Dolmar PS7910



host - 66.16 (?)
15.2.2017 20:15

Děkuji za dobrou zprávu, jsem rád za pozitivní zkušenosti. Myslel jsem dolmar obecně, ne přímo 6100.  Těch případů zadření i jiných problémů je na diskusích opravdu mnoho, třeba celé vlákno s názvem "Profi Dolmar rozhodně nedoporučuji" na serveru dumachalupa.cz, včetně teorií, že zdaleka ne vše musí být zanedbáním ze strany uživatele, nebo týkajících se modelu 5000, nebo třeba na heurece recenze PS6400 (zobrazit všechny), nebo tamtéž ohledně modelu PS - 5105 C poslední 3 hodnoceni atd atd. Co si o tom všem má neznalec této značky myslet? Proto jsem moc rád, že se ozval někdo s pozitivní zkušeností a ještě přímo na model, který mne zaujal, děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 66.16 (?), 14.2.2017 20:54

já uvažuji už nějakou dobu o 6100, za zimu jsem přečetl všechna možná fóra a recenze ale dost mě u této značky odrazuje vysoký počet případů zadření, až se mi nechce věřit, že za vše může jen špatná směs a nedbalost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.48 (?), 14.2.2017 21:03

Ta moje ma sakra najeto, ale riskl jsem koupi, ukecal jsem ji pod 5K a drobny servis stal 800 komplet, prace a membrany a palivova hadicka a prohlidka a svete div se, vnitrek je ok a jede fakt dabelsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.171 (?), 15.2.2017 19:05

Vysoký počet zadření 6100? Na jakých forech to píšou.Provozuji 2 v těžbě a po dvou letech jen drobné opravy a spotřební součástky které se mění u každých pil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.16 (?), 15.2.2017 20:15

Děkuji za dobrou zprávu, jsem rád za pozitivní zkušenosti. Myslel jsem dolmar obecně, ne přímo 6100.  Těch případů zadření i jiných problémů je na diskusích opravdu mnoho, třeba celé vlákno s názvem "Profi Dolmar rozhodně nedoporučuji" na serveru dumachalupa.cz, včetně teorií, že zdaleka ne vše musí být zanedbáním ze strany uživatele, nebo týkajících se modelu 5000, nebo třeba na heurece recenze PS6400 (zobrazit všechny), nebo tamtéž ohledně modelu PS - 5105 C poslední 3 hodnoceni atd atd. Co si o tom všem má neznalec této značky myslet? Proto jsem moc rád, že se ozval někdo s pozitivní zkušeností a ještě přímo na model, který mne zaujal, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.2.2017 20:52

vždy treba brať do úvahy množstvo problémov ku počtu predaných kusov, teda pri rovnakej poruchovosti, keď sa napr. oleo mac, hecht alebo nejaké noname predávajú viac ako značkové, tak absolútny počet porúch bude vyšší. v tom kontexte keď predpokladám, že dolmar v predajnosti ťahá za kratší konies so stihl a hq, tak tých porúch je podľa mňa dosť. tiež treba brať do úvahy, kde sa to píše, lebo napr. na heureke hodnotia skutocni majitelia, ktori si produkt kupili a na fore moze hocikto napisat. tiez vyslovene negativne hodnoteni mozu byt od konkurencie, tam vzdy treba zhodnotit aku motivaciu kto ma a hlavne vzdy mat triezvy usudok :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.36 (?), 15.2.2017 21:13

Dolmar byl méně známý a na různých fórech se o něm více psalo a také si ho koupilo vzhledem k ceně více absolutních amatérů, kteří následně poškodili motory různými chybami. Mezi největší patřily náhrady olejů za nedoporučené, dlouhé skladování hotové směsi, tupé řetězy, dlouho nepoužívané pily s rostlinným olejem, poměr oleje v benzínu. V prodejnosti tahají za krátký konec všechny značky, doba, kdy každý vesničan toužil po motorové pile je nenávratně pryč. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 15.2.2017 21:25

40.36: napísali ste to tak, že vlastne len absolútni amatéri sa dali zlákať na túto značku a zničili ju, kto sa trochu vyznal do techniky, tak vsadil na inú značku. alebo mám to chápať tak, že keď ide o konkurenčné značky, tak vždy je chyba konštrukcie, nekvalitného spracovania ale v prípade dolmaru, je na vine amatérska obsluha? :)

edit: čo sa týka predajnosti, tak si myslím že segment profi píl asi upadá u každej značky, lebo už tak neťaží ako kedysi, aj keď určite sú regióny, kde to ešte funguje a segment hobby píl zase dosť "trpí" resp. je ovplyvnený lacnou konkurenciou, čo kedysi tiež nebolo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.106 (?), 15.2.2017 21:53

Žádný výrobek není 100 procentně blbuvzdorný. U benzínových strojů se potvrzuje zvláště, jednomu vydrží desítky let, druhý zadře v záruce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.16 (?), 15.2.2017 21:53

mám z toho všeho čtení kolem dolmaru pocit, že kolem této značky existuje něco jako "náboženství" podobně jako třeba v případě elektroniky kolem apple. To jsou pak informace zkreslené. Jinak pokud do toho půjdu, rád bych jel na Aspenu (XP Power 2T) jako jsem zvyklý u husqvaren, předpokládám, že to není pro dolmar problém??? a pokud zadřu jako ten lesák 30let praxe v recenzi, tak budu mít alespoň já naprosto jasno... že nekvalitní směsí to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.106 (?), 15.2.2017 22:03

Dolmary se nejvíce zadírají amatérům, kteří si koupili profesionální pilu z cenové dostupnosti. Málo který opravdový amatér začátečník si koupí na doma profesionální huskvarnu, stihl. A zadírají se v jejich rukou stilky a huskvarny. Profesionální pila je citlivější na dobrou směs a zadře se snadněji, než nějaká hobina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika