pre informáciu čo profesionali v lese používajú. To, že tam bolo kompletná česko-slovenská elita je vo výsledkových listinách na http://www.lesy.sk/showdoc.do?docid=2914
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.201 (?), 22.8.2007 18:20
Vybírám vždy dlouho, a zvažoval jsem to samé. Podotýkám, že neupřednostňuju jen jednu značku, ale vybírám za ty prachy, co největší kvalitu. Za kvalitu považuji výdrž, hodnotím způsob provedení výrobku, a provozní náklady, včetně způsobu ovládání. Doporučuji jednoznačně na Vámi zvolené využití /stejné u mě/ STIHL 230, s uchycením lišty na 2 šrouby. Nechá se koupit do 10000kč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 26.8.2007 15:16
V poměru k počtu pil od jedné značky a umístění závodníků, kteří ji používali se již několikrát jednoznačně nejlépe umístila značka Dolmar. Od jisté doby se uvádějí pouze výsledky a jména závodníků, značka pily, kterou ten který závodník používal není pro jistá média zajímavá - bez komentáře!!!!!! Protože když to bylo opačně, tak toho byly plné noviny a časopisy daných firem.Také proto jsem popisoval značku Dolmar více, než jiné, i když mě zajímají všechny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika